MO32 Brazílie - Domácí pláčou, Korea narazila na Ekvádor

Brazílie, Brazílie, Brazílie. Světu si dala nejlepší černošské fotbalisty, skvělou kávu a největší světový karneval. BREJKu si dala radu skvělých manažerů, momentálně jeden z nejpopulárnějších turnaju a skvělé mistrovství světa. Nyní je na čase, aby jsi k tomu všemu přidala i mistrovství oceánie. Turnaj, který hraje šestnáct oceánských zemí. Turnaj, který chce vyhrát každý. Zapomeňte na minulé turnaje (Stejně už si nikdo nepamatuje kde byly), teď je tu Brazílie a bude to pořádná nálož!

54 DRŽENÍ MÍČE 45

Domácí Brazílie nastoupila do zápasu s rozestavením 4-3-3, což se také od ofenzivního národa dalo čekat. Chile šla do zápasu s plánem zahustit střed hřiště a nedovolit Brazílii jejich klasickou kombinaci. Uvidíme, který plán byl nakonec lepší.
Fanoušci čekali na gól pouhých dvacet minut, když se fantasticky trefil podhrot Rodrigues. Na druhý gól nemuseli čekat fanoušci moc dlouho, Brazílie totiž zahrávala pokutový kop, který si stavěl neomylný Andrade, bohužel však penaltu zahrál mizerně a nechal vyniknout golmána Chile. A jak se říká, nedáš dostaneš. Chile se odebrala ihned do útoku, což pramenilo v nebezpečnou akci, která skončila vyrovnávajícím gólem o který se postaral Berganza. Zbývalo zhruba 12 minut do konce a chýlilo se k remíze, když najednou převzal na hranici šestnáctky míč Vicente a parádní střelou poslal Brazílii do vedení. Davy byly k nezastavení, blížila se první výhra domácího týmu. Vzápětí je však zmrazila minela golmána Carreira, který za svá záda pustil slaboučkou střelu Alase a bylo opět vyrovnáno. Brazílie opět tlačila, byla lepší, což všichni viděli, ale nedokázali trefovat zařízení a to se jim vymstilo. Dvě minuty před koncem šli Chilani do protiútoku, který zakončili gólem a trefil se opět Alas. Chile zvítězila 2-3 a sám sem zvědavej, jak se s touto prohrou Brazílie popasuje, protože byla lepší.

tomassi: Na úvod turnaje smolný zápas ve kterém jsem po průběhu prvního poločasu věřil v naší výhru. Bohužel naši neschopní útočníci zhatili snahu v tomto zápase skvěle hrající zálohy a nebyli schopni vstřelit více golů z mnoha našich šancí. Škoda takového zápasu, před ním jsem určitě nečekal že silné chile herně takto přehrajeme.
Veninho: Úvodní utkání je vždy těžké a když vás čeká domácí celek, tak je to dvakrát tak složité.. Domácí Brazílie měla převahu, s čím jsem tak nějak i počítal, protože domácí prostředí v tomto hraje poměrně velkou roli.. Naštěstí jsme se prosadili střelecky a zisk tří bodů považuji za skvělý počin.. Další utkání nás čeká Uruguay, která prohrála a bude hrát o pokračování na MO.. Nečeká nás opět nic lehkého, přesto věřím, že utkání zvládneme.

48 DRŽENÍ MÍČE 52

Uruguay i Ghana nastoupili do zápasu s takřka totožnými sestavami. Rozestavení 3-4-3 slibovalo ofenzivní fotbal a parádní podívanou pro fanoušky. A jak se očekávalo, tak se taky stalo.
Už v 1.minutě se radovala nečekaně Uruguay, když se pěkně trefil Oso a zapsal se do historie šampionátu nejrychlejším gólem. Za pár minut však bylo vyrovnáno, když se trefil Oduro. Ten stejný hráč nachystal i další gól, když před prázdnou bránu přihrál Waremu. Ještě nebyl konec poločasu a Oduro se trefil podruhé. Hráč tak odcházeli do kabin za stavu 1-3 pro Ghanu.
Po změně stran se dlouho nic nedělo, hrálo se především o střed hřiště. V 72.minutě však střelec první uruguayské branky Osu rozvlnil síť podruhé a chystalo se drama. To přišlo, když o 10 minut pozdě vyrovnal na 3-3 Gaito. Výhra však byla souzena mírně lepší ghaňanům, protože pouhou minutu po vyrovnání uzavřel skóre a zároveň svůj hattrick Oduro. Ghana se tak mohla radovat z prvního a velmi důležitého vítězství na turnaji.

