MO32 Brazílie - Chile a Ghana válí, Sambaman přestal tancovat ..

- Brazílie se halí do černé barvy - Bohužel jsme ukázali, že v útoku nejsme vůbec produktivní. Domácí fanoušci smutní, Sambaman přestal tančit ...

53 DRŽENÍ MÍČE 47S

Zápas, ve kterém jde o vše. Brazílie musí bodovat, protože prohráli úvodní zápas. To Ghana tento zápas zvládla a dnešním dnem si mohou zajistit postup do vyřazovací části. Domácí tým vletěl do zápasu velice aktivně, ale byli to oni, kdo poprvé inkasovali. Za Ghanu se trefil Ware a přiblížil ji k postupu. Brazílie se snažila, bojovala, snažila se tvořit hru a střílet. Celý zápas byli mírně lepší, ale nakonec to nestačilo. Ghana byla štastnějším celkem a zajistili si postup do čvtrfinále. Brazílie končí a určitě je to pro pořadatelský tým rána, že musejí turnaj opustit takto brzy.

tomassi: Velké zklamání, v obou zápasech totální selhání v koncovce a tak balíme kufry už po základní skupině. Omlouvám se brazilským manažerům, ale hlavně organizátorům kteří chtěli pořádáním mistrovství dopomoct k solidnímu výsledku naší repre a já jim to takto pohnojil... upřímně zítřejší zápas je mi víceméně jedno jak dopadne, ani bych se nedivil kdyby se zadařilo střelecky když už o nic nepůjde.
Pavel Lengal: Je mi líto celkem Brazílie odehrála skvělé 2 zápasy a nedokázala urvat ani jeden bod. Dneska by slušela zápasu podle mě remíza jinak ze zápasem jsem celkem spokojen máme další 3 body a máme jistý postup do čtvrtfinále teď už se jen popereme o to jestli půjdeme z 1. nebo z 2.místa.
Do zítřejšího zápasu jdeme bez třech hráčů ze základní sestavy kvůli možnému vykartování, ale určitě půjdeme do zápasu naplno.

50 DRŽENÍ MÍČE 50

Další zápas, kde jde dá se říct o vše. Uruguay nezvládla svůj první zápas a po velké přestřelce a dramatickém konci prohrála s Ghanou. Chile naopak svůj zápas zvládla a dokázala porazit Brazílii. Chile do zápasu skočila plná sil. Už ve 2.minutě otevřela skóre, když je poslal do vedení Viguez. Poté se dlouho nic nestalo a bojovalo se o střed hřiště. Další zásah přišel opět ze strany Chile, když se trefil Alas v 68.minutě. Tentýž hráč dal druhý gól o pět minut později a na Uruguayí se stahovali mračna. Jiskřičku naděje vykřesal Gaito v 80.minutě, ale všichni čekali, že to stačit nebude. Dokonce Chile mohla ještě vstřelit další gól, ale pentalu nedal Viguez. Uruguay na turnaji končí, Chile jde dál.

Veninho: Je to tam. Základní cíl v podobě postupu ze skupiny splněn hned po druhém kole, to je prostě paráda. Nic lepšího jsme si nemohli přát. Utkání s Uruguayí jsme zvládli lépe než proti Brazílii a troufnu si říct, že jsme zaslouženě vyhráli. Poslední utkání s Ghanou rozhodne o vítězi skupiny. Teoreticky můžeme hrát na remízu, ale to neumíme. Chceme vyhrát!
Ing. Marek Řeháček:-

