MO32 Brazílie - Ghana s Austrálií ve finále!

Zápasy semifinále jsou již minulostí a my se tak zítra můžeme těšit na boje o medaile. Dočkáme se opakovaného finále z minulého MO. Ghana má Austrálii co vracet ,ve 30. sezóně totiž nedokázala ve finále uspět přesto, že domácí Australané přišli odva hráče. Ghana prohrála po penaltách a Austrálie se tak dočkala historického úspěchu, nyní může triumf obhájit. Ghana naopak doufá, že protrhne svoji smůlu a konečně se jí na velkém turnaji podaří skončit na nejvyšším stupínku. V útoku však bude postrádat nejlepšího střelce turnaje - Stephena Odura. Jak podle Vás finálový duel dopadne?

50 DRŽENÍ MÍČE 50

Semifinálové klání mezi Chile a Austrálii slibovalo velice zajímavou podívanou. Chilané, nutně posilněni Chilským pořádáním MS a kvality Veninha vyzvali na druhé straně johnysheeka s Ekorre, jenž obhajují zlatou medaili z MO30. Veninhova squadra nastoupila v rozestavení 3-5-2, naopak Australané vsadili na zajímavých 5-3-2 a opět tedy svou taktiku zaměřili na poctivé defenzívě, která už v minulosti nesla své ovoce. Do utkání vstoupily obě reprezentace podobným způsobem a akci střídala akce. Nesmírně vyrovnaný souboj jsme mohli vidět po celou dobu utkání, kdy Australané drželi šance Chilanů na uzdách a z následných občasných brejků nejednou zatopili jejich soupeřům z Jižní Ameriky. Zápas se vyznačoval také tvrdou hrou, zejména na straně Austrálie, které se pro příští zápasy vykartoval obránce Pat Potter. A jelikož vyrovnaný průběh utkání nepřinesl žádné branky do brankových síťí, přišlo na řadu prodloužení! V nich začínali mírně dominovat Australané, naopak Chile začínalo trošku ztrácet. A to bylo zřejmě rozhodující! Za Austrálii se totiž po krásné akci pozemní střele k tyči trefil útočník Chris Marples! Australané tedy postupují do Finále MO i po dvou sezónách a pokusí se tak obhájit titul z jejich Australského šampionátu.

Veninho: Bohužel to nevyšlo.. Do finále jsme se nedostali, protože jsme nevstřelili branku.. Bez toho to nejde.. Radši bych vypadl výsledkem 3:4, ikdyž důsledek by byl stejný.. Gratuluji Austrálii, já se dívám vpřed na boj o 3. místo, které bych chtěl pro Chile vybojovat!
Johnysheek: Ktokoľvek, kto by toto predpovedal by bol za blázna. (Teda okrem v Korei, kde už uveria hocičomu pokiaľ to nebude spojené s nimi ako medailistami.) Austrália opäť raz šalie, lebo po dlhom období sucha je tu už druhá medaila z Oceánie za sebou. A opäť raz finále s Ghanou. Tentokrát to bude oveľa ťažšie. No nemáme čo stratiť. Advance Australia

45 DRŽENÍ MÍČE 55

Vítám Vás u reportu ze semifinálového utkání mezi Argentinou a Ghanou. Argentina postoupila do bojů o medaile po drtivé výhře 5:0 nad Peru, kdežto její dnešní protivník si poradil se silnou Koreou, kterou díky lepší koncovce porazil 3:1. Oba týmy vsadily na rozestavení 4-4-2, respektive 3-5-2, jenž jim fungovalo v minulém zápase. Stadion byl samožřejmě vyprodán a pomalovaní fanoušci s dresy svých miláčků na sobě se mohli těšit na skvělé utkání. Prvních půl hodinu zápasu se hrál opatrný fotbal, jelikož žádný tým nechtěl udělat lacinou chybu, která by mohla rozhodnout celé utkání, a tak jediný zajímavější moment nastal v 18. minutě, kdy se ve vápně soupeře, po souboji s obráncem, teatrálně svezl k zemi útočník a hrdina Argentinců z minulého utkání, Pontiroli, za což uviděl od sudího okamžitě žlutou kartu. Blížil se konec prvního poločasu a všichni očekávali, že se do šaten půjde za nerozhodnutého stavu, jenže v 38. minutě se prosadil ranou na vzdálenější tyč Stephen Oduro a poslal Ghaňany do hubeného vedení. O 4 minuty později už to bylo 0:2, když se skvělou technickou střelou z přímého kopu trefil defentivní záložník Efia Amugi-Tetteh. Poločas tedy skončil 0:2 ve prospěch Ghany a Argentinský trenér měl v kabině o čem přemýšlet. 5 minut po změně stran došlo k prvnímu střídání na straně Argentinců, když Marcose de Oliveru nahradil Jesus Pedretti. V 52. minutě bylo sníženo na 1:2 po trefě Mauricioa Pontiroliho, avšak odpověď na sebe nedala dlouho čekat. V 60. minutě se podruhé v utkání prosadil Stephen Oduro a Ghana měla opět dvougólový náskok. Argentina reagovala nasazením čerstvých sil v podobě Chitzoffa a Colocciniho. I Ghana poslala do boje nové síly a osvěžila obranou a útočnou řadu. Jihoameričtí fanoušci stále hnali své hvězdy do útoku a věřili, že se jim podaří minimálně vyrovnat, jenže čas nemilosrdně ubýhal a když minutu před koncem završil hattrick skvělý Oduro, bylo o zápase a postupujicím do finále rozhodnuto. Tím štastnějším týmem byla Ghana, která si však výhru plně zasloužila, jelikož měla míč více na kopačkách a vyprodukovala více střel na branku soupeře. Finále bude tedy reprízou minulého MO, kdy se radovali Australané po výhře 2:1, takže má Ghana co napravovat. V zápase o 3. místo se utkají latinskoamerické týmy Chile a Argentina.

