MO32 Brazílie - Austrálie míří opět do finále ...

Skončilo čtvrtfinále, odděli jsme zrno od plev, Ghanu od Koreii a tak dále. Argentina pokračuje ve skvělé jízdě turnaje. Austrálie kráčí vstříc obhajobě. Chile zatím ukazuje svou kvalitu a Ghana to sice kosí, ale jde dál. Kdo půjde do finále a kdo do zápasu o třetí místo?

53 DRŽENÍ MÍČE 47

V úvodním zápase čtvrtfinále došlo ke střetu Chile s Ekvádorem. Tento zápas byl ovšem jen v podání jednoho muže, Jairoa Vigueze. Ten se postaral o všechny tři góly v ekvádorské brance a poslal tak Chile po dlouhé době do semifinále. Zápas začal za stavu 0:0 a Chile se ihned tlačilo na polovinu soupeře. Byli to ale Ekvádorci kdo ohrozil první střelou soupeřovu branku. Po přímém kopu v páté minutě ovšem hráči Tommyho Candela ovšem stav nezměnili. V deváté minutě ale obdrželi první kartu. Žlutý kartonek uviděl za svůj zákrok středopolař Javier Piqera. Ve dvanácté minutě otevřel již zmiňovaný Jairo Viguez svůj střelecký účet a do sítě uklidil svůj první míč. Stačilo mu 23 minut a zastavil se na třech gólech. Byl to on, kdo zařídil že se Chile podívá do semifinále, na úkor Ekvádorců. Ti se ovšem nevzdávali a do druhého poločasu nastoupili bez Piqera, trenér nechtěl riskovat vyloučení a tak na hřiště posílá Orlanda Mansillu aby posílil útok. Zápas se odehrával bez vážnějších faulů, a tak nikoho nepřekvapí že karty byli jen dvě. Tu druhou viděl Chilský obránce Paulo Gato. Za stavu 3:0 posílá trenér Veninho v 50', 52' a 55' minutě čerstvé hráče, rovněž Ekvádorci střídají a to v 55' minutě. Druhý poločas už ze strany Chile nebyl tak aktivní jako první, a tak se žadný z jejich hráču nezapsal na střeleckou listinu. Až v 80' minutě vstřelil Xavier Chala gól, ovšem to postupujícího neměnilo. Chile si tak po skvělé práci Jairoa Vigueze v prním poločase došlo v tomto zápasu pro pohodlnou výhru 3:1 a mohou slavit postup.

Veninho: Čtvrtfinále proti Ekvádoru jsme zvítězili především díky prvnímu poločasu.. Druhý poločas už jsme si pohlídali náskok a postoupili po dlouhé době do semifinále, což se Chile nepovedlo několik dlouhých sezón.. Potěšil mě Jairo Viguez, který nám vystřílel postup..
V semifinále nás čeká obhájce titulu MO Austrálie.. Celkově je hodně blízko k repríze minulého finále, ale my se to pokusíme zvrátit.. Australané mají výborný mančaft, takže to nebude vůbec snadné.. Věříme v postup!

Tommy Candel: Opět se ukázalo, že lepším týmům můžeme konkurovat jen s přispěním štěstí a to nám tentokrát chybělo. Viguez, ač to není nějaký top střelec nám lehce nasázel hattrick a kvalita chilské zálohy nám nedovolila prakticky nic. Gratuluji vítězi k postupu a snad jsme alespoň vypadli s budoucím vítězem :-)