Expert Murphy Honor:
"Zhodnocení druhého kola můžu začít podobně jako včera – tedy výsledky dopadly dle očekávání. Oba výsledky tak znamenají, že po dvou kolech je rozhodnuto o postupujících a ve středu se bude hrát už jen o konečné umístění. Největším smolařem skupiny jsou domácí Brazilci. I v dnešním zápase měli trošku navrch oproti soupeři, ale opět z toho nic nevytěžili. Druhá prohra jim musela vehnat do očí pláč, který skončí až dlouho po šampionátu. Brazilci si dokázali poradit s široce hrající zálohou Ghaňanů, vyhořeli však v koncovce. Chyběl jim v útoků nějaký turnajový střelec, hráč který se dokáže prosazovat v atypických zápasech. Ghaně k postupu stačil jediný gól z brzké 28.minuty. Možná se tu projevilo to, co jsem už zmiňoval před MO. Tedy, že Ghana je zvyklá hrát pod tlakem a umí zápasy vyhrávat.
To druhý dnešní zápas ve skupině – Chile vs. Uruguay – ovlivnil úvodní gól ze druhé minuty. Chilany uklidnil a Uruguayci tak museli od začátku dohánět ztrátu s vědomím, že jedině výhra je udrží v reálné šanci na postup. Bod by jim mohl být málo. Navíc nevhodným rozestavěním obrany dali Chilským útočníkům si myslím dost prostoru ke střelbě – v tom bych viděl hlavní důvod Chilského vítězství. Chilané mírnou zápasovou převahu přetavili k důležitým třem bodům a díky lepšímu skóre jim k prvnímu místu bude stačit i remíza v souboji s Ghanou. Osobně si myslím, že Chilané tento zápas proti Ghaně vyhrají.".

54 DRŽENÍ MÍČE 46

V druhém kole se podle plánu utkala reprezentace Paraguay s výběrem Kolumbie. Experti i tisk se shodl na favoritovi utkání, kterým byli rozhodně Paraguayci pod vedením manažera Spezzy, naopak jejich rival z Jižní Ameriky mohl pouze překvapit. První jmenovaní zvolili velmi ofenzivní rozestavení 3-4-3, na druhé straně manažer Kinkong vsadil na poněkud netradičných 4-3-3. Ze začátku utkáni dominovali hře Kolumbijci, když už v šesté minutě napálili břevno Ahumadovy brány. O 4 minuty později přišel pro domácí šok a Amuda neměl na dělovou ránu od šestnáctky šanci. Trefil se totiž kolumbijec Arnelice Henry. 0:1. Paraguay se ale rychle vzpamatovala a dokázala zaregovat, když už o tři minuty později dokázal vyrovnat Manera. Fanoušci obou stran byli z této gólové smršti nadšeni, o chvíli později měli ještě větší radost ti kolumbijští, když se Henry trefil podruhé a dal výsledku utkání nové číslovky. 1:2. Góly ale neměly konce a sítě na obou stranách se neustále třepotaly,jelikož už o pět minut ve 20.minutě dokázali vyrovnat Paraguyci, tentokráte se po rohu z hlavičky prosadil Cerafin Ailan. 2:2. Následovalo klidnější tempo a sem tam se objevila nějaká ta šance, ať už na jedné nebo druhé
straně. Vyrovnaný stav vydržel až do konce poločasu. Po něm přišly na řadu duležité střídání, které mnohdy hodně ovlivní hru, a tak obě strany nasadily nové hráče do hry. A Paraguay to pomohlo! střídající Edgar Reyes běhal jako nenajezený divočák a jelikož mu jedna branka nestačila, přidal rovnou další dvě a připsal si hattrick! Druhá půle zkrátka patřila zcela jasně Paraguayi, naopak Kolumbijci měli maximálně oči pro pláč, jelikož si po první půli říkali minimálně o jeden bod. To se ale nestalo a Paraguyaci v tomto utkání zvítězili 5-2!

Spezza: Druhé utkání proti Kolumbii byla povinnost a i trošku jsme si zase na svojí stranu udobřili naše fanoušky, kterým se neodcházelo příjemně proti Argentině. Výsledek 5:2 je příjemný a hlavně zafungovala taktika a připravenost na Kolumbii jako celek. Druhý poločas se nám povedl na jedničku a hlavně změna v rozestavení nám prospěla. Začali jsem 3-1-2-1-3 a ve druhém poločase 3-2-2-1-2. :-D Pohyby a přesuny hráčů zafungovalo, dvanáct střel na bránu a pět gólů. :) Klíčové utkání proti USA nás čeká ve středu ve večerních hodinách. Napumpuji do hráčů co nejvíc informací a snad to klapne a zaskočíme soupeře naší agresivní a útočnou hrou. Postup do čtvrtfinále by byla senzace pro Paraguaye a proč to nezažít! :) Držte nám palce! :)
KingKong: především přeji Paraguayi k zasloužené výhře, v dnešním zápase jsme vsadily na útočné herní pojetí a celý první poločas to i vycházelo jenže nás to stálo hodně sil, které nám v druhém poločase chyběli a díky tomu jsme inkasovali další 3 goly. První poločas byla přehlídka krásného fotbalu - nahoru dolu - a během 10 minut padli dokonce 4 goly ... Druhý poločas už byl z naší strany jednoznačné trápení
no a v posledním zápase bych rád chtěl výhru, musíme nějak namotivovat náš reprezentační kádr

