MS 31' Danmark: Kostaričané jsou k nezastavení!

Známe čtyřku, která bude bojovat o trojici cenných kovů! A ta je všechno, jen ne očekávaná... Favorité se totiž pořádaně trápili. Poláci proti domácím rozhodně nepřesvědčili, ale svůj zápas zvládli a jdou dál. To se ovšem nedá říct o Ghaně a Holandsku, končí také Angličané... však se na to podívejte sami.

DEN-POL     GHA-POR     ENG-RUS     HOL-CRC     Statistiky     Preview - semifinále     Rozhovor

1. Když se podíváš na základní skupiny, kdo tě překvapil pozitivně a kdo negativně?

johnysheek: Obrovským prekvapením je nepostup Korey zo skupiny, v ktorej bola (pre mňa) jasným favoritom. Hlavne posledný nezvládnutý zápas s Holandskom bol prekvapujúci. Ale ešte väčším prekvapením je fakt, že USA skončili v skupine bez bodu ako jediná krajina na šampionáte. Na druhej strane sa teším z postupu Dánska a Kostariky, ktoré veľmi milo prekvapili a dokazujú, že idú smerom hore.

Jaroslav Peichl: Tak asi 'překvapivě' napíšu že mě potěšila Sborná a pak Dáni. Rusko jakou outsider skupiny všechny nemile překvapilo a za zády mu zůstal jeden z největších favoritů turnaje Korejci a další oceánista Nigérie. Domácí Dáni dokázali ve svý skupině skoro nemožné a se štěstím postoupili ze skupiny jen o skóre. A myslím že za všechny mohu říct že USA je zklámáním turnaje...

Luciferus: Jednoznačně největší senzací v pozitivním smyslu je Kostarika. V ZK sehráli kostaričtí borci tři skvělé zápasy a zaslouženě jsou na úkor slavnějších zemí ve čvrtfinále. Domácí borci jsou také příjemným překvapením,ale tam jsem postup očekával, přeci jen výhoda domácího prostředí je znát. Negativně určitě USA, americké hvězdy zde zdaleka neprodaly své schopnosti a potupně jedou domů po ZS. Velkým sklamáním je pro mě také vypadnutí Německa, které jsem před šampionátem tipoval na pozici nejvyšší. Němci sice na šampionátu neodehráli špatné zápasy, ale chybělo jim štěstíčko a na úspěch z loňského ME nenaváží.

ladzi: tak prijemne urcite portugalsko a kostarika, naopak zklamala usa, korea ty jsem urcite cekal ve ctvrtfinale

Marcovan: tak pozitivní překvapení je určitě Kostarika, kde Matio podle mého názoru vyvrací to obecné, že repre je pouze o náhodě... já myslím, že když manažer umí, dokáže i se slabší repre velké věci... A druhým pozitivním překvapením je pro mne Portugalsko, kterým jsem moc nevěřil... Více jsem čekal od Koree, Amíků a Německa

Lukáš Jakubec: Řekl bych, že letošní MS bylo hodně překvapivé a papírové předpoklady byly dokonale vyvráceny. Obrovské zklamání v podání USA a Korey, kdy Německo a Japonsko jsou rovněž velikáni, kteří si měli zajistit postup v play off turnaje. Na druhé straně velmi sympaticky působí domácí Dánsko, obrovský úspěch drží Kostarika, kde smekám před repre trenéry této maličké země! Portugalsko svým postupem rovněž mile překvapilo.

Bruce Wayne: Jednoznačně největším překvapením je pro mě to, jak suverénním způsobem se dostala Kostarika ze základní skupiny. Je vidět, že dvojice manažerů Matio - Hoyeres odvádí velmi dobrou práci. Dále jsem rád, že postoupil papírový outsider, domácí Dánsko.
Naopak největším překvapením, co se týče negativního pohledu, jsou pro mě naprosto neočekávané výsledky ze skupiny "smrti" C, kde se to přelévalo jak na houpačce a nakonec na to doplatil favorit favoritů - Korea. A samozřejmě nemůžu nezmínit fakt, že jediným týmem na MS bez bodu jsou USA. To se asi taky nečekalo.

malanoche: Určitě největší překvapení pro mě je Kostarika, zároveň zklamáním je rozhodně Korea, USA a Paraguay, která své silné generace moc nevyužila, škoda.