50 DRŽENÍ MÍČE 50

Dalším čtvrtfinálovým zápasem bylo utkání mezi Austrálií a Paraguay.
V neobvyklé formaci nastupující Austrálie ( od této země nikdy nikdo neví co očekávat ) byla pozici čtvrtfinalisty už podruhé za sebou, zatímco Paraguay minulé MO končila už ve skupině. V zápase mohla jít už v 15' minutě do vedení, jenže Josi Sviusco zbrkle zakopnul penaltu do útrob stadionu. Míč se nevrátil, jen se ozval pískot a na hřiště začínali létat kelímky od píva. Jako přes kopírák se situace odehrála v 24' minutě. K míči se tentokrát ''pro jistotu'' postavil Edgar Reyes. Rozhodčí písknul, Egdar se rozeběhl ale míč kopnul tak špatně že skóre bylo stále 0:0. Paraguaští fanoušci nevěřící svým očím si naštvaně sundávají dresy a otáčejí se zády k hřišti. Trenér Spezza s fanoušky zřejmě souhlasil. Ovšem na rozdíl od Sviusca dokázal Edgar Reyes svojí chybu upadnout v zapomnění. V 35' minutě se konečně mohli všichni Paragayové společně radovat a užívat si stavu 1:0. Poločas tedy končil 1:0, přitom stačilo dobře kopnout penalty a mohl se slavit postup. Do druhého poločasu nastupují Australané s vědomím, že není konec a je v jejich silách změnit průběh. Trenér Paraguaye střídá neuspěšného penaltového střelce a tak v 46' minutě odchází ze hřiště Josi Sviusco a mění se s Gilbertem Manerou. To je druhý střídání, první proběhlo minutu před a na hřiště přišel Danilo Ahumada. Druhý poločas začal lépe pro klokany. V 49' minutě vstřeluje důležitý gol James Hawkins a stav je tedy 1:1. V 49', 51' a 53' využívá Slohýsek všechna svá možná střídání a odhodlán vyhrát tento zápas motivuje své hráče silným křikem k lepším výkonům. Ovšem, další gól vstřeluje jeho soupeř, Edgar Reyes umísťuje do levého růžku svůj druhý gól. Za stavu 2:1 pro Paraguay srovnává v běžící 64' minutě Chris Marples, a tři minuty na to zvyšuje na 3:2. Ovšem, za pět minut dvanáct, přesněji v 89' minutě Gilberto Manera naštvává všechny sázkaře kteří již svuj tiket roztrhali a srovnává na 3:3. V dvou patnácti minutových nastaveních se na stavu nic nezměnilo a zápas tak směřuje do penalt. Australané namotivovaní soupeřovo neuspěchem v penaltách začínají jako první. A Henry Taylor neváhá a úvodní penaltu proměnujě. K první Paraguayské penaltě se staví zachránce utkání, Gilberto Manera. Jenže přemotivován trefuje tyč. Na druhé straně Australané rovněž další penaltu neproměnují, jenže ani Edgar Reyes nepřekonal svojí smůlu. Třetí kolo oba soupeři proměnují. Ve čtvrtém se netrefují ani jeden. Páté kolo se trefují oba soupeři, ale raduje se jen jeden...

Johnysheek: Po vyčerpaní všetkých slov v minulom vyjadrení, ktoré nakoniec nebolo uverejnené už dodám len, že Austrália opäť prežíva eufóriu ako pred 2 sezónami. Postup do semifinále je mierne nadplán, na druhej strane hráči dávajú do zápasov všetko a som rád, že sa to odzrkadľuje aj na výsledkoch.
Taktiež som bol požiadaný hráčmi, aby som povedal, že toto veľké víťazstvo darovali asistentke reprezentácie - manažérke Ekorre, ktorá dnes oslavuje svoje narodeniny. Všetko najlepšie praje celá AUStrálska výprava.

Spezza: Tak čtvrtfinálové utkání. Sledoval jsem pár minut a po dvou neproměněních penaltách jsem to ukončil a dal jsem si report zápasu. Větší štěstí stálo u soupeře a slaví postup do semifinále. Měli jsme převahu ale random nás potopil a zase nic. Nevím jak je to možné, ale i na klubové úrovni se mi nelíbí jak je možné, že útočník nedá penaltu (střela 255, neřeknu obránce se střelou 40 apod.) vím dobře že je to normální, ale přeci jen je toho hodně a všude (prostě na pytel). To procento je neuvěřitelně velké a určitě to nejsem jen já kdo tak je znepokojen. Chci pogratulovat soupeři a Všem našim fandům, ale bohužel zase bez většího úspěchu na který by se mohlo vzpomínat, třeba příště na MS a nebo dalším MO. Spezza:)

Brazílie 5:0 Argentina

8 STŘELY NA BRÁNU 1
4 STŘELY MIMO 4
0 ROHY 1
14 FAULY 15
2 KARTY 0

V dalším střetnutí čtvrfinále našeho Brazilského šampionátu se utkal náš soused z Argentíny proti jednomu z dalších jihoamerických výběrů - Peru. Oba mančafty si určitě veřily, zejména Tomassino prokazoval velké sebevědomí. A to se mu dámy a pánové pravděpodobně vymstilo, dalším důvodem výsledku utkání je ale určitě i velice divně rozmístěná záloha Peru, na kterou Argentína dokázala vyzrát a přehrávat ji po celou dobu utkání. A to se zdálo jako klíčový prvek a klíč k postupu, jelikož se fotbal odehrával výhradně na polovině Peru. Za Argentínu zazářil hvězdný Mauricio Pontiroli, jenž vsítil soupeřovic brankáři rovnou čtyři branky a rozhodl tak tohle čtvrfinálové utkání. Po skvělém výsledku a jednoznačné výhře 5:0 se tak z vytouženého postupu do semifinále radují Argentínci a jejich trenéři mají určitě neuvěřitelnou radost, jak si ostatně přečtete o pár řádků níže. Naopak Peruánci končí a kupují si jízdenku autobusem zpátky do své domoviny. Osobně mi něco říká, že svého rozestavení v dnešním zápase budou ještě hodně litovat.