Pavel Lengál: Na úvod MO jsme zápas zvládly i když ne podle mích představ. Zápas nebyl vůbec lehký šance byly na obou stranách ale my jsme z toho nakonec vyšli lepé než Uruguay a odvážíme si první 3 body které jsou velmi důležité. Ještě máme na čem pracovat hlavně obranou hru musíme zlepšit abychom nedostávali tolik gólů. Z hrou v útoků jsem spokojen a to převážně díky hráči Stephen Oduro který dal 3 góly. Doufám že mu to bude střílet i nadále.
Do zítřejšího zápasu jdeme s tím že chceme urvat další 3 body a to proti domácí Brazílii.

Ing. Marek Řeháček: -

Expert Murphy Honor: "Výsledky obou zápasů dopadly dle očekávání. Tedy výhra týmů Ghany a Chile. Co se týče průběhů obou zápasů, tam už pro mě překvapení jsou. V zápase Uruguaye s Ghanou tak vyhrál ten statisticky o chloupek lepší. Osobně jsem čekal větší převahu Ghany. Uruguay musí zápas asi hodně bolet, k bodu byli hodně blízko. Dát tři góly v zápase a nemít ani bod – to by se týmu stávat nemělo, jestli chce pomýšlet na body. Jednou z chybiček, která by k bodům možná přispěla, bylo neobsazení středového útočníka Ghany chlapem na chlapa. Takhle mezi dvěma obránci měl asi až moc prostoru a využil to k 9ti střelám.
To průběh druhého zápasu mě překvapil o dost více. Domácí Brazilci převahou příjemně překvapili. Postavili moji předšampiónovou předpověď o záloze na hlavu. Každý záložník Brazílie, který se podíval na hřiště měl v soubojích kladné čísla, kdežto Chilané všichni záporné. Chilané, ač slabší na hřišti, skvěle využili psychologickou výhodu. První výhodou bylo klasické „nedáš-dostaneš“, kdy Brazilci místo snadného zvýšení náskoku z penalty inkasovali vyrovnávací gól. Podruhé v závěru, kdy se Chilanům podařilo vyrovnat hned minutku po té, co se Brazilci dostali znovu do vedení. Vítězný gól dvě minuty před koncem byl třetí a poslední hřebíček. Takhle se rodí vítězné typy týmů, že dokážou vyhrát i zápas, kde tahají za kratší konec.
O webu: "Je to zajímavá myšlenka obohacující požitek ze šampionátu. Výhoda je hlavně v tom, že je vše o MO na jednom místě a člověk to nemusí hledat v článcích na Brejku.

