ChdFA - se zavrženíhodným zpožděním, ale přece

Vážení čtenáři!

Ohlédnutí za sedmým týdnem ligových soutěží v Chile vychází rekordně pozdě. Vydat článek až ve čtvrtek se nám "podařilo" vůbec poprvé. Jednak za to může moje lenost, jednak Pafova skleróza. :-) Nové vydání ChdFA tedy přichází pozdě, ale zase je to snad lepší, než kdyby nepřišlo vůbec.

Hezké čtení!

1. Liga

Malicky
AC Camel

FC Barca

Mattyho parta  CdF Colo Colo Mariánské Hory

C.C. Ajax je nejlepší, C.C. Ajax je suverénní. Porazil 1:0 Moravany, 3:0 Malicky team a nakonec si poradil s pronásledovatelem Santa Cruzem. Druhý celek tabulky už tak prakticky nemá šanci Ajax dohonit. Je už devět kol před koncem soutěže rozhodnuto o mistrovi? Stát se samozřejmě může ledacos, ale loňský vítěz má k obhajobě velmi blízko.

Santa Cruz poměrně nečekaně nestačil v 19. kole na Mariánské Hory. Nováček soutěže odolal značnému tlaku favorita, radoval se z výhry 2:1. Jediné vítězství týdne získal Cruz na hřišti Aerolita.

Malicky team F.C. splnil roli papírového favorita v zápasech s Barcou (3:0) a Mariánkami (2:1).

Plány čtvrtého Sandokana na návrat do TOP 3 zhatila prohra ve 20. kole. Na hřišti FC Colo Žatec viděli diváci velmi napínavý zápas, v němž padlo sedm branek. Tu rozhodující, vítěznou pro domácí celek vstřelil v 72. minutě Cueto Tesorado.

Puerto Montt v sedmém týdnu neztratil ani bod. Nejtěsnější výhru získal v 19. kole, kdy porazil Mattyho Chiskou partu 1:0. Další  zápasy skončily o poznání výraznějším rozdílem (3:1 proti Sereně, 4:1 s Villaricou).

16. AC Camel 21 1 6 14 9

Žatec se blýskl v již zmiňovaném utkání se Sandokanem. Přidal ale navíc dalších šest bodů za výhry nad Villaricou a Santiagem.

Další čtyři mužstva, v tabulce na 7. až 10. místě, zaznamenala v týdenní bilanci po jedné remíze, vítězství i porážce. Aerolito de Chile F.C. dokráčelo v utkání proti Slávii k nejvyššímu vítězství sezóny 8:0. CdF Colo Colo Santiago narazilo v 21. kole v derby na Colo Žatec. Z vyrovnaného zápasu vyšel vítězně druhý jmenovaný.

Jedenáctá FC Slávia zabodovala pouze při remíze s AC Camel.

Club Deportes La Serena byl jediným týmem, který minulý týden nezískal ani jeden bod. Poslední AC Camel bodoval dokonce dvakrát, to když remizoval s CdF Colo Colo a Slávií.

Kompletní statistiky naleznete zde.

Co se povedlo?
Aerolito de Chile v 19. kole porazilo Slávii vysoko 8:0. Jinak neproduktivní útok Aerolita, který do té doby v 18 zápasech vyprodukoval jen 15 branek, si očividně vybral světlejší chvilku.

Co se nepovedlo?
Santa Cruz není letos zvyklý prohrávat, o to víc musely zabolet hned dvě porážky v sedmém týdnu.

2. a 3. Liga

Mario team Fc Los Lagos Sedliste Fc Barcelona

Sedmý týden zřejmě definitivně rozhodl, že veškeré postupové úsilí se burcovat v trojici klubů.