Antonio Mohamed: Z předchozích utkání jsme zjistili, v čem má tým z Peru největší slabinu. V hlavičkách. Ne vzrůstem velcí hostující hráči by nám neměli dělat problémy v hlavičkování. Taktika jasná, nakopávané dlouhé balóny na naše vytáhlé útočníky. Od prvního hvizdu se to pro nás nevyvíjelo moc dobře, když první střelu utkání měl soupeř a také jsme se nemohli dostat do tempa. Ale pak, jak napsal anglický deník „Three goals in a blistering ten-minute spell just before half-time blew away Peru“. Naši hráči předvedli něco v skutku ojedinělého a do šaten jsme odcházeli za stavu 5:0 pro nás. Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem, co nejvíce si užít tento pocit z předváděné hry a vstřelit ještě jednu branku. Argentinští fanoušci nás hnali za vítězstvím a my jsme se odvděčili postupem do semifinále.
Semifinálový soupeř z Ghany nám moc velkou radost neudělal. Ale v TOP 4 už si nejde vybrat lehkého soupeře. Každý chce vyhrát. Ghana je obhájce stříbra z Austrálie, ale my uděláme vše proto, abychom jim to překazili. Jediná výhoda, která hraje pro nás je, že jsme si vybojovali poslední placku na MO v 6. sezóně a od té doby je dlouhý půst. Postoupením do semifinále se splnil týmu sen a teď už si to musíme vychutnat až do konce.

55 DRŽENÍ MÍČE 45

Zřejmě největší trhák čtvrtfinále nabídlo utkání mezi Koreou a černými hochy s Ghany. Papírovým favoritem šampinátu i zápasu byli samozřejmě Korejci a díky svým bonusovým generacím se s nimi již dlouhou dobu počítá na vítěze všech reprezentačních soutěží. To Ghana má trošku jiné starosti a poslední dobou už nedominuje společně s USA, tak jako tomu bylo dřív. Když se podíváme na rozestavení obou výběrů, příjde nám lepší to ghánské, jelikož docela obstojně pokrývá svého soupeře. Toho využila už v počátku utkání, když dvěma góly šokovala všechny vnadné korejky v hledišťi. Korejci se ale nezdávali, využili svoje skvělé mentality a dále bojovali. Brankář Sammy Adu byl ale jednoznačně proti a nejednou si zjednal pořádek ve svém brankovišti. Podobným stylem se odehrával i zbytek poločasu a diváci se tak rozhodně nenudili. Po přestávce byli opět aktivnější korejci a donutili ghánské mužíky faulovat, což samozřejmě znamenalo karetní tresty resp. hned dvě červené karty! Ghana tedy hrála od 55.minuty o devíti hráčích a člověk se až diví, že toho korejci nedokázali využít, jelikož zápas nakonec skončil 3:1 pro Ghanu. Korea tedy opět nevyšplhala se svým nabušeným výběrem do semifinále a v Brazílii po dnešku končí. To Ghana se pokusí prolomit prokletí ve finále MO a zabojovat o něj v semifinále s Argentínou.

Tomáš Vybíral: Gratuluji soupeři k postupu. Kluky musím pochválit za koncentrovaný výkon, soupeře jsme přehráli, ten byl dneska produktivnější a to rozhodlo. My jsme dnes v útoku neměli den, to samé platí pro brankáře a proto se s kolébkou fotbalu loučíme a na finále se budeme dívat pouze v televizi.
Pavel Lengál: Z dnešním zápasem jsem spokojen výhra 3:1 i když výkon nebyl nic moc což musíme zlepšit do zítřejšího zápasů ale postup do semifinále se povedl i když si to moc nezasloužíme podle výkonu měla postoupit Korea ale takový už je brejk. Hrát v devíti a vyhrát to chce hodně štěstí. Zítřejší zápas bude těžký a doufám že ho proti Argentina zvládneme a postoupíme do finále.

All-Stars

G - Sammy Adu (GHA)

O - Cristian Cocca (ARG) Henry Dunne (AUS) Francisco Cordero (ECU)

Z - Ling Chungy (KOR) Dario Kaviedes (ECU) Eduardo Lopez (ARG) Uriel Doria (PAR)

U - Chris Marples (AUS) Jairo Viguez (CHIL) Mauricio Pontiroli (ARG)

Winter Black0 : 2
Paf: Kvalita hovoří pro afričany. Žebříčkové postavení týmů je srovnatelné (dle koeficientu je mírně lepší Argentina, dle BFAWRL naopak Ghana). Na druhé straně, afričanům se v poslední době vyloženě nedaří, jen 2 body z kvalifikace MS divokým ghanským fanouškům rozhodně nestačí. Myslím si, že je zaděláno na menší překvapení, zejména poté co se ve čtvrtfinále vykartovali záložníci Quartey a Ware. Hlavně druhý jmenovaný by svými přihrávkami mohl chybět. Tipuji postup Argentiny v prodloužení.