55 DRŽENÍ MÍČE 45

Zřejmě o 1.místo si to rozdala reprezentace Spojených států Amerických s jejich soupeřem s Argentíny. Jak už je ale v brejkovém světě známé, nikdy nevíme co příjde. A to jsme nevěděli ani tentokrát, když sestava a rozestavení USA 3-5-2 vypadalo poněkud divně a rozhodně ne jako vítězná. Na druhé straně Argentína vsadila na klasické 4-4-2, na kterém nelze skoro nic zkazit. A to se ukázalo i v úvodu utkání, ve kterém hráči obou výběru běhali jako utržení ze řetězu a bojovali o mičudu. Kýžené ovoce to nakonec neslo jenom Argentíně, která se už v 8.minutě prosadila, když se po líbezné akci Rivese prosadil do mezírky mezi obránci a vsítil tak do brány krásnou pozemní střelu. 0:1. To se ale ovšem Američanům ani v nejmenším nelíbilo a jejich fanoušci jim to nechali málem sežrat. Naštěstí pro ně se jejich mužstvo zchopilo a začalo dobývat hostující klec. Nebylo jim to ale moc platné, ikdyž to byly pěkné akce, v brance Argentíny totiž stál Rogelio Cocca, který dneska lapil všechno co se dalo a nechával tak soupeřovic hráče pořádně na váškách. V podobném duchu se nesl zřejmě úplně celý poločas. V tom druhém už ale Argentíně začínaly docházet síly a přece jenom jim tam něco spadlo. Do růžku Curtinovy brány se totiž trefil Taylor Meola, který se branky dočkal snad až po šesté akci v zápase. 1-1. Američané byli gólem ihned nabuzeni a podnikali další útočné akce na Argentínské polovině. K jejich smůle s nimi ale vymetl Random a slušnou aktivitu a šance nemohli a nemohli proměnit. Zápas tedy nakonec skončil remízou a umožnil tak vyrovnání skupiny, které bude mít za následek tuhé boje o postup do čtvrtfinále ve třetím kole.

Romix: -
Antonio Mohamed: Vstupovali jsme do zápasu jako papírový outsider. Jasně bylo řečeno hráčům, ať hrají uvolněně a hlavně ať se snaží nezranit se. Tyto pokyny jako by motivovali naše hráče a již v 8 minutě tahal domácí brankář Curtin „kapra“ ze sítě. Po překvapivé brance začal očekávaný tlak domácích. Náš brankář Cocca se rozhodně nenudil a i díky němu jsme šli do kabin se skórem 1:0 pro nás. Po úvodním hvizdu druhého poločasu bylo jasné, že vyrovnání bude co nevidět a Amerika se bude snažit skóre co nejrychleji otočit. Ke srovnání pomohl faul před velkým vápnem. Americkou navštívenku poslal Meola a jeho střela země vzduch se zastavila až v argentinské brance. USA poté převzala veškerou iniciativu a velela hurá do útoku. Argentinská zeď odolala a získali jsme bod.
Zítra nás čeká poslední soupeř. Ten bude pro nás nejtěžší. Už se opravdu o něco hraje. Úkol je jasný, neprohrát a doufat, že USA neklopýtne.

