MS 31' Danmark: Rusové září, Američané se balí!

Druhé kolo dánského MS bylo odehráno, tak si ho pojďme shrnout. Domácí slaví první výhru, Korea napravila zaváhání z úvodu, Rusové se turnajem valí jako buldozer, Američané jedou překvapivě domů... O tomto všem a mnohém dalším se dočtete v následujících řádcích.

Na úvod článku se krátce vrátíme k prvnímu kolu, ve kterém se stalo pár věcí, které si jistě zaslouží nějaký ten komentář. Tady jsou dnešní postřehy manažerů...

1. Skillově nejlepší tým, mnohými tipována na zlatou medaili... to byla před 1. kolem Korea. Co říkáš na její výbuch s Ruskem??

johnysheek: Malo by to byť pre mňa veľké prekvapenie, ale posledné 3 týždne dolieha na Koreu jedna veľká smola. Najprv to bolo vyletenie všetkých ich 3 tímov zo semifinále pohárov a teraz ešte toto. Pričom ani jeden zápas neboli jasne horším tímom. Proste random sa s nimi pohráva. Obávam sa, že je to predzvesť ich spanilej jazdy za zlatom. :)

Jaroslav Peichl: Z pohledu manažera z Holandska mě prohra Korey více než potěšila :D Co na to říct ? Rusko vyhrálo zaslouženě a navíc dokázalo využít situace 'outsidera' a rozdílem třídy ( i když statistiky hrály do karet Asiatům ) porazit favorizovanou Koreu. Výsledek překvapení a zklámání je vidět především na trenérovi Korey který se ani nevyjádřil :D :P

Luciferus: Já bych výkon Korei jako výbuch nehodnotil. Výsledek 0:3 je sice pro korejce velmi špatný, ale herně si myslím že korejci proti taktéž silnému soupeři nezklamali. Takže i přes úvodní prohru bych je nezatracoval. Korea má určitě na to ve zbylých dvou zápasech zvítězit a zajistit si postup, i když hlavně proti Holandsku to bude velmi náročný úkol. Tento zápas pravděpodobně rozhodne zda jeden z největších favoritů turnaje dostane šanci bojovat o medaile.

ladzi: Obrovsky me to prekvapilo, ale zapasy reprezentace jsou takové. Korea nebyla horším týmem, ale Rusku tam napadalo vice golu.

Marcovan: ono to pořadí, co jste udělali, je super, ale o ničem moc to nevypovídá... teda ohledně toho, že by ty týmy, jako Korea, která se umístila všude nahoře, měla všechno vyhrát... ono totiž v soubojích stejně hrají rozhodující roli ty hlavní základní skily (obrana, útok, technika) a ty další, které tvoří rozdíl v repre mezi těmi úplně nejlepšími a nejlepšími, jako je vytrénovaná Agrese, Hlavička a další už takovou podstatnou roli nemají... tudíž v zápase pak hraje hodně roli i to štěstí, protože na té repre úrovni je to hodně vyrovnané... A Rusko rozhodně slabý tým nemá, takže pro mne to takové překvapení nebylo

Bruce Wayne: Já to jako výbuch nevidím, Koreu beru jako favorita vždy, Rusko ovšem vidím taky jako jednoho z kandidátů na medaili. A že zápas dopadl 3:0 pro Rusko ... takový je fotbal ... stále zbývají 2 zápasy ve skupinách a vše může být jinak.

malanoche: Byl to střet dvou mocných týmu, nebral bych to úplně jako výbuch, hold vyhrál ten šťastnější a s "randomem" se prostě musí počítat, můžete mít sebe-silnější tým a nemusí to vyjít. Todle je krásná ukázka. Věřím že proti Nigérii a Holandsku ukážou svojí sílu.

2. Když se podíváme na zápasy 1. kola, kdy proti sobě vždy nastoupila evropská vs. oceánská repre, tak Evropa má skóre 6 výher, 1 remízu, 1 prohru. Značí to, že je Oceánie oproti Evropě o tolik slabší??

johnysheek: Keď sa podrobne pozrieme na jednotlivé zápasy zistíme, že okrem zaváhania Korey, hrala kvalitná Nigéria (HOL) a tiež Japonsko (NEM) ako i Argentína (POL), proti top tímom z Európy. Takže ten rozdiel nemusí byť až tak veľký. Nevraviac o tom, že kórejská prehra tiež nevraví nič o "slabosti" Oceánie. Dôležitým je i fakt, že kvalita hráčov na MS je s menšími rozdielmi rovnaká a veľa zohráva potom kvalita repretrénerov a vhodne zvolená taktika a v neposlednom rade i random. Osobne by som rozdiel E - O videl na 5:3, čo sa kvality týka.