Rozhovor s Miquelem ...

Ahoj Migueli, na úvod se nám krátce představ a řekni nám nějaký důvod, proč si se registroval zrovna do Uruguaye.

Jmenuju se Michal, je mi 27, z Prahy, bývalý fotbalista. Na doporučení kamaráda, abych šel do přeboru a měl šanci hrát 1.ligu jsem si chtěl vybrat nějakou "fotbalovou" zemi, což Uruguay určitě je.

Aktuálně probíhá MO v Brazíli za účasti Uruguaye, která se ale nedokázala probojovat do čtvrtfinále..

Je to bohužel už dlouhá serie, která trvá již od minulých trenérů (já byl hlavní kouč a vše jsme na MO prohráli o gól). Letos opět bez bodu, nezbývá, než se soustředit na kvalifikaci o MS a věřit v postup.

Čím si tyto výsledky vysvětluješ?

Těžko říct...svádět vše na random je nesmysl, asi jsme nedokázali a nedokážeme postavit tým tak, aby vyhrál nebo jsme nedávali dostatek času čtení soupeře.
Působím sice dlouho, ale trofejí tolik není. Třeba NP jsem vyhrál až loni (na třetí pokus) a pořád je co vyhrávat, ať už OP, OS nebo se možná někdy časem znovu vrátit k reprezentaci a zkusit vyhrát další cenný kov jako ve 12. sezoně.

Jak se ti líbí aktuální šampionáty v Polsku a Brazílii? Souhlasíš s novinkou, že se dorosti nebudou rozdávat za kdejaký šampionát?

Popravdě řečeno ME nesleduju (krom jednoho mého hráče)...MO samozřejmě sleduju a dle mého názoru je to velmi povedený šampionát. Ohledně dorostu nejsem dostatečně informován, takže nevím.
Dobrá, to by tak stačilo (jdu se chystat na sraz). Ještě mi prosím napiš, které týmy se podle tebe umístí na prvních třech pozicích na MO.

1. Ghana, 2. Austrálie. 3. Argentina. Ahoj, a všem kdo to budou číst, pevný nervy (smích).

Rozhovor s Makedzem ...

Ahoj Makedzes. Nějak si tě nedokážu s nikým spojit, tak se nám na záčátek krapet představ a řekni nám něco o svém příchodu na Brejk.

Zdravím, tak můj příchod na brejk proběhl už někdy v roce 2008, tehdy jsem vlastnil tým Werder Bremen v Německé lize, se kterým jsem se dostal do 2 ligy, poté mě ta hra přestala bavit. Byl jsem mladý tak jsem ještě nějak nepoužíval diskuzi a celkově mě tato hra přišla nudná, ale postupem času jsem se sem začal vracet, ale vždycky mě to zase přestalo bavit. No a nakonec jsem se vrátil v Únoru letošního roku a jsem nadšený a spokojený.. Administrátoři se snaží všechno tu jde jak má, snad jen by to chtělo nalákat lidi, jinak si nemůžu stěžovat na nic.

Právě probíhá MO v Brazíli za účasti "tvoji" Austrálie. Před chvílí jste porazili Paraguaye 4:3 po penaltách. Vládne ve vašem táboru spokojenost?

Jasně - u nás se to ostře sleduje a fandí se o sto šest. Náš fanclub je velký a držíme naše národní mužstvo co to jde, náš letošní cíl je jasný.. Medaile ! Sice v tomhle posledním zápase to bylo docela na hraně, a asi nám přálo víc štěstí, ale na to se nehraje - postup je náš !

Nemáš ambice v budoucnu trénovat reprezentaci Austrálie nebo ji ale aleposn dělat asistenta?

O tomhle jsem zatím ještě neměl čas přemýšlet, ostatně s naším trenérem jsem naprosto spokojený. Navíc o tomhle spíše rozhodují všichni členové, takže uvidíme jak to dopadne později, každopádně ještě zatím chci sbírat zkušenosti a budovat si svůj tým a taky respekt.

Všiml jsem si, že se zůčastníš Brejkového srazu v Praze. Jaké máš na něm plány? :)

No tak zúčastnil bych se rád to máš pravdu, ale ještě nevím jak mi to výjde. Ostatně na sraz se chystám už dýl a těším se, že poznám i ostatní managery a také snad tým Administrátorů, očekávání takhle říct nedokážu, ale myslím si, že by to mohlo stát za to. Popije se bude sranda a hlavně se určitě nebude řešit jenom fotbal.

To by bylo k tomuto krátkému rozhovoru všechno. Na závěr si tipni, jaké bude pořadí na nejvyšších stupíncích po finále MO.

Můj odhad k pořádí TOP 3 MO je:1) Argentina, 2) Austrálie, 3) Chile