Antonio Mohamed: Spnili jsme si svou povinnost a toto utkání bylo třešničkou na dortě. My jsme byli papírově slabší soupeř a podle toho také utkání vypadalo. Ghana nemohla dát dlouho gól ale přece se jim do konce prvního poločasu povedlo. Pak po hrubé chybě přidali ještě jednu branku a do šaten se odcházelo za stavu 0:2 pro Ghanu. Po výměně stran jsme sice snížili o rozdíl branky, ale náš brankář neměl svůj den a nabídl šanci ke skórování hostujícímu útočníkovi, který neodmítl. Toto utkání se nám nepovedlo a zaslouženě jsme prohráli 1:4.
Zítra hrajeme proti týmu z Chile a jen ten kdo vyhraje, bere medaili.

Pavel Lengál: -

All-Stars

G - Nigel Bruce (AUS)

O - Colin Cardle (AUS) Adom Dickoh (GHA) Hernandez Seguia (CHI)

Z - Anthony Ferdinand (AUS) Ariel Fuertes (ARG) Efia Amugi-Tetteh (GHA) Ariel Fuertes (ARG)
Mariano Del Sar (CHI)

U - Chris Marples (AUS) U - Stephen Oduro (GHA)

Grafická podoba All-stars semifinále:

Semifinále
Brazílie ?:? Argentina

Kafu: Natáhne Austrálie svou osm zápasů trvající sérii neproher na MO i ve finále letošního šampionátu nebo se jim tentokráte Ghana pomstí a v odvetě posledního finále MO zvítězí a převezme žezlo oceánských šampionů ona? Po zápasech ve skupině a šťastném postupu přes čtvrtfinále, odehrála Ghana zatím svůj nejlepší zápas v semifinále, bohužel se jim však pro finále vykartoval nejlepší střelec na turnaji Oduro, což bude asi dost velká ztráta. Austrálie naopak postoupila šťastně na penalty a také v prodloužení, takže s kondicí její borci evidentně problémy nemají. Zápas to bude asi vyrovnaný, ale přece jen očekávám těsné vítězství Austrálie.
Murphy Honor:Do finále vstupují oba týmy s jinou motivací. Australané se budou snažit obhájit vítězství na MO, kdežto Ghana bude chtít vystoupat konečně na nejvyšší vrchol a trošku tak zapomenout na pět prohraných finále v minulosti. Australie postoupila po výhře na penalty a poté v prodloužení. Jde vidět, že vyrovnané zápasy umí zvládat a dojít si pro postup. Na druhou stranu Ghana ve ČF i v SF soupeře díky své produktivitě a na vyřazovací část poměrně vysokým počtem branek. Osobně si myslím, že Ghana stejným způsobem (tedy relativně málo střel, ale vysoká produktivita) vyhraje i tentokrát a nedovolí Austrálii dohrávat zápas s těsným skore. Věřím tedy, že Ghana překročí svou minulost a vystoupá ke zlatu.
Semifinále
Kafu: V souboji zklamaných semifinalistů věřím spíše Chile. Jeho soupeř Argentina bude totiž postrádat dva hráče základní sestavy, což může být onen klíčový faktor, který převáží misky vah na stranu Chile. Chile dává na turnaji v zápase buď tři branky nebo naopak ani jednu, Argentinci se zase nejspíš vystříleli už ve 3. kole ZS a čtvrfinále, takže si myslím, že moc branek tentokrát nepadne, ale nakonec to budou reprezentanti Chile, kteří si budou moc na krk pověšit bronzové medaile.
Murphy Honor:Souboj dvou neštastných. Avšak stále mají soupeři o co bojovat. Souboj týmů, které se umí rozestřílet, ale také vyjít v zápase velice chudě. Jak si budou vést v tomto zápase je ve hvězdách a těžko se mi to odhaduje. Něco mi jen našeptává, že to budou brankové hody (min. 5 branke v zápase) a že se z bronzu nakonec budou radovat v Chile.