Jaroslav Peichl: Důvod číslo jedna proher Oceánie je kvůli zdejšímu chládnému počasí zde v Dánsku, a také zdejší pivo, což je alfa-omega oproti Oceánii. A co se týče proher, věřím že se Oceánie vzchopí a ještě ukáže co v ní je. Já bych jí neodepisoval... A důvod číslo dva, je ten že zde na MS není Brazílie :PP

Luciferus: Nemyslím si že by byly oceánské týmy slabší. Kromě Argentiny a Nigérie všechny týmy byly svým evropským protějškům minimálně rovnocenými partnery a zradila je hlavně koncovka. Takže výsledkovou převahu evropských týmů v prvním kole, bych připsal spíše časovému posunu a nedostatečné eklimatizaci týmů, které to nemají do dánska zrovna kousek. Ale jen další průběh šampionátu nám ukáže zda je to opravdu tak, a nebo tradiční tahouni USA a Korea zažívají ústup ze slávy.

ladzi: Neznaci, pristi kolo muze skoncit zase uplne obracene.

Marcovan: ano, Evropa je silnější, ale nemyslím, že o tolik... Paraguay měla smůlu, Amíci hráli vyrovnaný zápas... jak říkám, je to na této úrovni hodně o štěstí a taky taktice

Bruce Wayne: Nechci psát, že ano. Pokud se ale podíváme zpět na MS "29", tak tam v semifinále byly 4 týmy z Evropy... Spíš bych řekl ale, že v Evropě je více kvalitních reprezentací než v Oceánii, ale ty top reprezentace jsou vyrovnané.

malanoche: Evropa má více aktivních manažerů, přeci jen nováčka více táhne třeba Anglie než Kolumbie a mají z čeho vybírat. Ovšem i oceánie je konkurenceschopná a já věřím, že urve i nějakou tu medaili a ukáže se, že na tom nejsme tak špatně, jak se možná mohlo po prvním kole zdát.

Dánsko 3:1 Německo

3´, 31´, 40´ Hartmann - 10´ Czakalla

Domácí tým vstoupil do turnaje rozpačitým výkonem a zaslouženě prohrál s Ghanou 0:2. Do karet mu nahrála remíza Německa s Japonskem a úvodní zaváhání mohlo Dánsko odčinit v souboji se svým jižním sousedem. Vstup do utkání se nadmíru povedl a už ve třetí minutě Hartmann rozvlnil síť. Zanedlouho sice bylo srovnáno po proměněné penaltě, ale Hartmann se do poločasu trefil ještě dvakrát a zajistil tak tříbodový zisk pro pořadatele turnaje.

+ 85 - 62

Co rozhodlo: O výhře domácích rozhodl výkon brankářů. Adam Madsen v domácí svatyni vytáhl několik vynikajících zásahů a byl překonán pouze z penaltového puntíku. Na druhé straně hřiště se Oliveru Dannhausenovi vůbec nepovedla první půle a ještě než si stačil sáhnout na míč, už ho třikrát lovil ze sítě. V druhém poločase sílil německý tlak, ale ten utnul Stefan Wienroth zbytečným vyloučením. Do té doby kraloval středu hřiště a po jeho vynuceném odchodu tlak Německa citelně zeslábnul.

Hvězda zápasu: V zahajovacím utkání šampionátu odehrál druhý poločas a nevedl si vůbec dobře. Přesto tentokrát dostal John Hartmann důvěru trenéra a začal utkání v zahajovací jedenáctce. Odměnil se stoprocentní efektivitou střelby a završením hattricku ve 40. minutě. Když byl v poločase střídán, tak ho domácí publikum odměnilo dlouhým potleskem a hlasitým skandováním jeho jména.

Zklamání zápasu: V zápase svoje mužstvo rozhodně nepodržel a proto byl Oliver Dannhausen nejslabším hráčem na hřišti. Dostal ze čtyř střel 3 branky a zejména u třetí Hartmannovi dalekonosné střely se musel červenat.

Odkud padaly branky:

hlavní trenér Tomas Vybiral: No co k tomu říct... i takové zápasy brejk přináší. Pro nás nesmírně důležitá výhra, která nás drží ve hře. Soupeř byl ale jednoznačně lepší a výsledek je pro něho dost krutý. Herně nám to domácí prostředí zatím nějak nesvědčí. Obě utkání byla z naší strany bídná, věřím ale, že s Japonci to zlomíme.

hlavní trenér P_Elias: Prohra je velmi špatná. Brankář nás moc nepodržel a v útoku to bylo taky pořádné trápení.