Nejvýhodnější postavení má Del Ejército Rojo. Klub vede tabulku s jednobodovým náskokem. Své postavení potvrdil i snadným domácím vítězstvím 6:0 s Coriuts. Opět řádil čtyřgólový Pablo Solano. Ještě výrazněji zvítězilo Ejército na slavii. A to 9:0. Pablo Solano sice dal hattrick, ale tentokrát byl zastíněn pěti góly Josi Luise Davise. Do třetice Ejército vyhrálo doma nad Cobreolou 3:0. Bilance 3-0-0 18:0 9 bodů

Druhá FC Barcelona má 4 body náskok před třetím. I ona byla v tomto týdnu stoprocentní. Vyhrála v Sedlišti góly Isaaca Hectora Mirona 2:0. Znovu 2:0, tentokráte se schalke a v pátek v napínavém utkání udolala Los Lagos na jeho hřišti 2:1. Barce až do 66.minuty vedla, ale pak přišlo vyrovnání a definitivu tří bodů potvrdil až v 76.minute Jairo Verda. Bilance 3-0-0 6:1 9 bodů

Třetí je exligový YBA Punta Arenas. Pondělní vítězství 1:0 nad Dobnerova zdá se potvrdilo zúžení aspirantů na postup. I přes drtivou převahu domácích o konečném triumfu musely rozhodovat penalty. Christian Dorus zahrával hned 2 a tu v 55.minutě na rozdíl od té z minuty 1. proměnil. 4:0 na Cobreole a 3:0 doma s vicaj, byly už pouhou povinností. Bilance 3-0-0 8:0 9 bodů

Na čtvrté místo se už protlačila HK Haná Kroměříž, a to právě zaváháním Dobnerove. Vyhrála 5:0 ve Versailles, když výraznému výsledku pomohly i tři zahrávané a proměněné penalty, doma bez probémů 3:0 Los Lagos, 3:0 zvítězila i v Teplicích. Bilance 3-0-0 11:0 9 bodů

Dobnerova, která ještě minulý týden mohla pokukovat po postupu, spadla až na páté místo. Pomohla k tomu hlavně prohra 0:1 s přímým soupeřem YBA Punta Arenas. Ani 1:0 s Mario teamem nebylo příliš přesvědčivých. Pouhé dvě střely na bránu a jediný gól z penalty,...spíše by tomuto duelu slušela remíza. Remíza, kterou hráči Dobnerova přivezli z Coriuts. Na ostudných 1:1 budou chtít fanoušci co nejdříve zapomenout. Bilance 1-1-1 2:2 4 body

Šesté je již TJ Sokol Sedliště. Prohrála sice v pondělí doma s 0:2 Barcelonou, ale zato bere poctivě všechny body od slabších soupeřů. Doma 2:0 s Teplicemi a 2:0 ve Versailles. Bilance 2-0-1 4:2 6 bodů

Na sedmou pozici spadlo Los Lagos. Mimo slavie, kterou doma rozdrtilo 4:0, však mělo silnější soupeře. 0:3 v Kroměříži se čekalo, ale domácí 1:2 s barcelonou bude hodně mrzet. Domácí by si bod zasloužili. Bilance 1-0-2 3 body

Osmý zůstává i nadále Mario team. Ztratil hned v pondělí doma s vicaj za bezbrankovou remízu. 0:1 na Dobnerove je ovšem pěkný výsledek a hosté měli i na více. V pátek už bodovali naplno, doma se slavií zvítězili 3:0. Bilance 1-1-1 3:1 4 body

Ve třetí lize Filetes de Pollo frito FC vyhrálo všechny své duely sedmého týdne. Postupně zvítězili na Guerreros de Los Muertos 3:0, 2:0 doma s FC Domaslavice a 2:0 i na FC Mono.

Poháry

V osmifinále OS nám udělali radost oba naši zástupci.

Santa Cruz v prvním zápase na hřišti Zdislavice Crew remizoval 0:0, v domácí odvetě zvítězil 2:1. První gól vstřelil Jose Maria Bennett, na 2:1 ještě v prvním poločase zvyšoval Ruperto Kagel. Přes vyloučení Bennetta v závěru zápasu už Santa Cruz výhru a tím i postup uhájil.