Expert Kafu: Výhra Paraguaye se všeobecně předpokládala, takže žádné překvapení. Kolumbijci bohužel pro ně nepřekvapili a už po dvou kolech můžou balit kufry a zamlouvat letenky zpátky domů. Naopak Argentina dokázala, že včerejší výhra nad Paraguayí nebyla náhodou, ikdyž dneska můžou děkovat především gólmanovi, který vychytal několik tutovek Američanů a postaral se tak o bod, se kterým popravdě Argentinci ani moc nepočítali. Zítra předpokládám výhru Argentiny nad Kolumbií a tím pádem stvrzení argentinského postupu. O druhé postupové místo si to přímo rozdají USA s Paraguayí, což bude asi vcelku nervózní zápas a stačí trocha randomu a stát se může leccos. Věřím ale, že USA si smůlu v koncovce vybrali už dneska a zítra tedy ukopou postupový výsledek.

58 DRŽENÍ MÍČE 42

Australani včera uhráli remízu a stále jsou ve hře o postup. Blíže by mu byli, kdyby dnes dokázali vyhrát. Mexiko se prezentovalo trošku defenzivnější hrou, která jim však vyčarovala tři body a momentálně jsou nejblíže postupu a dnešní zápas může lecos napovědět. Austrálie hrála parádní fotbal. Hrála ofenzivě a hlavně líbivě. Mexiko se bránilo. Za celých 90.minut se zmohli na jednu střelu mezi tyče, hráli nehezký fotbal plný přerušení po někdy až hrubých faulech. Za celý zápas se napočítalo 19 faulů a pouze dva dostali ocenění žlutou kartou. Austrálie vystřelila za celý zápas osmnáctkrát a přesto si na golmána nepřišli. Tato remíza je může stát drahocený postup, protože poslední zápas hrají s papírově nejsilnější Kostarikou. Mexiko vede tabulku s 4 body a postupu jsou nejblíže.

Johnysheek: Dve remízy. Všetko je v našich rukách. Random opäť pomohol Mexiku, a tak ďalej postúpi maximálne jeden z oceánskych tímov aktuálne držiacich opasok šampióna. Stále však čakáme na prebudenie austrálskych sniperov.
Na druhej strane treba taktiež dodať a neopomenúť, že hoci konštitúcia tímu dosahuje, ba až presahuje možné dosiahnuteľné maximá, tak limita výkonu sa vzďaľuje od presumovaných plánov manažérskeho dua k opozitu spektra kvalitatívnych výkonov vychádzajúcich z kvantitatívne všeobecne očakávaných faktorov, dosiahnuteľných v rozsahu známych schopností reprezentačného výberu zastupujúceho zlato-zelené odtiene prezentujúce svetadiel patriaci do britského commonwealthu, známeho aj mnohými endemitnými druhmi fauny a flóry ako i potomstvom deportovaných väzňov z bývalého európskeho námorného impéria zvádzajúcimi boje proti domorodým Aborigíncom na púšťach sajúcich výsledky týchto konfliktov po území celého kontinentu.

51 DRŽENÍ MÍČE 49

Kostarika, jako poslední vítěz MS vstupovala do skupiny jako papírový favorit. A hned první zápas prohrála proti slabšímu Mexiku. Dnes by je tedy neúspěch mohl stát postup a to si určitě Matio a spol. nepřipouští. Peru uhrálo bod s obhájci MO, což jim určitě dodalo krev do žil a o svojí šanci ve vyřazovacích bojích se budou prát. A bylo to právě Peru, které otevřelo skóre už ve 3.minutě Segura. Kostarika však brzo vyrovnala, když se v 16.minutě Primo. Ten stejný hráč poslal Kostariku do vedení o pár minut později. O dalších pět minut Kostarika zvýšila na 3-1. Dvougólový náskok jim však nevydržel, protože ve 29.minutě se trefil Zorrio.
Po celý zápas se už nic nestalo, což byla škoda, protože po půl hodině hry výsledek 3-2 ? Krása pro nezaujatého fanouška. Peru se však touto prohrou pasovala do kandidáta na nepostup. Naděje však umírá poslední a právě naděje stále žije.