2. Který čtvrtfinálový zápas bude podle tebe nejvyrovnanější?

johnysheek: No mal by som napísať, že to bude Anglicko Rusko, ale myslím si, že Dáni sa proti Poľsku vypnú k úžasnému výkonu a prekvapia tohto veľkého favorita.

Jaroslav Peichl: Ačkoliv se to možná jeví nereálně tak myslím že mezi nejvyrovnanější zápasy čtvrtfinále bude patřit zápas Ghany s Portugalci a sázím na výhru Portugalců ( to zas budu nadávat po odehrání zapasu co jsem to napsal :D ) a samozřejmě se těším na zápas Rusů kteří mají jedinečnou šanci ukázat že jejich výsledky nebyly jen dočasné či překvapivé. :)

Luciferus: Papírově nejvyrovnanejší je určitě zápas Rusko-Anglie. Ale při formě borců z Kostariky, by mhol být dost "neck to neck" i zápas Holandsko-Kostarika. Uvidíme co Veninho na černého koně turnaje vymyslí.

ladzi: nejvyrovnanejsi ocekavam souboj domacich s polaky

Marcovan: Asi Anglie - Rusko

Lukáš Jakubec: Nejvyrovnanější bude duel Anglie s Ruskem. Hodně štěstí bych přál domácímu celku, který pokud bude mít štěstí může potrápit aspiranty na zlato z Polska.

Bruce Wayne: Velkou bitvu očekávám od souboje Anglie-Rusko, kde šance vidím 50:50. Oba dva týmy jsou na MS nadupané a předvedly svou sílu.

malanoche: Těším se na zápas Anglie-Rusko, dva dobře našláplý týmy s dobrejma výsledkama, bude zajímavé pozorovat kdo se dostane dál.

Dánsko 2:4 Polsko

48´ Hamborg; 69´ Hartmann - 5´ Grzybowski; 16´ Miklosik; 33´ Imianowski; 86´ Kubala

David s Goliášem, aneb Dánsko s Polskem. Mnozí to označují za nejjednoznačnější čtvrtfinále. Nicméně zápas začíná za stavu 0:0. Poláci začali tlakem, z něhož se dostali do vedení, po chybě brankaře Dánska. Poté Dánové odmítli srovnat a přišel trest. Nu a dále už to bylo stále stejné. Šance Dánska, gól Pólska. Až moc pozdě se Dánové začali prosazovat, i tak si myslím, že na domácím mistrovství zanechali hlubokou stopu a mnohé překvapili svou bojovností. Nakonec však byl zápas vyrovnanější, než se čekalo, mohl klidně skončit i opačným skóre.

+ 76 - 78

Co rozhodlo: Nuže, ptát se, co rozhodlo je skoro jako Sofiina volba. Nicméně striktně vzato rozhodla produktivita, jinak vše bylo vskutku vyrovnané. Holt poprvé neměl Dánský brankář svůj den a bylo to hned znát. Pokud by zachytal jako předešlé zápasy, tak je podle mě skóre 2:1, možná 2:0, jenže to se nestalo. Takže ano, rozhodla produktivita.

Hvězda zápasu: Těžko jmenovat jednu hvězdu zápasu. Polská ofenzíva byla vskutku dobrá, ale i tak, nejlepší byl Adam Imianowski. Dal gól a byl takovou hrází v záloze, že spoustu útoků Dánska překazil. Velmi dobře mu sekundovalo spousta dalších hráčů, ale on vyčníval. Na druhé straně se mi líbil výkon Jesse Haiby, ačkoliv fauloval více než musel, stále byl téměř neprostupnou zdí v obraně.

Zklamání zápasu: Oproti jiným zápásům byl zklamáním Adam Madsen, brankář Dánska. Což byl asi ten nejvýraznější záporný faktor. Jinak všichni hráli svou klasiku a holt Polsko má ten standart o kousek výše.

Odkud padaly branky:

hlavní trenér Tomas Vybiral: Bez debat náš nejlepší výkon na MS, Polsku jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, troufám si říct, že možná i o kousek lepší. Nedali jsme penaltu, gól dostali někde z půlky ... škoda. Semifinále nebylo vůbec daleko, ale to bychom asi už chtěli hodně. Gratuluju Polákům a přeju jim hodně štěstí v další fázi.

asistent trenéra Rolf: Taktika vyšla skvěle. Škoda Dánska přál sem jim ať se dostanou co nejdál, ale bohužel narazili na nás a tak šli moje přání mimo. gratuluju postupujícím.

