MS 31' Danmark: hvězdná Korea na kolenou!

 

 

   První kolo dánského MS je minulostí... Osm zápasů bylo odehráno, některé skončily podle papírových předpokladů a  favorit naplno bodoval, jindy jsme byli svědky velkého překvapení. Více se dozvíte v tomto článku, který shrnuje dění prvního dne...


 

   Na úvod každého článku budou zařazeny "postřehy manažerů", ted názory několika manažerů, kteří nám budou komentovat aktuální dění na šampionátu...

    1. Co říkáš na to, že se změnila pravidla organizování šampionátů a přesto se našel jediný kandidát?

johnysheek: Nemyslím si, že by zmena pravidiel zmenila veľa na tom, koľko bude kandidátov. Predsa len, podmienky sa skôr sprísnili, než zjednodušili, takže nie je na mieste očakávať, že teraz sa s tým vrece roztrhne. Tiež je dôležitým faktom i to, že nájsť dostatok ľudí, čo sú ochotní venovať šampionátom čas je stále ťažšie, keďže väčšina donedávna študentov už patrí k pracujúcim, prípadne práve finišujú ich skúškové. Dôležité však je, že sa našiel vôbec niekto. Ono jeden vždy stačí, nie? :)

Jaroslav Peichl: Upřímně se musím přiznat že téma ohledně nových pravidel nemam natolik nastudované takže nemohu posoudit na úrovni. A k tomu že se našel jen jediný kandidát mohu jen říct že je to smutné že se nikdo nemá k tomu aby mohl hostit světový šampionát který se jistě odehraje ve skvělém tempu a bude mnoho hezkých okamžiků.

 Luciferus: Není to pro mě žádné překvapení, pořadatelství dá spoustu práce a aktivních manažerů tu je stále méně. Navíc ti co tvořili to aktivní jádro stárnou a mají stále víc mimobrejkových starostí. Byl jsem osobně zastáncem zvýšení odměn za pořádání, klidně i skrz větší porci kreditů pro týmy pořadatelů. Současný systém je určitě spravedlivější než ten minulý,ale bohužel není stále dostatečně motivující a tak si budeme muset, pokud se počty manažerů nezvýší, začít zvykat.

ladzi: Dobry napad a nebyt prazdnin, tak verim, ze je o dost vic kandidatu, jeste by chtelo neco udelat s op.

Marcovan: Tak za prvé jsou už skoro prázdniny a blbý čas na to věnovat tomu čas... a za druhé, systém je nový, tudíž se ostatní určitě rozkoukávají, co z toho vypadne... Za mne ale jako za někoho, kdo o repre trošku rozhoduje, musím říct, že preferuji raději cestu, ať klidně se pořádá jednou za tři šampionáty, ale jsou to opravdu povedené kandidátky... a věřím, že ten systém bude produkovat hlavně kandidátky, které budou kvalitní.

Lukáš Jakubec: Myslím si, že změna pravidel je pro pořadatele atraktivnější. Fakt, že se přihlásil pouze jediný kandidát je podle mě v tom, že je potřeba umět s grafikou a k tomu mít dostatek času a to jde často jen velmi těžko skloubit.

Bruce Wayne: Sice tu jsou nová pravidla, ale připadají mě vesměs stejná jako dříve, jen je to upřesněné. Podle mne je hlavním cílem nových pravidel zamezit skandálům, které nastaly při MO "30", resp ME "30". To, že byl jen jeden kandidát na MS "31", je jen důkaz toho, že o repre není zájem. Sám ale nevím, jak by se měla repre zatraktivnit.

malanoche: Pravidla se upravily k lepšímu, každý ví co za co dostane. Což je podle mě atraktivní. To že nekandidovalo více zemí taky mohlo být ovlivněno tím že nebylo moc času na to poslat kandidátku, ovšem stát který chce pořádat něco jako je MS musí být schopný být rychlý a hlavně efektivní. Letos se to poštěstilo Dánsku a doufám že o příští šampionát bude vetší bitva!


    2. Tvůj tip na vítěze MS?

johnysheek: Tak toto bude ťažké, ale s asi najlepším kádrom do Dánska cestuje Korea a keď vyhrá skupinu nemala by mať problém doraziť až do finále a tam to zvládnuť tiež.

Jaroslav Peichl: Nerad bych tipoval konkrétní zemi na výhru, ale přesto to udělám. Jelikož jsem tělem i duší Holanďan tak věřím, že to včele s Veninhem zvládneme a vyhrajeme ! Druhý největší kandidát je pro mě Korea :)

 Luciferus: Favoritem turnaje je pro mě Německo.

ladzi: Korea

Marcovan: Byl bych špatným Polákem, kdybych neřekl Polsko a když opustím od polskocentrismu, řeknu Holandsko.

Lukáš Jakubec: Korea

Bruce Wayne: Ghana. 1. byl by to pro ně historický úspěch 2. na MO "30" skončili stříbrní za domácí Austrálií 3. mají zkušeného trenéra, který ví, že cesta vede hlavně přes skupinu a pak dále už se může stát cokoliv...

malanoche: Bude to možná znít bláznivě, ale Paraquay. Jejich výkony na YBF mě dost překvapili a je vidět že mají silnou generaci.