Matio Xman: -
ToMassino: -

Expert Barrish: Päťgólový zápas a odolanie obrovského tlaku. Druhé kolo skupiny C prinieslo dva zápasy, ktoré síce boli v jasnej réžii Kostariky a Austrálie, no vyrovnané výsledky dávajú šancu na postup všetkým. Kostarika po včerajšej prehre potvrdila svoju kvalitu a udolala Peru 3:2, pričom sa o víťazný gól postarala legenda tejto krajiny, Alfredo Domingo. Najviac však kartami zamiešali Mexičania, ktorí napriek drvivému tlaku Austrálii, ktorá prestrielala Mexičanov v pomere 18:6 pripisujú do tabuľky bod za bezgólovú remízu. Práve preto, že Mexičania majú za sebou oba súboje s favoritom a vedú skupinu so štyrmi bodmi, dostávajú sa do zaujímavej výhody. Existuje totiž len niekoľko scenárov pri ktorých by im postup ušiel. Ten najjednoduchší je ten, že podľahnú Peru, preto budú chcieť zajtra určite bodovať. Naopak, Austrália po naozaj skvelom výkone v poslednom stretnutí proti Kostarike musí bezpodmienečne vyhrať. Pokiaľ však bude premieňať gólové šance ako doteraz, dávam väčšie šance Kostaričanom. Zajtra to bude peklo!

56 DRŽENÍ MÍČE 44

V druhém kole skupiny D se proti sobě postavily týmy Japonska a Ekvádoru. Zatímco Japonci v prvním utkání proti Nigérii vyhořeli, Ekvádorci naopak překvapili remízou s favorizovanou Koreou, a tak tohle utkání nemělo favorita. Japonský trenér vsadil na rozestavení 3-5-2, kde typického hrota Iemochiho podporoval podhrotový Umeki. Ekvádorský tým vyběhl na trávník v sestavě 4-4-2 se záměrem zhustit střed pole, proto trenér nepostavil ani jednoho kraního záložníka. Japonci na svého soupeře vletěli již od začaátku jako uragán a po 36 minutách bylo o osudu utkání rozhodnuto. Nejprve se ve 3. minutě trefil Umeki a pak se dvakrát prosadil jeho kolega z útočné formace Iemochi, když ve 12. minutě překvapil dalekonosnou střelou gólmana Corala a ve 36. proměnil nařízenou penaltu. Po poločase oba trenéři využili všechny střídající možnosti, které však přinesly ovoce opět Japoncům. V 74. minutě se prosadil střídající Nijo, když si naběhl do uličky a z první prostřelil hostujícího brankáře. O dalších 9 minut později uzavřel na konečných 5:0 pro Japonsko Saionji Ienari, jenž natáhl zpoza vápna a míč pomocí teče hostujícíh obránců skončil za zády Corala. Japonsko tedy deklasovalo Ekvádor a po prvním prohraném utkání získalo naději na postup ze skupiny. K jistotě postupu však bude muset v posledním utkání porazit Koreu, aby se nemuselo spoléhat na výsledek utkání Ekvádor-Nigérie.

Uwe Kopf: Po úvodní porážce s Nigérií byl pro nás zápas s Ekvádorem hlavně zkouškou naší odolnosti, zda na to máme či nikoliv. Výsledek a předvedená hra nám ukázal, že máme dobrý tým a že nám prostě první zápas nevyšel. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili a již v poločase bylo o výsledku rozhodnuto. Bohužel nejschůdnější cesta do čtvrfinále byla právě přes Nigérii a Ekvádor. Nyní, pokud chceme mít jistotu čtvrtfinále, nám nezbývá než porazit favorita největšího - Koreu! Bude to těžké, ale již se nám to v minulosti podařilo, tak třeba to zopakujeme i na letošním MO.
Tommy Candel: Jedním slovem debakl... když už sehrajeme dobrý zápas s Koreou, tak pro změnu dostaneme takovou nálož od Japonska... Postup je v případě naší výhry pořád reálný, protože i Korea musí hrát naplno a našeho dnešního soupeře také porazit.