Ghana 1:3 Portugalsko

44´ Nnuroh - 53´, 86´ Piedade; 56´ Vasconcelos

Čtvrtfinále bývá označováno jako klíčová bitva, která rozdělí týmy na úspěšné a neúspěšné. Ghana šla do zápasu určitě v jiném rozpoložení než proti Němcům a Portugalci byli namotivovaní výhrou nad Argentinou. Oba týmy šly do zápasu s útočnými formacemi a dal se očekávat fotbal plný šancí a gólů. Od úvodního hvizdu Portugalci nevěděli kde jim hlava stojí, protože Black Stars se do nich zakousli a na portugalského brankáře Montenegra šla jedna střela za druhou. Do 30. minuty afričtí borci vyprodukovali 10 střel, jenže 7 z nich mířelo vedle. Nakonec se v zápase vedení domácí dočkali. Branku do šatny vstřelil po rohovém kopu skvělou hlavičkou Nnuroh. Vedení bylo oprávněné a zasloužené. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0 pro Ghanu. Dalo se čekat, že Ghana bude pokračovat v nastoleném trendu, ale opak byl pravdou. Začátek druhé půle se jim vůbec nevyvedl a přišly dva tresty v podobě gólů. V rozmezí 53. a 56. minuty se trefili Piedade a Vasconcelos. Byla tedy řada na Ghaně. Jenže místo tlaku přišla pojistka z kopačky Piedadeho a tak se z překvapivého postupu mezi TOP 4 radují Portugalci.

+ 66 - 75

Co rozhodlo: Tady je to bez debat. Ghaňani doslova prostříleli první půli, protože během ní vystřelili na bránu 12x a přesto vedli jen 1:0. Ve druhé půli zafungoval fén Bobinha a ten si dali Portugalci k srdci a africkým borcům toho už moc nedovolili.

Hvězda zápasu: Portugalský útočník Piedade, který nejenom že dokázal vyrovnat, ale v závěru ještě pojistil brankou z 20 metrů výsledek a poslal svůj tým definitivně dál. Jako jediný hráč Portugalců vyčníval nejenom v soubojích, ale hlavně přesností střelby. Dvakrát vystřelil, dvakrát se mohl radovat.

Zklamání zápasu: Těch by se dalo vyjmenovat spousta na obou stranách. Ale v tomto zápase rozhodl útok, a ten se prosazoval jen na portugalské straně. Ghanští útočníci vyšli naprosto naprázdno. Největší spalovač zápasu je jednoznačně Baba Ware, který z 9 pokusů trefil zařízení pouze dvakrát. Oduro z 5 střel taktéž dvakrát. Aidoo a Kankam byli neviditelní.

hlavní trenér DJ Lucca: Dnešní zápas jsme odehráli dobře. Do základní sestavy jsme vrátily opory, které nám měli přinést úspěch. Bohužel nestalo se tak. Opět je ukázala naše slabina a to byla záloha. Sice vyhrávali souboje ale jinak efektivita nikde. Portugalsko mělo v zápase štěstí a postoupilo zaslouženě. Bohužel některé individuality se neprosadily vůbec.

asistent trenéra pavelblahy: Velké zklamání z výsledku. Portugalci byli jednoznačně k poražení, ale první půle rozhodla. Místo toho abychom dali tři nebo čtyři branky, tak z toho bylo "pouze" jednobrankové vedení. Nedokážu si vysvětlit, co se stalo s naším týmem ve druhém poločase. Tam se naše útočná hra naprosto vytratila a byli jsme za to třikrát potrestáni. Neříká se mi to lehce, ale gratuluju Portugalsku, které bylo horším týmem, ale na to se už historie ptát nebude.

hlavní trenér Bobinho: Nevídané pro naší zem, protože jsme v semifinále dlouho nebyli. V utkání naši soupeři měli o něco větší převahu v držení míče, ale své šance nedokázali proměnit a tak přišel trest na začátku druhé půle, když jsme dvakrát skórovali. Ke konci utkání to Ghana otevřela a skórovala potřetí. Pro nás zatím turnajů snů a doufám, že to proti Kostarice neskončí, i když i oni silně překvapují. Uvidíme kdo z nás outsiderů projde do finále. :))