47 DRŽENÍ MÍČE 52

Očekávaný souboj o druhé postupové místo se uskutečnil již v úvodním 1.kole, když proti sobě poslal Argentínu a Paraguay. Reprezentanti Argentiny vyběhli do zápasu bez zábran, v očích některých fanynek ale spíše bez trenek, možná dokonce i v očích některých fanoušků, no, rozhodně ale vyběhli do zápasu v rozestavení 4-4-2, které už na Brejku zřejmě nikoho nepřekvapí. Naproti tomu Paraguayci zvolili o dost ofenzivnější taktiku a repretrenér Spezza se toho rozhodně nebál, jelikož formace 3-4-3 není úplně tradiční, každopádně při dobré konstelaci hvězd a randomu může být i tato taktika vítězná. Ze začátku zápasu tomu ale nic nenasvědčovalo a argentínci dobývali paraguyskou klec stejně usilovně jako klíny mladých dívek. Sice se nedočkali patřičného vrcholu, ale nevadí. Okolo třicáté minuty se síly na obou stranách relativně vyrovnaly a souboj střídal souboj, a že to byly souboje! to se jednou Fuertes rozběhl a málem si rozbil hubu o kolena paraguyského Edgarda Manera! Stav byl ale stále 0:0. A již zmiňovaný stav vydržel až do konce první půle. Na začátku další části obě reprezentace vystřídali své nejunavenější hráče a dopřáli jim klid a nohy v teple, naopak na hřiště poslali čerstvou a především dravou sílu. Tato síla se nejvíce projevila na straně Paraguaye, když najednou začala kontrolovat hru a nejedinkrát překvapila Argentínskou defenzívu. Abych to upřesnil, ta Doriova bomba do tyčky byla fakt výstavní. Tato převaha skoro přinesla patřičné ovoce, když si paraguayský Ailan zpomaleným filmem, pardon, faulem řekl o penaltu, kterou mu rozhodčí ke zděšení argentínských fanoušků opravdu pískl. Jenže Ailan si zřejmě nevzal dnes štastné kopačky a penaltu z velkým přehledem neproměnil. 0:0. O to větší šok pro něj byl, když se o 10.minut později trefil Esteban Chitzoff a poslal Argentínu svou krásnou hlavičkou do vedení. 1:0. A co čert s Nordiskem nechtěl, tento výsledek vydržel až do konce zápasu a pokud se tedy nic nepředvídatelného v dalších kolech nestane, Argentína postoupí společně s USA do čtvrfinále MO! A to si kuřte!

Spezza: První utkání proti Argentině nebyl špatný, přečetl jsem záměr soupeře ale je škoda neproměnné penalty a poté inkasovaný gól na konečných 1:0. Utkání mělo kvalitu, hlavně po celý zápas chytali vynikajícím způsobem oba brankáři, ale hold vyhrál o malinko víc lepší tým i když by tomu zápasu slušela remíza. Líbil se mi náš brankář Ahumada, který chytal jak blázen až na jednu střelu nestačil i když si připsal osm skvělých zákroků. Palec nahoru! :)
Druhé utkání proti Kolumbii, pro nás může být konečné na MO a nebo když vyhrajeme tak motivující do rozhodujícího utkání s USA. Kde máme co "amikům" vracet. Kolumbie podlehla USA 1:4 a tak bude chtít uspět tak jako my. Dáme do toho všechno a pokusíme se soupeře zaskočit a vyhrát, abychom napravili prohru s Argentinou.

Antonio Mohamed: Vstup do utkání jsme měli lepší než soupeř a ze začátku jsme si vytvořili pár slibných šanci. Bohužel vše končilo u dobrého brankáře Ahumada. Hosté kontrovali a postupně si vytvořili také pár střeleckých pozic. Do konce prvního poločasu byla hra nemasná, neslaná, prostě taková, která je vždy při prvním utkání na tak velkém turnaji. A i proto, bylo po třech hvizdech skóre 0:0. Druhý poločas vyšel lépe hostům, v tom jim pomohlo oživení hry vpuštěním do utkání nové krve. Paraguay si postupně vytvářela převahu a ke vstřelení branky jim mohl dopomoci i náš brankář, který jako zkušený armádní sniper sestřelil v tutové šanci hostujícího útočníka. Následoval okamžitý hvizd rozhodčího a natažená ruka směrem k pokutovému bodu. K našemu štěstí, se k pokutovému kopu postavil asi nejhorší hráč utkání, Cerafin Ailan, který nedal hostujícímu pocit oslavy gólu. Argentina se tímto probudila a střídající Chitzoff po hezké střele rozradostněl všechny argentinské příznivce. Do konce utkání jsme kontrolovali hru a bereme 3 body. Argenitna 1, Paraguay 0
Teď se můžeme připravovat na další utkání s USA. Čeká nás o dost těžší soupeř, ale už nejsme pod takovým tlakem. USA jasný favorit, což potvrdil i v 1. kole. My z tohoto utkání můžeme jenom získat. Důležité utkání bude ve středu.