47 DRŽENÍ MÍČE 53

Korea vstupovala do zápasu s Nigérií s cílem vyhrát za každou cenu, chtěla-li pomýšlet na postup ze skupiny, a její trenér zvolil rozestavení 4-4-2, přičemž se o tvorbu hry měl starat Song Kucheng a jako defenzivní štít nastoupil Ling Chungy. Na druhé straně nastoupili borci z Afriky v rozestavení 4-5-1. Jelikož z pětičlenné zálohy byli rovnou tři defenzivní byl jasný cíl týmu za žádnou cenu neinkasovat a spoléhat na brejky, které měl zakončovat osamocený Emenike Saleh. Hrdina prvního utkání Pascal zůstal pouze na lavičce. Hárlo se vyrovnané utkání svázané taktikou, ve kterém nebylo o ostré souboje a tvrdé zakroky nouze. První žlutou kartu si vykoledoval již v 6. minutě Wan Di-vang. Byla to nakonec Korea, kdo jako první vstřelil branku a střelcem se stal Dea Huling, jenž si narazil s Lu Lumanem a umístěnou ranou strhl vedení na stranu svého týmu. Korejský trenér o 3 minuty předvedl nečekaný tah, když střelce jediného dosavadního gólu stáhl ze hřiště a nahradil ho Nem Cheaw-magem. O 2 minuty později se na hřiště podíval i střelec hattricku z prvního kola Pascal. jenž na hrotu nahradil Saleha. Do poločasu se však skóre nezměnilo. V druhé půli pokračovala hra v podobném stylu jako v první půli a když se někdo dostal ke střele, buď to šlo mimo branku nebo si s tím oba brankáři s menšími problémy poradili. Byly uděleny další 2 žluté karty, obě na straně Nigérie, jenže to bylo všechno, a tak si cenné 3 body připisuje na svůj účet celek Koreji, který se čtyřmi body vede skupinu D. Nigérie, i když byla vyrovnaným, ne-li místy lepším, soupeřem, je se třemi body na třetím místě o skóre za Japonskem a chce-li se podívat do vyřazovacích bojů, musí bezpodmínečně v posledním zápase skupiny porazit Ekvádor. Teoreticky Nigérijcům stačí k postupu remíza, ale to by se museli spoléhat na výhru Koreji nad Japonskem.

Lukáš Jakubec: Děkuji soupeři za kvalitní zápas. Za jeho výkon smekám. Na poslední zápas se musíme maximálně koncentrovat a nesmíme prohrát, abychom si zajistili postup ze ZS, který je našim prvním cílem, snad ne posledním...
Schimotschko: Necakal som, ze s Koreou zahrame tak dobre. Pascala som dal prilis na stranu. Skoda, aspon bod sme mohli uhrat. Proti Ekvadoru musime ist na vitazstvo. Snad nezopakuju vykon z prveho kola.

Expert Paf: Korea:Nigérie
Favorit vyhrál. Zaslouženě, ale ijak přesvědčivě. Nicméně tři body se počítají. Korejci měli sice méně míč na svých kopačkách nicméně měli přesnější zakončování a to nakonec rozhodlo. Z osmi střeleckých pokusů šest šlo na bránu a jeden nakonec až za záda gólmana. To Nigérie měla sice pokusů devět, ale značně nepřesnou mušku, když mezi tyče mířily jen tři střely. Což se ukázalo jako nedostatečné.
Překvapila mne velká nepřesnost nigerijských útočníků. Japonsko:Ekvádor
Jihoamerický sen končí. Ekvádorci totálně vyhořeli a Japonsko se tímto jasným vítězstvím vrací zpět do boje o postup ze skupiny. Borci ze země vycházejícího slunce v podstatě rozhodli zápas během prvních šestatřiceti minut. To již vedli proměněnou penaltou 3:0 a i další průběh vyzníval jednoznačně v jejich prospěch. Věřil jsem v jediný překvapivý zisk Ekvádoru, který jsem tipoval právě v tomto zápase. Asi si již svoji porci štěstí vybrali.
Na postup tipuji stéle stejné týmy, jako před začátkem MO. Tj. Koreu a Nigérii. Oba týmy mají postup ve svých rukou. To však jejich soupeři také, takže je výborné, že se bude rozhodovat až v posledním kole.
All-Stars

G - Juan Arias (MEX)

O -Andrew Hancox (AUS) Terhemba Eviparker (NIG) Alfonso Grillo (PER)

Z - Gregorio Gras (URG) Bernabi Cardozo (PAR) Anthony Ferdinand (USA) Ekwueme Otiji (NIG)

U Raul Alas (CHIL) Edgar Reyes (PAR) Arnelice Henry (COL)

Grafická podoba All-stars 2.kola:

Statistiky

- Statistiky přineseme po 3. kole ZS -

Rozhovor se saintou ...