Anglie 2:3pp Rusko

27´ Walker; 51´ McMahon - 11´, 83´ Nagumanov; 120´ Ashurmatov

Ve čtvrtfinále MS se proti sobě postavily týmy Anglie a Ruska. Souboj dvou titánů. V tomto zápase jsme mohli očekávat velký a těžký boj a to také následovalo. Zápas začal ve velmi svižném tempu a bylo jasné, že v tomto utkání to bude hodně tvrdé a bude se hodně střílet a možná i bude padat hodně branek. Jeden útok za druhým se valil na obě dvě branky jak Ruska, tak Anglie. Útok stíhal útok. Již v 11té minutě se poprvé rozvlnila síť brány Anglie. O čtyři minuty Pat Bruce fauloval a ze standardky byl pouze rohový kop, při kterém Pat Bruce znovu fauloval a tentokrát v pokutovém území. Penalta. Bohužel ale tu ruský exekutor nedokázal proměnit. Zápas nadále pokračoval ve velkém tempu ale nebyl by to vyrovnaný zápas kdyby do brány Ruska nepadl také jeden gól. 1:1. Ani na jednom z týmů nebylo vidět, že by na ně padala únava z rychlého tempa a dál pokračovali v ostřelování branek soupeře. Hráči se po poločase v šatnách určitě naburcovali k tomu aby vsítili další gól a víc se spíše naburcovali hráči Anglie. V 51ní minutě se síť Ruska rozvlnila podruhé. Ruské hráče ale druhý gól rozhodně nepoložil a s dalšími silami se hnali na bránu Anglie. Zápas vypadal stejně ostře jako při stavu 0:0. Ruští hráči totiž věděli, že tento stav je pro ně letenkou domů a oni rozhodně na mistrovství končit nechtěli. A také proto udělali dost. V 83tí minutě vyrovnal Stanislav Nagumanov na 2:2 a zápas v tu chvíli směřoval do prodloužení. Bohužel pro oba týmy se ani jednomu nepodařilo vstřelit třetí a rozhodující branku v normálním hracím čase. Prodloužení trvalo 30 minut a již v 96té minutě mohl být konec kdyby nezasáhnul golman Anglie při úniku Ruslana Fomenka. Jak čas ubíhal tak se oba týmy více a více nemilosrdně tlačili k zakončení a utnutí zápasu. Bohužel ale všechny střely končili buď mimo brány a nebo v rukách golmanů. Tím pádem i prodloužení skončilo bez gólu a dospělo v penaltovému rozstřelu. K penaltovému rozstřelu přišlo na každé straně pět exekutorů. První penaltu střílel hráč Anglie a proměnil. Následoval hráč Ruska a také proměnil. V celkovém rozstřelu ale byli lepší hráči Ruska, kteří proměnily tři penalty, zatímco hráči Anglie jen dvě. Tím pro hráče Anglie turnaj na mistrovství končí a dál nepostupuje lepší tým ale tým, který dokázal mít jen o chloupek více štěstí.

+ 90 - 84

Co rozhodlo: V tomto zápase nerozhodl um hráčů. Všichni byli dobří. V tomto zápase rozhodlo štěstíčko, které se přiklonilo k hráčům Ruska.

Hvězda zápasu: Nejlepším hráčem utkání je ruský Stanislav Nagumanov. Vystřílel Rusku prodloužení a proměnil i penaltu v penaltovém rozstřelu. Dal Rusku šanci a to jí využilo.

Zklamání zápasu: Bohužel zápas nevyšel anglickému Ugo Howardovi. Ztratil spousty míčů a prohrál spousty osobních zápasů. Možná kdyby střídal, tak by zápas mohl vypadat jinak.

hlavní trenér Patrik Vaněk: bez komentáře

hlavní trenér CAHIČ: Toto byl souboj jak se patří. Neproměnili jsme penaltu v 16. minutě a Anglie do 83. minuty vedla ! Hrdina zápasu Stanislav Nagumanov dal 2 branky a pak ještě jednu přidal v penaltovém rozstřelu. Rozhodly maličkosti a ty nás posouvají do bojů o medaile ! Russian power !

Holandsko 1:3p Kostarika

89´ Bus - 52´, 110´ Domingo; 106´ Collar

Holandsko proti Kostarice... to bylo střetnutí, od kterého nikdo dopředu nevěděl co čekat. Papírový favorit byl jasný, Holandsko se tlačí do naprosté evropské špičky, postoupilo ze skupiny smrti, má velmi kvalitní hráče. Kostarika ale třikrát proti favoritovi stála a ani jednou nezkamala, dvakrát byla dokonce jasně lepší. Tentokrát sice úplně lepší nebyla, ale výsledek hovoří jasně. Kostarika je v semifinále!!! Zápas to byl velmi dramatický, Kostarika dlouho vedla po proměněné penaltě a už se pomalu radovala z postupu, když dostala gól snad v nejposlednější možný moment. Čas ukazoval 89:52, když srovnal Bus. To bylo absolutní zmrtvýchvstání Holandska. Netrvalo ale dlouho, protože v prodloužení je poslala zpátky pod zem dvojice Collar - Domingo. Přepiště dějiny, Kostarika bude útočit na jednu z medailí!