20.8.2013 Zdislavice Crew      0 0      Santa Cruz
22.8.2013 Santa Cruz      2 1     Zdislavice Crew

C.C. Ajax k postupu výrazně nakročil hned v prvním zápase. O čtyři branky se postarali postupně Ig Fugia, Jairo Viguez, Raul Alas a Felix Abdoulaye. Ve druhém zápase Ajax postup potvrdil. Alfonso Del Sar, který přišel na hřiště až v 53. minutě, dvěma trefami zařídil vítězství hostů 2:1.

20.8.2013 C.C. Ajax      4 2     AFC Quito
  22.8.2013 AFC Quito     1 2      C.C. Ajax

Do osmifinále Oceánského poháru proklouzl z Chilských celků jen Puerto Montt. V domácím zápase s FC Grande šel Puerto Montt zásluhou Moralese v 15. minutě do vedení, v 54. minutě už však prohrával 1:4. Na konečných 2:4 korigoval v 57. minutě Paul Kehl. Ani druhý zápas Puerto Montt nezvládl. V Kostarice prohrál 1:2.

20.8.2013 FC Puerto Montt     2 4      FC Grande
  22.8.2013 FC Grande      2 1     FC Puerto Montt

Národní pohár dospěl v Chile k finále. Semifinálové boje se odehrály před dvěma týdny.

První dvojici tvořil poslední druholigový tým v soutěži Del Ejército Rojo spolu s Fc Sandokan De Union La Calera. Rojo šlo do vedení po čtvrt hodině hry, trefil se Pablo Solano. V 31. minutě to mohlo být 2:0, kdyby Kolodziej proměnil pokutový kop. Ještě před poločasovou pauzou srovnal skóre Andrade. Protože ve druhé půli gól nepadl, dospěl zápas do prodloužení. Ve 116. minutě posunul Del Ejército Rojo do finále Ricardo Carlos Canaria.

15.8.2013 Del Ejército Rojo      2 1     Fc Sandokan De Union La Calera

Druhé semifinále prti sobě svedlo prvoligové soupeře Santa Cruz a Malicky team F.C. jedinou branku zápasu viděli diváci v úvodu utkání. V 8. minutě rozvlnil síť Enrique Haya. Přes nemalý počet střel nedokázal Malicky team odpovědět, proto do finále postoupil Santa Cruz.

15.8.2013 Santa Cruz      1 0     Malicky team F.C.

Finále je na programu 12. září. Santa Cruz v případě vítězství završí zlatý hattrick. Národní pohár vyhrál ve 29. i 30. sezóně.

Reprezentace

Chile - Peru 3:2

Do utkání vstoupilo lépe Chile. V 6. minutě poslal Arrigo Chagas přihrávku za obranu na nestřeženého Jaira Vigueze, který nezaváhal a poslal Chile do brzkého vedení. Další střely se zaplněné ochozy dočkaly až ve 23. minutě. Jairo Viguez pálil z ostrého úhlu nad. O minutu později pronikl středem hřište Berganza. Střela skončila vedle pravé tyče Sastreho branky. Chile mělo v této fázi zápasu převahu. Peruánci však přesto dokázali z ničeho nic udeřit. Hernando Casona poslal z přímého volného kopu nechytatelnou střelu za záda Hernandeze Azulina. ve 31. minutě byl stav nerozhodný 1:1.
Po přestávce se Peru snažilo převzít iniciativu. Zvýšená snaha však ne a ne přinést kýženou branku. Zadařilo se naopak na druhé straně. V 72. minutě ještě Ruperto Kagel střílel vedle. V 74. minutě Kagel zatáhl balon do pokutového území, patičkou našel Vigueze a útočník C.C. Ajaxu pohotovou ranou vrátil Chile vedení. Peru nesložilo zbraně a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Sedm minut před koncem vyrovnal na 2:2 svou premiérovou reprezentační trefou Rodrigo Bori. Závěrečný hvizd rozhodčího se kvapem blížil, když na hranici šestnáctky dostal míč Jairo Viguez. Hattrick zkompletoval přízemní ranou na zadní tyč.

Statistiky: střely na branku 4/4; střely mimo 10/2; fauly 11/17; ŽK 1/4; držení míče 55%/44%

Doufáme, že se vám aktuální číslo ChdFA líbilo a těšíme se na příští týden!