ChdFA - polovina sezóny v Chile je za námi

Vážení čtenáři!

Už je to tři týdny, co jsme v našem seriálu článků z Chile vydali ten s názvem ChdFA - jak to vypadá po 7 kolech v poloprázdné zemi. Co do obsahu, troufám si tvrdit, že to bylo vůbec nejkratší číslo (ačkoliv dnešní mu zdatně konkuruje). Vedle přehledu ligových soutěží a pohárů neobsahoval vůbec nic navíc. Dokonce ani reprezentační report, jelikož Austrálie tehdejší nedělní utkání U21 kontumovala.

Přesto se stalo něco neuvěřitelného. Článek si k dnešnímu dni otevřelo více jak 150 čtenářů (!), což je počet, jakého se nám předtím nikdy ani vzdáleně nepodařilo dosáhnout. Dodnes si lámu hlavu s tím, co způsobilo onen "boom". Manažer Paf to zřejmě v komentářích pod článkem trefil, když napsal: "(...) když jsi napsal v titulku"...v poloprázdné zemi", většina manažerů si myslela, že píšeš o jejich zemi ;D" Nebo v tom je něco jiného? Co myslíte? :-)

Ještě jedna věc mě v uplynulých dnech donutila k zamyšlení. Totiž podle mého názoru skvělý úspěch "balíčkové akce" ve Skotsku. Nevěřil bych, že příslib balíčku může skutečně tolik manažerů oslovit a donutit, aby si založili B-tým. Ale očividně tahle metoda funguje. Možná bychom měli o něčem podobném začít přemýšlet i u nás v Chile.  Skotsku samozřejmě přeji, aby jim všechna získaná mužstva co nejdéle vydržela.

Aktuální vydání přichází opět až po odehrání pondělního kola, které zde není zahrnuto. Zároveň jsem celý obsah při absenci Pafa musel obstarat sám, takže zejména manažeři druhé ligy musí omluvit poněkud stručnější report. Snad oba zmíněné nedostatky omluvíte.

Přeji hezké prázdninové čtení!

1. Liga

Malicky
AC Camel

FC Barca

Mattyho parta  CdF Colo Colo Mariánské Hory

Hned čtyři celky prošly pátým ligovým týdnem bez ztráty bodu. Nepřekvapí, že jedním z nich je lídr tabulky C.C. Ajax. Suverén první poloviny ročníku nadělil ve 13. kole osm gólů Santiagu, poradil si i s Villaricou a Puerto Monttem.

Santa Cruz nebyl o nic méně štědrý co se týká branek nasázených do sítí soupeřů. Postupně získal výhry nad Slávií (3:0), FK Moravany (4:0) a Barcou (5:0).

Fc Sandokan je třetí neporažený tým. Nejvyšší vítězství zaznamenal třetí celek tabulky ve 14. kole. Tehdy porazil 7:1 Mattyho Chilskou partu. Čtyřmi trefami se na výsledku podílel nejlepší střelec soutěže Laureano Guerrero.

Poslední klub bez ztráty se jmenuje Malicky team F.C.. Stejně jako Santa Cruz ani jednou neinkasoval. Přehrál Puerto Montt (2:0), Colo Colo (3:0) i Slávii (4:0).

16. AC Camel 15 1 3 11 6

Přestože minulý týden získal pouhý jeden bod za remízu s Barcou, drží se FC Puerto Montt na páté příčce. Naposledy zvítězil v 11. kole.

Žatci se nedaří v pohárech, fanoušky si udobřuje alespoň dobrými výkony v lize. K výhrám nad FK Moravany a Aerolitem přidal bezbrankovou remízu s Mattyho Chilskou partou. Na pátý Puerto Montt ztrácí čtyři body.

Z oblasti středu tabulky zmiňme ukončení jedné série bez zisku bodu. Mluvíme o nováčkovi CdF Colo Colo Santiago. Ten po šesti porážkách za sebou v 15. kole remizoval 1:1 s FK Moravany. Podobnou sérii, i když se jednalo "jen" o řadu zápasů bez vítězství, přerušilo také Aerolito.Když ve 13. kole porazilo Club Deportes La Serena, byla to první výhra od 6. kola a celkově teprve druhá výhra v sezóně.

Poslední místo v tabulce zaujímá AC Camel. Jedno z nejstarších aktivních mužstev v Chile v této sezóně upadlo do bahna podprůměrných výkonů. Na jedinou výhru hned v 1. kole už pomalu sedá prach a mužstvo se ne a ne zvednout. Ke druhé sestupové příčce (při pohledu do tabulky vlastně první) nemají daleko v podstatě všechny týmy od desátého místa níž. Aerolitem počínaje a konče Serenou, která právě ono sestupové 15. místo nyní obývá.

Kompletní statistiky naleznete zde .

2. a 3. Liga

Mario team Fc Los Lagos Fc Barcelona

2. liga

Ve druhé lize zůstávají dva týmy, které dosud nepoznaly hořkost porážky. Jednak je to manažer Kalíšek s Del Ejército Rojo. Kalíška už očividně druhá liga omrzela a po dvou sezónách je na cestě zpět do nejvyšší soutěže. Z "živých" soupeřů minulý týden porazil jak Los Lagos (3:0), tak YBA Punta Arenas (2:0).