+ 105 - 99

Co rozhodlo: Rozhodla neschopnost Holanďanů využít svůj tlak v základní hrací době. V této fázi zápasu byly dva takové úseky, kdy měli Evropané navrch a poměrně často stříleli, ovšem gól nedali. První úsek byl úvod zápasu, do 20. minuty, druhý pak mezi 60. a 80. minutou utkání. Tady si Kostaričané vybírali svou slabší chvilku a měli za to být ztrestáni.

Hvězda zápasu: Na hvězdu utkání bychom našli hned několik adeptů v týmu Kostariky. Dobře chytal gólman, skvěle hrál obránce Digue nebo dvougólový Domingo. Největší hvězda však hrála v záloze a byl jí ofenzivní hráč Peca. Ten byl sice celý zápas v obležení tří svých protihráčů, ale co ten dokázal uhrát. Vyhrané souboje, skvělé přihávky do útoku, přerušené protiútoky i za cenu faulů, střelecké pokusy... Jasný palec nahoru.

Zklamání zápasu: Zklamáním zápasu byla dvojice defenzivních záložníků Holandska Hokke - Rosengarten. Ti měli odvádět takovou tu černou práci a nepouštět Kostariku před svou šestnáctku, místo toho prohrávali jeden souboj za druhým a byli všechno jen ne oporami svého týmu. Slabší z dvojice byl pak Hokke, který měl obrovské problémy s Pecou, nestíhal, fauloval... To byl propadák.

hlavní trenér Veninho: Vyrovnaný zápas, ve kterém jsme sice možná byli o fousek lepší ale štěstíčko bylo nakloněno soupeři.. Mrzí mě jak jsme propadli na defenzivních štítech, tam bych viděl největší příčinu neúspěchu. Vyzdvihl bych Alfrédka, kterého jsem Kostarice vychoval a on se mi "skvěle" odvděčil..:DD ten Kostariku táhne! Gratulace postupujícím, čest vypadnuvším..;) Díky organizátorům za skvělý šampionát!!;)

16.  Japonsko 9 1 0

Ideální jedenáctka čtvrtfinále je v této podobě...

1: Lezsek Cwielong

Známe tedy čtyřku postupujících, tak si pojďme představit obě semifinálové dvojice a zároveň zkusit tipnout šance všech mužstev na postup.

vs

První semifinálovou dvojicí tvoří dvě velká překvapení tohoto turnaje: Portugalsko a Kostarika. Fungovat tu sázková kancelář a vsadit na ně někdo před týdnem, tak teď může nakupovat dorost o sto šest. Přesvědčivější výkony zatím podávají Kostaričané, takže jsou asi mírnějším favoritem. Navíc mají v kádru nejlepšího střelce turnaje - Dominga, na toho si budou muset dát Portugalci setsakramenský pozor. Přesnost střelby je u obou takřka stejná, statistika soubojů rovněž, úspěšnost gólmanů zrovna tak a průměr faulů na zápas překvapivě také. Rozhodovat budou maličkosti a lepší taktická příprava trenéra...

Šance na postup 40:60

vs

Černý kůň turnaje v podobě Ruska vyzve v semifinále silné Polsko. Ve čtvrtfinále podali lepší výkon právě Rusové, jinak ale v celém turnaji podávali obě reprezentace stabilně velmi solidní výkony. V útoku budou Rusové spoléhat na dvojici Nagumanov - Sholkhov, kteří dali dohromady 8 branek. To Poláci vyloženého snajpra nemají, snad jen Koziola, ale zato dává góly hodně různých hráčů, což může být také výhoda. Gólmani mají naprosto vyrovnané statistiky, střelba je přesnější na straně sborné, Poláci se zase více tlačí do střelby. Polsko je pak výrazně lepší ve statistice soubojů. Tyto statistiky jsou nicméně trochu zkreslené tím, že Poláci měli snažší soupeře v základní skupině. Stejně jako u prvního zápasu i zde budou rozhodovat maličkosti...