57 DRŽENÍ MÍČE 43

U prvního písemného reportu ze skupiny B vás zdraví manažer Kadlík! V tomto úvodním zápase se proti sobě střetla reprezentace Kolumbie s výběrem USA. Kolumbijci zvolili klasickou, ovšem ale velmi natěsňanou formaci 4-4-2, naproti tomu Američané postavili velice podobnou sestavu, tedy až na pár vyjímek, které vám ale nemíním popisovat. Začátek utkání byl divoký, když se už ve 12 minutě prosadil americký útočník Meola. 0:1. Kolumbijci začínali být krapet naštváni a své další akce pojímali výhradně útočně. A to se jim, milé slečny a panáčci, málem nevyplatilo! Jelikož ve 20.minutě Taylor Meola neproměnil penaltu! Chuť si ovšem spravil o pár minut později, když napálil mičudu takovou rychlostí, že měl z toho Kolumbijský brankář zážitek na celý život. 0:2. Kolumbijci následně z jednoho protiútoku alespoň snížili na 1:2. To ovšem ale ještě netušili, že těsně před koncem poločasu skvělou náladu američanů utvrdí ještě druhý útočník Noonan. 1:3. Ve druhé půli se očekávalo, že Kolumbie otevře ještě více hru a zkusí i nemožné, aby ještě s výsledkem něco udělala. To se bohužel ale nestalo a místo toho vystřídali tři hráče, čehož využil i jejich soupěř. Na obou výběrech bylo znát, že už jsou z výsledkem zápasu srovnáni a zápas se už tak jenom dohrával. Jedné chyby a následného faulu ale ještě využila Amerika, když se z penalty trefil střídající Brown. 1:4. Po zbytek utkání se již nic neočekávatelného neudálo a oba týmy tak mohly zamířit do kabin. Naopak reportér utkání si jde dát ještě jeden lahůdkový report, protože mu za to Patrik Vaněk slíbil dva bludišťáky.

Romix: Tři body z dnešního zápasu byly povinností a já sem rád, že jsme ji splnili. Soupeře jsme do mnoha šancí nepustili, naopak jsme si jich vypracovali spoustu a co je hlavní, své šance jsme proměnovali a z toho mám největší radost. Snad tak budeme pokračovat i nadále, nejdůležitější utkání nás totiž čeká zítra, náš pravidelný turnajový soupeř, který už nás párkrát o body obral.
Kingkong: -

Expert Kafu: Tým USA v první zápase stoprocentně potvrdil roli favorita skupiny a nedal Kolumbijcům moc šancí. Navíc se trefili všichni tři útočníci, což se může pro další zápasy jenom hodit. Druhý zápas nejspíš rozhodoval o druhém postupujícím ze skupiny, takže tři body pro Argentinu jsou hodně cenné, první gól za repre bude Chitzoffa zřejmě stát pěknej balík do týmové kasy.
O webu MO: Web je super, akorát se bojim, že moc navštěvovanej nebude, ale rád bych se mýlil.

50 DRŽENÍ MÍČE 50

Kostarika vstupovala do zápasu jako mírný favorit a i přes obtíže, které musel repretrenér Matio podstupovat, dokázal postavit sestavu. Rozestavení 3-5-2 slibovalo kombinace a snad i nějaké góly. Mexiko nechtělo zůstat po zadu a rozestavení 4-3-3 určitě nenaznačovalo, že by chtěli proti mistrům světa bránit.
Gól padl rychle. Už v 6.minutě se trefilo Mexiko, když první střelu na bránu uklidil do sítě Sandoval. Kostarika však byla po celý zápas lepší, hráli lépe, lépe také kombinovali, ale stále nechávali vynikat Ariase, který chytal bezchybně. Kostaričani nedokázali nic vymyslet a i přesto, že ze hry měli více, prohrávají první zápas 1-0 a nenaplňují očekávání, která na sebe převzaly po výhře na MS.

Matio Xman: Do zápasu jsme nastoupili s vědomím důležitosti zápasu. Zápas nezačal dobře a po chvíli začal iniciativu přebírat soupeř. Bohužel náš golman předvedl katastrofální výkon a bude mět co vysvětlovat. Postoupili jsme do čtvrtfinále a tuhle povinnost jsme před vlastními fanoušky splnili.