Druhým neporaženým je FC Barcelona. Nebýt remíz ve 13. a 15. kole, mohla být Barcelona na samé špici tabulky.

O bod před YBA Punta Arenas drží třetí příčku Dobnerova. Jak třetí, tak čtvrtý celek tabulky jsou na dostřel postupových pozic.

Od pátého místa je již odstup od první dvojky patrnější. Na druhou stranu je pravda, že tabulka je celkově mimořádně vyrovnaná.

Sedmé TJ Sokol Sedliště existuje na Brajku teprve druhou sezónu, ale už nyní se ve 2. lize dere vpřed. Naopak Mario team drží svůj stadard posledních let, když je zatím poslední z živých týmů, tedy osmý.

3. liga

Ve 3. lize se nám v posledních týdnech objevilo několik mužstev, přetrvalo však pouze jedno. Je to Filetes de Pollo frito FC, původním názvem Vyhulos brkulos FC. Z pěti utkání čtyřikrát zvítězil a jednou prohrál. V příští sezóně zamíří Filetes do 2. ligy, kde konečně narazí na někoho jiného, než TBM. Tak doufejme, že do té doby na Brejku vydrží!

Poháry

Santa Cruz i C.C. Ajax dál velmi zdařile reprezentují Chile v OS. Důkazem budiž vítězství obou celků v minulém týdnu. Na hřiště Santa Cruzu přijelo mužstvo pod vedením známého manažera Matia Xmena. Skóre se měnilo až devět minut před koncem utkání, když Cruzu vystřelil tři body střídající Jose Maria Bennett.

Ajax cestoval do Austrálie. V 1. kole OS skončilo střetnutí se Sydney City remízou, v odvetě už Ajax zvítězil. Po brzkém gólu Raula Alase v 6. minutě potvrdil výhru v 81. minutě Mariano Del Sar.

Santa Cruz vede Skupinu C, Ajax drží druhé místo ve Skupině G.

6.8.2013 Santa Cruz      1 0     Regiamente Banana paraiso

6.8.2013 Sydney City     0 2      C.C. Ajax

Z našich reprezentantů v Oceánském poháru dokázal v 5. kole zvítězit jediný tým, totiž FC Puerto Montt. Svěřenci Pavla Janka si poradili s mužstvem Kobylí Kobylnice B 4:2.

Zbývající dva zástupci bohužel prohráli. Malicky team nestačil na lídra Skupiny E FC Akbar Maestro de Ciudad NP. První body ani v pátém kole nezískal FC Colo Žatec. Odvezl si porážku ze hřiště SK Liběchov.

Při pohledu do jednotlivých skupin vypadá situace následovně: Puerto Montt je druhý ve Skupině D, Malicky team poslední ve Skupině E a Žatec rovněž poslední ve Skupině F.

6.8.2013 FC Puerto Montt      4 2     Kobylí Kobylnice B
6.8.2013 FC Akbar Maestro de Ciudad NP      3 0     Malicky team F.C.

47 % držení míče 52 %

Do druhého kola kvalifikace o MS vstupovala obě mužstva ve stejné výchozí situaci. Austrálie v 1. kole podlehla 0:3 Peru a Chile stejným výsledkem prohrálo s Paraguayí.

Po opatrném úvodu utkání se do první šance dostal Arrigo Chagas. Po pravém křídle pronikl až na hranici šestnáctky a vystřelil, gólman Austrálie byl připravený. Hned vzápětí dostal Raul Alas přesnou přihrávku mezi obránce od Vigueze, střela ovšem mířila vedle pravé tyče.
Australané poprvé zahrozili v 15. minutě. Henry Taylor pronikl do pokutového území a z těžké pozice trefil boční síť branky.
Odměnou za aktivní přístup byl pro Chile gól v 27. minutě. Eugenio Corralles vyslal Raula Alase a ten se tentokrát tváří v tvář Nigelu Cockerhamovi nemýlil.
Austrálie v prvním poločase takříkajíc tahala za kratší konec. Druhý střelecký pokus vyprodukovali její reprezentanti až ve 35. minutě. Míč z přímého volného kopu proletěl vysoko nad brankou. Reakcí na nepříznivý vývoj i obraz hry bylo hned dvojí střídání deset minut před koncem poločasu. Nově nastoupivší John Maidens o sobě dal vědět minutu před přestávkou. Eslava jeho přízemní střelu vytěsnil na rohový kop.

Druhé dějství začalo chilským tlakem. Změně skóre zabránila jednak špatná koncovka, jednak dobře chytající Nigel Cockerham.
V 65. minutě se na branku Chile zleva řítil John Maidens, v koncovce se však potvrdilo, že jeho levá noha není zdaleka tak silná jako pravá.
O deset minut později na druhé straně hřiště prověřil pozornost australského gólmana  Luigi Berganza.
Symbolickou tečku za utkáním udělal jen několik desítek vteřin před závěrečným hvizdem Raul Alas. Druhý zásah nepřidal, proto na větelné tabuli po 90. minutách zůstalo skóre 1:0 pro Chile.

A jak vypadá tabulka kvalifikační Skupiny B?