1 výročí založení klubu

 

Přesně dnes uběhl rok od toho, kdy bylo poprvé spatřeno světlo tohoto klubu. Klub s dnešním a už trvalým názvem Jaguares de C.F. Jedi Team prošel mnohým. Byli tu silné a radostné chvilky, které bohužel byli pak nahrazeny i velice smutnými a slabými chvilkami. Dnes je klub však po dlouhé době poměrně stabilizovaný za což můžeme vděčit manažeru Adamu Tkadlecovi, který už měl několikrát chuť klub opustit. Nakonec však tak neučinil a nabízí vám shrnutí všeho podstatného, co se za tu dobu odehrálo.

 


 

Název, logo a dresy klubu:

Úplně první název klubu, ještě když se hrála čtvrtá liga byl FC Ireland Team. Název se měnil s postupama. Do třetí ligy už nesl klub název FC Jedi Team. Mezitím byl ještě provizorní název, který už si nepamatujuJ…Do druhé ligy se ustanovil konečný název klubu, který zůstane už napořád a to je slavný Jaguares de C.F. Jedi Team. Manažer i celý klub si tento název velmi pochvalují.
Logo klubu bylo také několikrát změněno samozřejmě. Nedávno však nám manažer ze třetí německé ligy Hromík navrhl nové logo, které bylo později schváleno. Tímto mu ještě jednou děkuji. Logo vypadá takto:

                                                        

 
Dresy jsou už od postupu do druhé ligy stálé, patří ke klubovým barvám a vypadají takto:

                                                         

 


 

Historie (jak se postupovalo)