Japonsko 0:1 Ghana

85´ Oduro

Ghana šla do zápasu s vědomím, že pokud zvítězí nad Japonskem, tak má již postup v kapse. Zápas byl v prvním poločase opatrný z obou stran a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Nutno však podotknout, že Japonci se více tlačili do pokutového území. Ve druhé půli Ghaňani zabrali a díky své fyzické připravenosti rozhodli zápas v závěru. Zápas nemohl rozhodnout nikdo jiný než hrdina z předchozího duelu Stephen Oduro. Učinil tak 5 minut před koncem a zasadil srdnatým Japoncům kudlu do zad. V poslední minutě mohl ještě vedení navýšit z penalty, ale penaltu alá Tonda Panenka Fukao vystihl.

+ 73 - 68

Co rozhodlo: Tady není nad čím přemýšlet. Byl to závěr zápasu. V něm měli afričtí borci více sil a nervů. Momentálně nejobletovanější ghanský hráč Oduro prokázal své střelecké umění a zblízka dokázal propálit Fukaa. Tímto gólem poslal svůj výběr do čtvrtfinále.

Hvězda zápasu: Tady bych vyzdvihl bezchybný výkon ghanského brankáře Yaakouba, který vychytal druhé čisté konto v řadě. Musím však zmínit i útočné eso Odura, který po Dánsku rozhodl i tento match proti Japoncům.

Zklamání zápasu: Ghanská záloha je jednoznačným zklamáním. Hráči často prohrávali souboje a pomáhali si v nich fauly. Netvořili hru jako proti Dánům a Japonci je ve středu pole přehrávali.

hlavní trenér Uwe Kopf: Musím říct, že po zápase s favorizovanou Ghanou jsem zklamán. Myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili. Bohužel naši útočníci se zatím na mistrovství nepotkali s formou. Hra byla vyrovnaná a po shlédnutí záznamu si troufnu tvrdit, že jsme byli častěji na soupeřově polovině a byli nebezpečnější. Vytvářeli jsme si tlak, bohužel bezzubý. Závěr zápasu jsme nezvládli a 5 minut před koncem jsme inkasovali a následně jsme ještě mohli dostat 2. gól z penalty, naštěstí nás podržel gólman. Nicméně po překvapivém vítězství Dánů nad Německem máme postup ve svých rukou. Pokud porazíme Dány věřím, že postoupíme.

hlavní trenér DJ Lucca: Pár hodin před zápasem jsme měli s asistentem rozhovor, kde jsem mu říkal že sice všřím ve výhru ale spíš že bude remíza. A když jsem viděl zápas tak se to potvrdilo. Velmi vyrovnaný zápas, s mnoho nádhernýma akcema. Opět dneska rozhodnul Stephen Oduro. Celý zápas jsme měli malou převahu, ale Japonsko skvěle hrálo. Rozhodli jsme v poslední pětiminutovce. A to ještě pak Oduro nedal pencli. Tudíž jsme rády za vydřené tři body a za postup do ČF.

Kostarika 3:1 USA

32´ Badilla; 35´, 74´ Domingo - 89´ Fulton

V prvním zápase oba týmy prohrály, takže měly co napravovat. Od začátku měla navrch Kostarika. Nic zdrcujícího, nicméně jakmile se Kostaričané dostali na dostřel, tak pálili a to jim přineslo ovoce. První gól byl z dálky, stejně jako třetí, jen ten druhý byl po centru. Na tuto jednoduchou hru Američané nenašli odpověď a proměněná penalta na konci již nic neřešila. Američané jsou tak jedni z prvních týmů, které na turnaji končí.

+ 70 - 67

Co rozhodlo: Je tu více věcí, které by se daly označit za rozhodující. Buď to byla převaha Kostariky ve středu hřiště a s tím související častější střelba. 21 střel a z toho 14 na bránu je velmi slušná vizitka. Dále bych řekl, že jeden z těch asi horších dnů brankaře z USA. Šlo toho na něj hodně, ale většina byla z uctivá vzdálenosti. A hlavně opět nemohoucnost USA v útoku. Nutno však podotknout, že bez udržení míče v záloze toho moc uhrát vepředu nejde. A s tím souvisí poslední rozhodující ukazatel. Počet faulů. Kostarika faulovala sedmkrát a to vždy na útočné polovině, přičemž USA faulovalo devatenáctkrát a to asi jen dva by šly považovat za útočné.