Šance na postup 55:45

Pozvání k rozhovoru tentokrát přijal chilský manažer Paf, kterému vděčíme za sestavování aktuálního žebříčku reprezentací.

Pro tebe jako tvůrce repre žebříčku je asi zbytečná otázka, zda sleduješ dění okolo repre?
    No mne zajímá hlavně statistika a to ostatní je až druhotné. Teď ovšem, co se začalo Chile zvedat, už repre sleduji pozorněji. Nemalý vliv na to má i skutečnost, že jsem nedávno založil v Holandsku klub.

Tvůj pravidelně vydávaný žebříček reprezentací je skvělá věc, co tě vedlo k tomu, že jsi se do něčeho takového pustil?
    Děkuji. Lehce (smích) na statistikách ujíždím. A také jsem si všiml, při aktualizacích, že to sice "....nuda je, má však cenné údaje....". Koukám, kdo s kým hrál, na jaké je pozici a pak si říkám "no jo dyť to bylo jasný". Ne samozřejmně vždy, ale možná 75%. Což je dost. Takže jsem si pro vlastní potřebu začal dělat statistiku hráčů soupeřů v Chile.

Myslím, že ti za to patří velký dík! Já osobně to mám se statistikama podobně jako ty a vidím v jejich nedostatku velkou mezeru brejku. Myslíš, že když by něco takového bylo vydáváno oficiálně, že by to zvedlo zájem o reprezentaci?
    Nevím, těžko říci. Ale faktem je, že soutěž soutěží dělá historie. A historie, to je statistika. Ono těch statistických nadšenců, je tu více a mnozí jdou ještě dále a podrobněji. Pěknou statistiku má právě probíhající MS. Mně osobně na brejku chybí statistika přihrávek. Nebo aspoň finálních na gól (asistencí). Ono, že hráč vyhraje 19 z 20-ti střetů vypadá nádherně, ale pokud potom jeho přihrávky jdou soupeři na kopačku, nebo spoluhráč vinou špatné přihrávky stejně o míč přijde, tak už vše vypadá jinak. To je ale bohužel problém se složitějším řešením.

Zmínil jsi probíhající MS, sleduješ jeho dění?
    Sleduju. Hlavně Holandsko. Včerejší výhra oranjes nad korejci, to je prostě paráda.

Myslíš, že má Holandsko šanci na to celé MS vyhrát?
    Určitě má. Ne, že by nebyly silnější týmy, ale může porazit kohokoli. Ikdyž teď se Veninho dostal do nezáviděníhodné situace. Když prohraje s rozjetou Kostarikou, bude to jistě zklamání a kdekdo zapomene na předešlé vítězství. A pokud vyhraje pro mnohé fanoušky "jen splní povinnost".

Bude příští MS už i s chilskou účastí?
    Rád bych tomu věřil. V Chile se dal dohromady kolektiv manažerů, který by si jistě mistrovství zasloužil. A je vidět, že síla národního týmu se zvedá. Vždyť postup unikl o pouhý gól a Ghana už je ve čtvrtfinále.

Veninho v diskuzi psal, že příští sezónu už nebude kandidovat na kouče v Holandsku, myslíš že by mohl vzít repre Chile? A nebo co ty a repre, neláká tě pozice hlavního kouče?
    Budu odpovídat v opačném pořadí. Já už u repre byl a nebyl. V počátcích oceánie jsem o pomocný hlas prohrál hlasování s ........ (on těch jmen i účtů měl víc) a měl jsem dělat asistenta. Ale k tomu ve skutečnosti nikdy nedošlo. A abych pravdu přiznal, tak jsem rád. Ikdyž tenkrát mne ho hrozně štvalo. Když vidím jak je náročné uspět na repre úrovni, zůstanu u klubů. Nerad bych Chile potopil. Veninho a Chile? Chile hlavního kouče má. Pod vedením Bouzka se mu daří a výkony jdou nahoru. Pokud se Veninho rozhodne kandidovat, nebude to mít lehké. Stejně tak, jako kdyby se rozhodli kandidovat manažer Sandokanu, Santa Cruz, nebo některého B-týmu.

Děkuju ti za rozhovor a přeju mnoho úspěchů, jak s chilským, tak holandským týmem. Na závěr tvůj tip na vítěze MS?
    Děkuji. Ve finále si zopakují Holanďané duel s Ruskem. Tentokrát Oranjes vyhrají 3:1.