Přiznám se, že v posledních týdnech mě nenapadalo nic, čím bych náš ChdFA ozvláštnil a tak nám vydávání více méně sklouzlo do nudného stereotypu. Pokusil jsem se vytáhnout nějakou zpětnou vazbu na to, jak jsou s články spokojeni přímo od Chilských manažerů. Tak trochu podle očekávání byla odezva nulová. Docela by mě zajímalo, kolik lidí si článek opravdu přečte. Ne jen otevře.

Momentálně mě vydávání ChdFA netěší zdaleka tak, jako dřív. Ono počáteční nadšení vyprchalo. Ano, pořád mám radost, že se celkem pravidelně dostáváme mezi TOP články. Jenže na druhou stranu, některá čísla si to z hlediska obsahu snad ani nezasloužila. Aktuální sezónu doděláme a pak bude myslím ideální čas na zhodnocení. Protože to bude chtít nějakou změnu. Možná se vykašlat na týdenní cyklus, možná překopat obsah nebo někoho získat do redakce. Uvidíme.

Malicky
AC Camel

FC Barca

Mattyho parta  CdF Colo Colo Mariánské Hory

Jednoho už pomalu přestává bavit každý týden psát o neporazitelnosti Ajaxu. I v šestém týdnu ale čistý štít aktuálního mistra stále trvá. Žatec, FC Slávia ani Barca na tom nic nezměnily.

Santa Cruz v 17. kole narazil na Malicky team. Souboj druhého se třetím skončil remízou, takže Cruz už po šesti týdnech ztrácí na první Ajax 5 bodů.

Malicky nejenom remizoval se Santa Cruzem. nejdůležitější zisk týdne bylo vítězství nad Sandokanem.

Fc Sandokan prožil mizerné období, po ztrátě s Malickym přišla kontumační prohra s Aerolitem. Body získal až v souboji s Villaricou.

Na pátém místě tabulky se usadil Puerto Montt. Jediný zbývající zástupce Chile v OP porazil na úvod týdne Moravany, poté ovšem prohrál s Mariánkami a nakonec v pátek remizoval  s Aerolitem.

16. AC Camel 18 1 4 13 7

Minimální bodové rozestupy dělí mužstva ve zbytku tabulky. Vítězný týden si připsaly již jednou zmiňované Mariánské Hory. Opačný extrém představovala Slávia. Červenobílí nestačili postupně na Barcu (0:5), Ajax (0:6) a Serenu (0:2).

Deváté Aerolito nebývale zvítězilo hned dvakrát. Pravda, jedno vítězství daroval Aerolitu kontumující Sandokan.

AC Camel pokračuje ve stejném duchu. Všechno směřuje k sestupu. O druhou sestupovou příčku můžeme ještě čekat tuhý boj. Zatím patnáctá Barca ztrácí jen 2 body na trojici Villarica, Moravany, Serena. Hraje se ještě o 36 bodů, v bezpečí není v podstatě nikdo od šestého místa níž.

Kompletní statistiky naleznete zde.

Co se povedlo?
Mariánské Hory odehrály nejlepší týden letošní sezóny. Tři výhry = 9 bodů a pozice ve středu tabulky.

Co se nepovedlo?
Fc Sandokan si nemůže zrovna dovolit ztrácet body, zvlášť když velmi těsně bojuje s Malickym o třetí místo. Přesto se mu v 17. kole "podařilo" kontumovat zápas s Aerolitem.

2. Liga

Mario team Fc Los Lagos Fc Barcelona

V šestém týdnu se znovu vracím ke komentátorskému peru druhé ligy.

Del Ejército Rojo

* Opět bez ztráty kytičky. Rozdrtilo 8:0 schalke 04, když 6 zásahů zaznamenal Polák Jakub Kolodziej, vcelku bez problémů vyhrálo 2:0 na Mario teamu a 4:0 na vicaji, kde vše zařídil zkušený šutér Pablo Solano. Bilance 3-0-0 14:0 9 bodů

FC Barcelona

* Zůstává v těsném závěsu. Vyhrála 5:0 na slavii, 4 góly dal Lucas CortadavDonet, doma přehrála 5:1 Widzew a opět řádil Lucas. Tentokrát si připsal hattrick a týden zakončila domácí výhrou 2:0 nad Teplicemi. Bilance 3-0-0 12:1 9 bodů

YBA Punta Arenas

* Třetí a také poslední, kdo vyhrál všechny ligové zápasy tohoto týdne. Tato série mu zajistila posun v tabulce o jedno místo. V zápase kole vyhrálo YBA na Hané 1:0. Celkem jednoznačný zápas rozhodl už ve 12-té minutě Christian Dorus. O to více překvapivější byly dva inkasované góly v domácím zápase s Coriuts. Výhra 4:2 však zajistila, že body zůstaly doma. To 6:0 na slavii už bylo jiné kafe. Za zmínku stojí především dva nádherné góly záložníka Procopi Dummonda. Bilance 3-0-0 11:2 9 bodů

Dobnerova

* Bez problémů vyprovodila Widzew 5:0. V 17-tém kole však zajížděla na Los Lagos a prohra 1:3 byla vzhledem k průběhu zápasu i milosrdná. V pátek porazila 4:0 Versailles. Martín Ordonez dal hattrick. Team sice o jednu příčku klesl, avšak stále zůstává nadohled postupu. Bilance 2-0-1 10:3 6 bodů