Hvězda zápasu: Je těžké vybírat jednu hvězdu. Celá záloha Kostariky by si to zasloužila, nicméně dám na góly, což je vlastně vyústění práce celého týmu. Takže hvězdou zápasu jmenuji Alfreda Dominga, útočníka z Kostariky. Dal dva góly a velkou měrou přispěl k výhře Kostariky. A ještě bych zde rád uvedl Lucia Peca, což je ofenzivní záložník Kostariky, se kterým si obránci USA nevěděli rady, a proto, že připravil druhý gól a třetí gól padl po faulu na něj.

Zklamání zápasu: Zklamání, zklamání. Nejsem si jist, zda USA je pro mě zklamáním, protože hrálo víceméně stejně jako proti Francii a výsledek byl dost podobný. Proto je pro mě zklamáním hráč Kostariky Cleo Collar, který ve 49. minutě přišel na hřiště a v podstatě nic nepředvedl. Oproti zbytku svého týmu vskutku zaostával.

hlavní trenér Matio Xmen: bez komentáře

hlavní trenér Winter Black: Jsou věci který nikdy nepochopim a průběh včerejšího zápasu je jedním z nich.. kostariku jsem nepodcenil, ba naopak, ale i tak mít s ní poměr střel 8:21 v náš neprospěch to je komedie.. naopak 19 našich faulů proti jejich 7 když jsme nehráli agresivně to je prostě brejk.. Kostarika zaslouženě vyhrála a my na MS končíme hned po dvou kolech.. tahle ostudná prohra zároveň znamená můj konec u repre, po takový blamáži znovu kandidovat ani nemůžu..

Francie 1:2 Anglie

55´ Louiron - 37´ Walker; 64´ Hargreaves

Souboj dvou neporažených celků skupiny B předpovídal vyrovnané utkání. Francie sázející na výborného brankáře Lucase, který vychytal USA s nulou, a Anglie na své hvězdy v záloze. A dle předpokladů tomu tak bylo. Fanoušci viděli velmi vyrovnané utkání, spoustu krásných akcí a osobních soubojů. Francouzi se do soupeře zakousli, drželi přes půl hodiny a nenechali Angličany pořádně nadechnout, než po zbytečném faulu Justin Walker obstřelil zeď a poslal Anglii do vedení. Díky tomu se hra vyrovnala, protože Angličané získali potřebné seběvědomí, které se projevilo i v osobních soubojích, i za ceny faulů. V zápase, který mohl skončit jakýmkoliv výsledkem, se podařilo Francii v druhém poločase vyrovnat z penalty, ale o 9 minut později rozhodla skvěle hrající hvězda záložních řad Anglie, Franklin Hargreaves, opět ze standartní situace. Hosté si už tento výsledek nenechali vzít.

+ 75 - 57

Co rozhodlo: Záložní řada Anglie, která přehrávala Francouze a tím si připravila o malinko více šancí. Skvěle nacvičené standartní situace, při kterých Anglie vstřelila obě branky.

Hvězda zápasu: Anglický záložník Franklin Hargreaves, který byl jistý v soubojích a hlavně rozhodl nádherným gólem celé utkání.

Zklamání zápasu: Velké množství faulů, které příliš kouskovalo hru, a tak fanouškům nedovolilo vychutnat si naplno vyrovnané utkání plné šancí.

hlavní trenér VASAJjA: začnu jako včera. Zápasu by zřejmě slušela remíza, ale včera bylo štěstí na naší straně, dnes se k nám otočilo zády. Nic se neděje, vše máme ve svých rukou a rozhodne zítřejší zápas o vše s Kostarikou. Soupeři gratuluji k výhře a postupu ze ZS.

hlavní trenér Patrik Vaněk: Spokojenost .. akorát jsme to zase brousili o sto šest :D Sudí v Dánsku to pískaj jak basket .. :D Zase sme dostali fíka z penalty .. jinak na nás soupeři prostě neumí ;) :D Sem rád, že se zvedl kritizovaný Hargreaves a , že to byl právě on kdo rozhodl tohle utkání :-) Potěšil i výkon útočníků, akorát to tam v závěru mohlo napadat a mohli jsme si zlepšit skóre, už se těšíme na oddechový zápas s USA a pak na zápas turnaje .. na čtvrtfinále s jením z trojice Rusko, Korea, Holandsko .. to bude match!! ;)

Nigérie 0:5 Korea

15´ Cheaw-mag; 34´ Kucheng; 49´, 80´ Luman; 72´ De-mug

Souboj týmů, které v prvním kole poznaly pocit porážky poměrně výrazným rozdílem, to byl zápas zástupců Oceánie. Pokud by Nigérie nebo Korea prohrály, šance na postup by byla pouze v teoretické rovině, spíše z říše snů. Kvality ovšem byly jednoznačně u týmu z Asie a tento rozdíl se promítnul do celého zápasu a v jasné vítězství Korey, zástupci Afriky tak můžou začít shánět letenky domů.