46 DRŽENÍ MÍČE 54

Austrálie šla do zápasu s prazvláštím rozestavením jak už u nich bývá zvykem od dob Ralfa. Sice to na papíře vypadá jako "klasické 4-4-2", ale složení hráčů dělalo dojem, že budou hrát krátké přihrávky směrované především středem hřiště. Peru mělo více zahuštěný střed, když hráli na pět záložníků.
Samotný zápas byl docela nuda co se týče fotbalové stránky. Austrálie šla do vedení po okatě nasimulované penaltě, kterou proměnil právě hříšník Taylor. Peru dokázalo vyrovnat až v 76. minutě, když se po hezké kombinaci(snad jediný hezký moment zápasu)trefil Casona.
Zajímavostí je, že rozhodčí odpískal neskutečných 38 faulů a rozdal pouze 3 žluté karty.
Remíza 1-1 je dá se říct nic neřešící a všechny týmy jsou stále v boji o postup.

Slohysheek: -
ToMassino: Bohužel jsme nedokázali naší mírnou převahu využít ke vstřelení rozhodující branky a zápas skončil remízou. A i když jsme hráli s obhájcem trofeje měli jsme vyhrát. Po překvapivé prohře světových šampionů to zítra vidím jako klíčový zápas o postup ze skupiny,ale jsem optimistou a věřím,že vyhrajeme.

Barrish: Rovnako ako vo svojom pozápasovom interview, neviem kde mám začať ani pri review prvého kola skupiny C. Podľa výsledkov a priebehu jedného zo zápasov by som však mal začať tam kde som skončil naposledy - pri zhodnotení, že všetky tímy majú rovnaké šance a papierové predpoklady sa vôbec nemusia naplniť. Zápas Kostariky, úradujúceho majstra sveta proti outsiderom z Mexika je toho dokonalým príkladom. Kostarika bola výrazne lepšia, no nedokázala reagovať na rýchly gól a tak sa zrodilo jedno z mnohých prekvapení prvého hracieho dňa. Austrália naopak odohralo úplne vyrovnaný zápas s Peru, podtrhnutý nerozhodným výsledkom. Logicky, do najhoršej východiskovej pozície sa dostala Kostarika, ktorá si už nemôže dovoliť výraznejšie, možno žiadne zaváhanie. Múdrejší budeme zajtra.

54 DRŽENÍ MÍČE 47

K prvnímu utkání na MO32 v Brazílii se proti sobě postavili ve skupině D týmy Ekvádoru a Koreji. Korejci vstupovali do tohoto utkání jako favorité a zvolili rozestavení 4-4-2, stejně jako Ekvádorci, kteří však postavili záložní řadu poněkud defenzivněji, jelikož si byli vědomi ofenzivní síly svého soupeře, a tak chtěli zhustit střed pole. Tato taktika se jim brzy vyplatila, když se po patnácti minutách prosadil Xavier Chala. Za dalších 12 minut to již bylo 2:0 pro Ekvádor, když se prosadil Chalův parťák z útoku Nistor Martinich a korejští fanoušci nevěřili svým očím. Do konce prvního poločasu se již nic vážnějšího nestalo a tak se šlo do šaten za nečekaného stavu 2:0 pro tým z Jižní Ameriky. Do druhé půle již nenastoupil Javier Piquera, který byl nahrazen Suarezem. V 52. minutě se Korejcům podařilo snížit na 2:1, když penaltový kop proměnil Lu Luman. V 55. minutě vystřídal kouč Ekvádoru střelce druhého gólu Martinicha Dennym Castillem, jenž pobyl na hřišti pouhých 5 minut, když se mu podařilo rozvlnit síť za Guovými zády potřetí. Na tento velice nepříznivý stav reagoval trenér hostů vystřídáním Lu Lumana Nem Cheaw-magem, který se mu odvděčil hned dvěma přesnými zásahy v rozmezí 4 minut, a protože ten samý hráč minutu před koncem trestuhodně zahodil penaltu, skončilo utkání remízou 3:3, což jistě před utkáním čekal málokdo a Nem Cheaw-mag si bude nepovedenou pencli vyčítat jistě dlouhou dobu.