Klub byl založen přesně 7.2.2007 v 00:56:40. Svůj první zápas odehrálo tedy ten den večer a bylo to šesté ligové kolo proti FC Cork, který už nehraje. Zápas skončil výhrou 2:0. Klub i manažer se na brejku velmi rychle usadili a postupně začali hned svojí první sezónu ovládat čtvrtou ligu se základním kádrem. Nakonec jsme skončili druzí se ztrátou jediného bodu na první FC Dublin Warriors, který už také na brejku není. První sezónu jsme tedy slavili postup do třetí ligy. Do týmu přišlo pár posil, manažer se snažil vylepšovat hlavně zázemí stadionu což se projevovalo na výkonech hráčů.
Do třetí ligy už jsme šli ne úplně jako outsideři s velmi posíleným klubem. Manažer dokazoval nadále své kvality a počátek ligy završil neskutečnými třinácti zápasy bez prohry, jedenácti vítězstvími a dvěma remízami a neskutečným skore 34:9. Po této části sezóny jsme suverénně vedli tabulku i nad takovými borci jako byli tenkrát spadnuvší ze druhé ligy FC ROYAL CLUB nebo momentální výborný prvoligový mančaft Fc Inter Mladá Boleslav v čele s manažerem Adrianem. Nakonec však klub nedotáhl svojí spanilou jízdu do konce a skončil třetí. Nicméně díky více týmům bez manažera ve vyšších ligách jsme postoupili společně s touto dvojicí do druhé ligy.
To bylo však asi už moc velké sousto pro manažera i klub. Kádr se nedal srovnávat s celkovými tými ve druhé lize a nemohl konkurovat. Radost z postupu tedy nebyla tak velká. Kdyby klub tenkrát zůstal ještě sezónu ve třetí lize. Mohlo být všechno jinak. Nicméně historie je daná. A tak tedy bilance klubu po dvou neúplných sezónách byla: 2 sezóny = 2 postupy.I
I přes méně kvalitní kádr však manažer prokázal svoje kvality i ve druhé lize. Skončil v klidném středu tabulky na sedmém místě se 44 body a se ztrátou na sestup až 29 bodů. Na postup byla ztráta 20 bodů. Nicméně po této sezóně se začal těžce lámat chleba!! Klub měl už poměrně vysoké zázemí, stadion i některé kvalitní hráče o které nechtěl přijít. Nejlepší z nich byl Javier Armas, který střílí góly dodnes. Jenže manažer udělal osudovou chybu. Koupil dva trenéry. Sice plat nebyl špatný. První trenér s kvalitou kolem 50% stál 40 000. Druhý s kvalitou 97% stál 87 000. Trénování bylo jedna radost. Jenže klub začal pomalu ztrácet těžce na financích. Manažer nevěděl co dělat. Peníze na kontě ubývali a propuštění trenérů by znamenalo prudký skok do mínusu, ze kterého by jsme se v ne moc velkých penězích z druhé ligy nevyhrabali. Po chvíli však letěl první trenér s odstupným 400 000. Po velkém přemýšlení letěl i druhý s odstupným 870 000. Klub byl před začátkem sezóny 1 500 000 v mínusu. Velice kritická situace kdy manažer si nevěděl rady. A aby toho nebylo málo, smlouva končila hned třem KLÍČOVÝM hráčům klubu, bez kterých by jsme se mohli rovnou rozloučit s druhou ligou a brejkem. Manažer po týdenní spekulaci s vedením rozhodl jednoduše a nekompromisně. Musí se zbourat stadion!! Tak také bylo učiněno. Stadion byl zbourán až na kapacitu kolem 2 000. Zbourali se dvoje tréninkové i regenerační prostory, osvětlení a ještě nějaké drobnosti. Smlouvy byli nakonec jen tak tak prodlouženy a hráči zůstali. Nicméně klub byl na spadnutí. Bez stadionu, bez motivace. To se projevilo i v lize. Prvních sedm zápasů nové sezóny jsme prohráli a krčili se na posledním místě tabulky druhé ligy. Manažer však stále tvrdě pracoval, i když několikrát se přemýšlelo o zrušení působení klubu na brejku. Nakonec klub začal sbírat body a dotáhli jsme to na konci sezóny až na deváté místo se 43 body. Toto byl nejlepší úspěch za všechny sezóny co jsem na brejku. Myslím, že jsem se z toho vyhrabal přímo neskutečně. Stadion byl obnoven, manažera začla hra zase bavit a to se projevilo i na výsledcích. Takto skončila tedy čtvrtá sezóna v historii klubu, ta nejtěžší a nejhorší.
Pátá sezóna probíhá právě teď a začla lehce po Novém roce. Manažer i klub prokázal velké kvality a díky skvělému dorostu vydělal peníze, potřebné pro posily, kterých bylo nejvíc za celou dobu působení. Přišli takové opory a borci jako jsou Garry O´Callaghan, Richie Gavin a především gólman Iselin Fernandez. Posil bylo samozřejmě ještě víc. Tohle jsou ty nejhlavnější. Z klubu sice odešlo plno mladíků do prvních lig, ale to bylo hold nezbytné. Teď je klub velmi stabilizovaný, stadion také. Po jedenácti odehraných kolech se držíme na druhém místě. Sice se ztrátou 2 bodů na vedoucí Adios Amigos C.F., ale to nevadí. Manažer totiž ještě tuto sezónu nemá v plánech případný postup do první ligy. S prozatimním výborným skore 24:4 a výkony hráčů je manažer nadmíru spokojený. Stále je ještě ve hře i v národním poháru, kde se postoupilo už do osmifinále.

 


 

Národní pohár:

V první sezóně klubu (4 sezóna na brejku) jsme vypadli z národního poháru ještě jako volný tým 1:2 s Kraukenem z první ligy.
Ve druhé sezóně, kdy jsme hráli třetí ligu jsme postoupili do třetího kola, kde jsme vypadli s Bingem
Ve třetí sezóně už jako druholigoví jsme postoupili až do osmifinále, kde jsme smolně prohráli s Jedamem 1:2, který už na brejku není.
Ve čtvrté sezóně se nedařilo a vypadli jsme ve druhém kole potupně 4:0 s dnešním druholigovým Bohemians Oleška.
V páté, právě probíhající sezóně už se nám podařilo postoupit do osmifinále a zopakovat tak nejlepší výsledek v národním poháru. Uvidíme jak se nám bude dařit v poháru nadále. Cílem je dostat se co nejdále jako každou sezónu. Osmifinálový zápas je na programu právě dnes a klub se utká s prvoligovým Legendary Rudnix Club. Kvalita v kádrech je velmi značná.
až v prodloužení 1:3.Dorost:

Náš klub je známý velmi kvalitní dorosteneckou akademií, která plodí jeden talent za druhým. Zdůrazním jen ty lepší. První byli například záložník Liam Bradley, který přestoupil do týmu Inter Replacement Milan za 1 550 000. Dalším byl jeden z největších irských talentů co se týče brankářské školy. Je to Danny O´Donovan. Odešel do francouzského AC Vainquires za 3 500 000. Nyní působí v týmu Valholl z první kolumbijské ligy.
Další dva velcí talenti odešli další sezónu. Je to Owen Gibbs, který přestoupil za 2 769 369 do prvoligového Fc Inter Mladá Boleslav a Richie Devine, přestoupivší do Limerick City FC za 3 850 000.
Poslední líheň, která stojí za zmínku jsou hráči, kteří stále působí v klubu. Už dvacetiletý obránce Ken Gethins vypadal také ze začátku velice nadějně. Dále dvacetiletý útočník Tommy Reid a nakonec možná největší talent, který se tu kdy zrodil. Gólman Danny Smith přišel do týmu 16.12.2007 a za tu dobu se neuvěřitelně zlepšil. Na TP6 se zlepšoval každý den. Jakmile se dostavělo TP7 tak se mu povedlo i pár modrých políček. Je to tedy příslib do budoucnosti. Jediná nevýhoda je, že přišel asi 3 dny před koncem sezóny. Takže pouhé tři dny mu bylo 18 let. Toho může manažer velmi litovat. Mladý Owen O´Donnell také není špatný, ale kvalitami se nevyrovná ostaním. 

Finanční situace, koeficient, přízeň, zajímavosti:

Finanční situace klubu je stabilizovaná a pozitivní. Klub se dostal do plusových výnosů a chce tak i zůstat. Vždy tomu tak bohužel nebylo, jak už je zmíněno výš. Koeficient se vyhoupl už na slušných 148 a přízeň na 83%.
Co se týče zajímavostí klubu. Klub byl založen společně se sousedními manažery z města. Všichni tito mají začátek týmu Jaguares a naleznete je v druhé ruské, druhé argentinské nebo třetí B argentinské lize. Stránky o manažerech jsou v mém infu. A jsou to tyto stránky, které nejsou sice aktualizovány, ale základní informace se dozvíte.
http://www.brejk-jaguares.estranky.cz... Informace o mě jako manažerovi sem psát nebudu. Vše najdete tam.
Další zajímavostí je, že manažerovi bude za 11 dní 20 let. Má tedy slíbenou novou lukrativní smlouvu, která mu vynese slušné peníze.
Zajímavé je bezpochyby i nové logo klubu. A také to, že manažer vydal už dvě tiskovky. Byli to na první dvě sezony klubu. Další nebyla napsána z důvodu nedostatku času. Manažer však plánuje napsat tiskovku o celkovém působení v druhé lize až postoupí do první.
Manažer má zaplacený také balíček. Do vypršení zbývá 70 dní.

 


 

Stadion:

No podívejte se sami. Stadion Jedi aréna je po zbourání už poměrně rekonstruovaný a dá se na něm dokonce i hrát. V nejbližší době se plánuje rozšíření kapacity.

 

Toto všechno se přibližně událo za celý rok mého působení na brejku. Doufám, že se bude tiskovka líbit…Oslava výročí proběhne o víkendu. Tímto bych chtěl také pozdravit všechny manažery v Irsku a hlavně Adriana s Barrishem, kteří mi pomáhají z průserů na brejku a občas i poradí:)