+ 62 - 59

Co rozhodlo: Jednoznačně kvalita na straně Korey ve všech řadách a také disciplinovanost, pokud by chtěla Nigérie jen pomýšlet na nějaké větší naděje, nesměla by nasbírat celkem 22 faulů, tedy skoro každou 4. minutu přišli o možnost vyhrát souboj faulem a tím darovali míč soupeři…

Hvězda zápasu: Celý útok borců z Korey, ve složení De-mug, Lu Luman a Cheaw-mag, dohromady zaznamenali 4 úspěšné zásahy a především díky jejich přičinění byl druhý poločas už spíše o dohrání bez případných zranění.

Zklamání zápasu: Nigérie a její přístup k zápasu, čekal jsem opravdu trochu víc, v minulém zápase byli Nigerijci vyrovnaní soupeři s Holandskem, dneska ale snad zůstali na pokojích a když zjistili, že už můžou zamlouvat cestu domů, tak to neunesli a mohli být rádi, že z 22ti faulů byl rozhodčí velmi mírný a neposlal nikoho dřív pod sprchy.

hlavní trenér Milhouse: Po včerejším výprasku, jsem doufal, že si dnes spravíme chuť... po včerejšku jsem neměl ani odvahu se podívat na záznam a šel tak rovnou k výsledku... co bych řekl? Hrůza, tragédie.... opět střelecké trápení, když už si šanci vypracujeme, tak nejsme schopni trefit zařízení... Korea nám ukázala, jak se hraje fotbal... pohyb a přesnost.. ze dvou zápasů skore 0:8... co nás čeká zítra?!? Bohužel, s MS se loučíme...:(

asistent trenéra Arsene Wenger: Proti Nigérii jsme museli napravit náš zkrat proti Rusku a to se nám naštěstí povedlo. Smetli jsme nigérijce bůrem a to jsem opravdu nečekal. Abych byl upřímný, čekal jsem dnes spíš další trápení. Vylepšili jsme si aspoň skóre, které by mohlo rozhodnout po posledním zápase ve skupinách.

Rusko 4:2 Holandsko

8´, 32´ Fomenko; 41´ Sholkhov; 67´ Nagumanov - 17´ Achterhoek; 49´ Jellema

Druhý zápas skupiny C se odehrál mezi týmy, které se podle původních prognóz měli porvat o druhé postupové místo ze skupiny. Ve svých úvodních utkáních obě země vyhrály, a tak šly do tohoto střetnutí v dobrém rozpoložení. Rusko vsadilo na podobné rozestavění jako v minulém zápase. Holandský kouč Veninho výrazně vyztužil střed hřiště, hodně spoléhal na svou záložní řadu. Bohužel to možná jen trochu přehnal s motivací hráčů, páč Holanďané v zápase slušně kosili, což je poměrně dost brzdilo v rozletu.

+ 61 - 71

Co rozhodlo: Rozhodl první poločas, který opět výborně vyšel Rusům. Rusko se dostalo do dvougólového vedení, které si v druhém poločase zkušeně pohlídalo. Navíc ten rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, ale i tak mohli být Rusové spokojení. Holandsko toho za celý zápas moc nepředvedlo, v druhé půli si nedokázalo vytvořit žádný trvalý tlak, který by mohl vést k obratu nebo alespoň k vyrovnání.

Hvězda zápasu: Těžké rozhodnutí. V první půli hrál výborně Holanďan Achterhoek, ale druhá půle už mu vůbec nevyšla. Takže za hvězdu zápasu bych zvolil ruského útočníka Fromenka, jenž vstřelil dvě branky za 45 minut pobytu na hřišti.