Lukáš Jakubec: Gratuluji soupeři k zisku bodu. Dnes jsme nezahráli příliš dobře, snad se nám další dva zápasy vydaří lépe. Chceme postoupit ze skupiny, snad se to vydaří.
Tommy Candel: Vstup do turnaje a hned favorit všech favoritů... Koreu favorizoval opravdu každý a tím vznikla naše hlavní výhoda, mohli jsme jenom překvapit. Rychlé vedení 2:0 vypadalo jako pohádka, a když jsme ještě v 74. minutě vedli o dvě branky, tak se rodila velká senzace. Bohužel nakonec se bude říkat, že neproměněná penalta v 89. minutě nás šťastně přivedla k bodu, ale i přesto se jednalo o naprosto vyrovnaný zápas a zaslouženou remízu. Mimochodem ta pentle byla minimálně spekulativní !!!
Co se týče dalšího zápasu s Japonskem, tak se budeme snažit připravit ještě o něco lépe a poslat japonce po dvou zápasech domů :)

USA 1:3 Argentina

3 STŘELY NA BRÁNU 6
4 STŘELY MIMO 4
0 ROHY 1
9 FAULY 13
0 KARTY 2

Ve druhém utkání skupiny D na sebe narazili týmy Nigérie a Japonska a i zde bylo o favoritovi jasno. Obhájci broznzových medailí z posledního MO nastoupili ve velice podobném rozestavení jako jejich asijští kolegové proti Ekvádoru, zatímco Nigérie vsadila na defenzivu. Rozestaveni 4-5-1 s Osayi Pascalem osamoceným na hortu mluví za vše. A stejně jako v utkání Ekvádoru s Koreou se i v tomto duelu radovali z brzké branky domácí. Již v 9. minutě se prosadil hroťák Pascal, který rozjásal domácí příznivce, jež vytáhli vuvuzely a diváci si mohli připadat jako v obřím vosím hnízdě. Jeden fanoušek foukal s takovým úsilím, že zkolaboval a na tribuně museli zasahovat medici. V 37. minutě to již bylo 2:0 pro Afričany, když se prosadil opět Pascal krásně mířenou střelou na zadní tyč. Do poločasu si tak svěřenci Votji odnášeli dvoubrankové manko. Hned na začátku druhé půle vytáhl záložník Nigérie Okwaraji velice ostrý zákrok, za který byl po právu odměněn žlutou kartou. O 7 minut později se zapsal do historie tohoto MO Pascal, jenž si krásně zaběhl za obranu hostů a bezmocnému Kanekovi nedal šanci. Nigerijský útočník tak zaznamenal hattrick již v prvním utkání a bylo jasné, že bude vyhlášen hvězdou zápasu. Mezi 60. a 66. minutou sáhli oba trenéři k několika změnám, na straně domácích přišel na hřiště Ikedia a Ikpeba, kdežto na straně hostů nastoupila čerstvá trojice Nijo, Kawate a Ieyoshi. V 78. minutě se opět nechal unést Okwaraji a po druhé žluté se pakoval do sprch. Oslabená Nigérie do konce utkání inkasovala gól z kopačky Nija, ale byla to pouze kosmetická úprava, a tak se Afričané mohou radovat výhrou 3:1 a ziskem cenných tří bodů.

Vojta: -
Schimotschko: V repre sme mali snuru 5 prehier za sebou, takze tato vyhra je uplne super! Pred MO som mal obavy ci v tretom kole bude este o nieco hrat.
V dalsom zapase je Korea favoritom, ale po remize v prvom kole moze byt favorit nervozny.

All-Stars

Skončilo nám první kolo a nejlepších 11 borců našlo své místo v ideální jedenáctce, brankář Cocca z Argentiny odchytal fantastický zápas proti Paraguai, svůj výkon navíc v závěru podtrhl chycenou penaltou. V ideální jedencátce najdete také dva brazilce, Brazílie celkově proti Chille zahrála skvěle v záloze. Bohužel pro Brazílii měl Veninho na své straně Raula Alase, který v závěru opařil všechny domácí fanoušky a i on má tak místo v all-stars týmu. Musíme také zmínit mexickou barigádu Barda Campose, který svými skvělými obrannými zákroky doháněl k šílenství hráče Kostariky a pomohl tak Mexiku k velmi cennému vítězství 1 : 0. Nigérie má v all-stars týmu prvního kola hned troje zastoupení, podceňovaný tým dal Japonsku lekci z produktivity a udělal tak velmi potřebný krok k postupu do čtvrtfinále.