HK Haná Kroměříž

* Zdá se na boj už po domácí prohře s YBA 0:1 nepomýšlí. Přivezla sice tři body ze Sedliště za výhru 3:0, což proti neúplnému soupeři, nastoupil v deseti, nebyl až tak velký výkon a porazila doma schalke 04 4:1, ale bohužel odstup od první čtyřky je už šest bodů. Bilance 2-0-1 7:2 6 bodů

FC Los Lagos

* Se bodově dotáhl na Hanou. Jedinou ztrátou byla bezbranková remíza na mario teamu. O velmi pěkné domácí výhře 3:1 s Dobnerova jsme se již zmínili a ani na Cobreole nezaváhali a vyhráli 2:0. Bilance 2-1-0 5:1 7 bodů

TJ Sokol Sedliště

* Vyhrálo jen nejtěsnějším rozdílem na vicaji 1:0. Dlouho fanoušci nezapomenou promarněný domácí duel s Hanou, když trenér postavil jen dva záložníky, což vedlo k prohře 0:3. Malou náplastí může být výhra na Widzewu 4:0. Bilance 2-0-1 5:3 6 bodů

Mario team

* Opět ztratil. Nejdřív doma bezbrankovou remízou s Los Lagos, vzápětí domácí prohrou s leadrem soutěže Ejércitem 0:2 a ani výhra 2:0 na Coriuts se nezdá přesvědčivá. Bilance 1-1-1 2:2 4 body

Tabulce střelců vévodí Pablo Solano (Ejército) s 35-ti brankami, pronásledován Peruáncem Martínem Ordonezem (Dobnerova) s 28brankami. Na třetím místě Christian Dorus (Punta Arenas) má 24gólů.

Tým týdne: YBA Punta Arenas

Ve třetí lize:

Filetes de Pollo frito FC

* Bez problémů vyhráli všechny své zápasy. Postupně doma porazili Nové Sedlice 5:0, venku silný Carracas 1:0 a doma 2:0 La Puerto Zero. Bilance 3-0-0 8:0 9 bodů

Poháry

Závěrečné kolo OS fáze ve skupinách zakončil Ajax výhrou nad Brusiči Liboc. Hattrickem se blýskl Raul Alas, jednou se trefil Mariano Del Sar. Santa Cruz v divokém zápase remizoval na hřišti Santos Laguna 3:3. Dvakrát skóroval Enrique Haya, třetí branku přidal Jose Maria Bennett.

13.8.2013 Santos Laguna      3 3      Santa Cruz

13.8.2013 C.C. Ajax      4 0     FC Brusiči Liboc

Osmifinálový los přiřkl Ajaxu za soupeře ekvádorské AFC Quito. Utkají se tedy dva úřadující mistři svých ligových soutěží. Santa Cruz narazí na Zdislavice Crew. Společným rysem těchto dvou mužstev je pro změnu druhé místo v loňském ročníku ligy.

Bez výhry zakončil účinkování ve skupinách OP trojlístek Chilských zástupců. Puerto Montt podlehl soupeři z Paraguaye a ve Skupině D skončil druhý. Malicky team získal pátý bod za remízu se Skittobas, ve Skupině E přesto skončil poslední. Stejně tak FC Colo Žatec. ten nezískal body ani v zápase s FC Boca Pupíci.

13.8.2013 Guarani      3 1     FC Puerto Montt
13.8.2013 Malicky team F.C.      1 1      FK SKITTOBAS VYSOKA

13.8.2013 FC Colo Žatec     0 5      FC Boca Pupíci

Do osmiginále postoupil pouze FC Puerto Montt. Soupeřem mu bude FC Grande z Kostariky.

Reprezentace

Výběr U21 porazil Japonsko

V útoku začali utkání aktivněji Japonci. Již po necelých pěti minutách hry pálil z hranice šestnáctky nepřesně Chikao Akimoto. V další velké šanci se ve 12. minutě ocitl Eisen Morita. Gólman Corralles jeho přízemní střelu vyrazil na roh. Japonci měli v prvních dvaceti minutách územní převahu. První ucelenější akce se hráčům Chile podařila až ve 23. minutě. Hector Piedda ale střílel z těžkého úhlu. Hra se začala pomalu vyrovnávat. Japonsko polevilo v ostražitosti a ve 30. minutě toho využil Roger Saborio. Průnik do pokutového území zakončil nechytatelnou střelou do horního rohu branky. Chile vedlo 1:0. Nedlouho poté bylo na straně hostů ještě veseleji. Hikaru Achiba fauloval jednoho z Chilanů a z nabídnutého přímého kopu se levačkou parádně trefil Hector Piedda. Hráči Země vycházejícího slunce se s nepříznivou situací vyrovnávali jen obtížně. Pět minut před přestávkou upláchl obráncům Enrique Viguez, jen výborný zákrok gólmana Shigeho zabránil další změně skóre.

Šanci na snížení mělo Japonsko hned zkraje druhé půle z přímého volného kopu. To by ovšem musel hráč domácích trefit prostor mezi třemi tyčemi. V 57. minutě proklouzl defenzivním hráčům Japonska Roger Saborio a tváří v tvář brankáří poslal míč jen do boční sítě. 68. minuta přinesla po delší době šanci Japonska. Adachi nacentroval na Ichiyusaie, který vyprášil rukavice Leona Corrallese.

Skóre se už nezměnilo. Japonsko mělo v úvodu zápasu převahu, dva inkasované góly ale s týmem naprosto otřásly a do konce střetnutí hrálo prim Chile. Chiská U21 zvítězila i ve druhém zápase, spolu s kontumačním vítězstvím nad Austrálií má zatím plný počet bodů a vede tuto kategorii v turnaji YBF.

Doufáme, že se vám aktuální číslo ChdFA líbilo a těšíme se na příští týden!