Ahoj saintanware. Na Brejku tě zahlídl už snad každý, takže tě nemusím zbytečně představovat. Aktuálně probíhá v tvé rodné domovině Mistroství Oceánie. Může tento šampionát překonat ten legendární z 29 sezóny?

Praha zdraví venkov... mno, lidi mají krátkou paměť, ale představovačka je tak jako tak zbytečná. Když se ohlédnu za MS '29, tak už jej překonává jen tím, že na něm hraje brazilská reprezentace.

Zatím se ji ale moc nevede a v prvním zápase prohrála 2:3 s Chile. Teď budete hrát s favorizovanou Ghanou. Jste schopni tuhle neoblíbenou zemi porazit?

Vstup do turnaje sice výsledkově nevyšel, ale herně jsme byli lepší. Už dlouho se Brazílie potýká s nedostatkem kvalitních útočníků a zápas, jako proti Chile byl toho důkazem. Ghana je porazitelná od dob, co jim zestárly generace hráčů za sérii organizování repre turnajů. Kluky z Ghany mám rád, protože fandí Spartě, ikdyž jsou to hrozní burani.:D

Taky je máš rád, protože se zůčastnují tvých Pražských srazů. Jeden takový je už tento pátek. Čím by si manažery na něj nalákal?

No... a vždy se na nich neskutečně zřídí. Spojení tématu Ghany a lákání na sraz nebylo zrovna rozumné Oproti minulým se objeví hodně nových tváří a také ti, kteří na srazy tolik nechodí, protože se bojí matesova prcka.

Tyhle věci jsem zrovna nepotřeboval slyšet, ale dobře. Vrátíme se raději k reprezentanci. Vím o tvém ne zrovna pěkné vztahu k reprezentační komisi. Jaké důvody tě vedou k její neoblíbenosti?

Ale jo, potřeboval, protože na ten sraz sám dorazíš a víš, že už není cesty zpět, ale neboj Důvody mého kritického názoru vůči RK? Vím, co to je být v takovém postavení, takže nechme plavat to, co bylo v době mých začátků na Brejku. Ale co nikdy neodpustím je pokrytecký postoj k problému, který měla Brazílie v době, kdy se několik týmů a to mělo za následek bezvládí v čele naší reprezentace. Následně jsme byli "odměněni" pokutou 1000 kreditů, což jen podtrhlo neschopnost RK věc řešit profesionálně Ze srazů vím, jak RK funguje a kdo v ní je, takže mě to ani nepřekvapuje.:)

Pro Brejk si poslední dobou velkým přínosem a kromě svých projektů vypracováváš manažerům grafiky do článků. Jak si s práci redaktorů MO, potažmo celého Brejku spokojen? Mají místní články úroveň jako třeba na webu České televize?

Kluci pro MO dělají maximum a líbí se mi jejich zápal. Web ČT je jen kopií toho, co se vysílá, žádná přidaná hodnota

V tom případě má být Brejk na co pyšný! Ať se držíme aktuálních události, jaký tipuješ výsledek dnešního zápasu Plzňe proti Manchester City?
Myslím, že City neprohraje. Plzeň bez Daridy je slabší. A to nemluvím o rozdílu v úrovni hráčů obou jedenáctek. Klišé, že míč je kulatý, už do fotbalu řadu let nepatří. Rozhoduje se častěji mimo zelený pažit.

Na závěr ještě jedna otázka. Které tři týmy ovládnou stupňě vítězů na aktuálním MO a který výběr zvítězí?

To si nedovolím říct. Favorité tu jsou, ale zápasy jsou dost nevyzpytatelné a do první čtyřky se mohou dostat i týmy, které by tam nikdo nečekal....třeba Brazílie :))))

Autor: Patrik Vaněk