Zklamání zápasu: Utkání vůbec nevyšlo holandskému ofenzivnímu záložníkovi Doesburgovi. Ten byl dnes velká slabina svého týmu, končilo u něj mnoho nadějných akcí. V příštím zápase se bude muset hodně zlepšit, aby si napravil reputaci.

hlavní trenér CAHIČ: Druhý zápas dopadl opět na jedničku. Máme tady na šampionátu skvělou produktivitu vepředu, na to nejsme vůbec zvyklí. Jistý postup ze skupiny po 2 zápasech je vyloženě nadstandard.

hlavní trenér Veninho: Neskutečně bojovný zápas zvládli lépe klucíí ze sborný.. Samozřejmě jim gratuluji! Tento vyrovnaný ale výsledkově nepovedený duel házíme za hlavu a soustředíme se na Koreu.. Má slova po prvním utkání se samozřejmě potvrdili a zítra se bude lámat chleba.. Jsme v nevýhodné pozici, protože Korea má lepší skóre.. Já tvrdím, že to je naše výhoda! My na remízu hrát NEUMÍME!! Takže se těšte klucííí jedni šikmoocí, to bude kolotoč..:))

Argentina 3:1 Paraguay

24´ Coloccini; 36´ Fuertes; 85´ Pedretti - 57´ Sviusco

Dnešní zápas byl soubojem poražených oceánských týmu z prvního dne, kteří hráli o naději na postup do dalších bojů. Argentina se od samého začátku tlačila do zakončení a bylo vidět, že se rychle oklepala ze včerejší nadílky od Polska. Po úvodním nádherném zásahu se standartní situace kontrolovala zápas a celkem jednoznačně vyhrála.

+ 71 - 72

Co rozhodlo: Útočná kvalita Argentiny. Opět byli schopni vstřelit 3 branky, což v kombinaci zlepšené obranné fázi přineslo konečně ovoce.

Hvězda zápasu: Tou je tentokrát argentinský záložník Ariel Coloccini. Nádherná trefa v úvodu zápasu a vysoký počet získaných faulů. Svým sebevědomým projevem dnes převyšoval ostatní

Zklamání zápasu: Paraguay. Nelze jmenovat jednotlivce, stačí fakta. Po dvou zápasech nula bodů na kontě, score 2:6 a ztráta šance na postup.

hlavní trenér Antonio Mohamed: Vstup do utkání se nám povedl. Svojí aktivitou jsme vyvíjeli postupný tlak na soupeře. Protivník nám pak nabídl svojí nedisciplinovaností několik standardních situací, které nám pomohly tvořit naši hru. Po několika slibných šancích přišel první gól v síti Paraquaye. Před velkým vápnem napřáhl ke střele Coloccini a už se míč třepotal v síti jako vánoční kapr. Vedoucí branka nám vlila krev do žil a po 12 minutách jsme se mohli radovat podruhé, protože nadějný útočník Ariel Fuertes dal svůj druhý gól na turnaji a nám tak zajistil vedení 2:0, se kterým jsme také spokojeně odcházeli do kabin. Ve druhé půli byla snaha hostujícího trenéra nastartovat svůj tým k mohutnému obratu, a proto hned po změně stran využil všech tří možností na vystřídání hráčů. Bohužel pro nás, daroval jiskřičku naděje Paraguaycům až náš obránce Marcelo Tevez, který neopatrným zákrokem uvnitř vápna, daroval protivníkovi pokutový kop. Sviusco nabídnutým dárkem nepohrdl a snížil stav na 2:1. Argentinský trenér na změnu skóre reagoval vystřídáním útočné řady. Hra se přelívala ze strany na stranu až do té chvíle, než si vzal poslední slovo, právě korunovaný člen mistrovského týmu ze San Lorenza, Alejandro Pedretti. Tím posílil naše ambice na postup ze skupiny a uzavřel utkání ve prospěch Argentiny 3:1. Nejlepším hráčem vítězů byl Ariel Coloccini.

hlavní trenér Mizhu: bez komentáře

Portugalsko 0:1 Polsko

85´ Koziol

K druhému utkání skupiny D se proti sobě postavily týmy Portugalska a Polska. Souboj dvou silných týmů. Hra začala dlouhým oťukáváním kvalit obou soupeřů, což bylo jasné z toho, že se na hřišti setkaly jedny z nejkvalitnějších týmů. Hráči Polska ale měli na svých kopačkách většinu času míč, čehož dokázali nakonec využít a podařilo se jim po tuhém boji překonat obranu Portugalska. V 85té minutě dostal Kazimier Koziol nádhernou přihrávku díky níž našel poslední zbytky sil, vyhrál souboj o míč s Jaoem Alegre a poslal míč nemilosrdně do brány.