 

 


     Dánsko 0:2 Ghana

                                                                                   61´, 63´ Oduro 

   Velký zápas čekal na domácí Dánsko. Úvodní utkání šampionátu, navíc před vlastními diváky, je vždycky velký svátek, se kterým jsou ale spojená také velká očekávaná. No a Dánové je rozhodně nenaplnili. Celý zápas tahali za kratší konec a Ghana byla evidentně nad jejich síly. Statistiky zápasu však hovoří jasně... Pro Dány škoda, že mezi 61. a 63. minutou si vybral hodně slabou chvilku gólman, který pustil dvě střely, za které by se styděl i v přípravce, protože jinak se Ghana ve střelbě trápila a toho se dalo určitě využít.


+
1 - 4
střely
+ 5 - 10
  -
rohy
-
  45 %
držení
54 %
  8
fauly
11

1
0
karty
0
0
+
65 - 96
souboje
+ 96 - 65


Co rozhodlo: Ghanské střídání z 55. minuty. Z útoku odešel Aidoo, místo něho přišel Oduro a začaly se dít věci. Oduro pobyl na hřišti pět minutek a hned poté dalekonosnou bombou vstřelil první gól zápasu. To ale nebylo málo, protože po rozehře se Dáni ani nedotkli míče a dostali tam druhej kousek. Oduro zasóloval a z takřka stejného místa opět propálil dánského gólmana. Trenérovi Ghany by za tento tah měli pozlatit ruce...

Hvězda zápasu: Tou nemůže být nikdo jiný než právě vychvalovaný Stephen Oduro. Právě on byl tím pomyslným jazýčkem na vahách, který rozhodl zápas ve prospěch Afričanů.

Zklamání zápasu: Celkově hra dánského týmu, která byla nulová hlavně směrem do útoku. Dánové měli těžit z domácího prostředí, místo toho šli ze hřiště jak zpráskaní psi.

Odkud padaly branky:

                                             

hlavní trenér Tomas Vybiral: Tak vstup do MS nám teda naprosto nevyšel. I když jsme odhadli rozestavení soupeře, tak ten nás stejně úplně smáznul. Objektivně nemáme na to se s Ghaou měřit, ale mohli bychom ji aspoň trochu potrápit... zklamání. Soupeři gratuluju, my musíme zabrat v dalších utkáních...

hlavní trenér DJ Lucca: První zápas proti domácímu celku se vydařil. Přišli jsme sice o Tetteha, a o to víc nás to motivovalo. Jsme rádi, že jsme první zápas zvládli dobře. Rozhodlo naše povedené střídání, když se dvakrát trefil Oduro. Domácí se statečně bránili, ale poznali jak Black Stars jsou silní. Věříme, že navážeme na tento dobrý výsledek v dalším kole.

  Německo 1:1 Japonsko

                                                                      40´ Kimmig - 19´ Isayama  

   V úvodním zápase mezi aspirantem na medaili Německem a samuraji z Japonska nám moc krásy nenabídl. Jak to už v úvodních zápase bývá, tak tento nebyl vyjímkou. Opatrná hra z obou stran nakonec přinesla pouhé 2 branky. Překvapivě se do vedení dostali Japonci, ale Němci do poločasu stačili díky své útočné hvězdě Kimmigovi vyrovnat. Remíza je určitě ztráta pro Němce, zatímco tento výsledek vítají v Ghaně.


+
5 - 2
střely
+ 1 - 5
  0
rohy
0
  50 %
držení
49 %
  17
fauly
8

1
0
karty
0
0
+
77 - 57
souboje
+ 57 - 77


Co rozhodlo: Němci se v koncovce trápili a především jejich přechodná fáze byla často ukončena hvizdem rozhodčího. Pomáhali si drobnými fauly v soubojích a to jim bránilo dostat Japonce pod větší tlak.

Hvězda zápasu: Isoshi Fukao sice jednou inkasoval, za to dokázal pochytat 4 velmi nebezpečné střely. Japonci mu za vychytanou remízu můžou líbat ruce.

Zklamání zápasu: Tím nemůže být nikdo jiný než německý brankář Fredi Burgi, který si nedokázal poradit s jedinou střelou, která letěla na jeho svatyni. 

Odkud padaly branky:

                                             

hlavní trenér P_Elias: bez komentáře

hlavní trenér Uwe Kopf: Remíza s favoritem skupiny a 2. týmem loňského ME je pro nás výborným vstupem do turnaje! Navíc nás může těšit, že to bylo po zápase, kdy jsme byli Němcům minimálně vyrovnaným soupeřem. Zvláště v 2. poločase jsme byli hodně aktivní a měli několik slibných situací okolo soupeřovi šestnácky. Brankář nás až jednu střelu podržel a zaslouží pochvalu. Obrana hrála spolehlivě a záloha se v mezihře překonávala. Škoda, že útočníci nebyli přenější, ale bohužel tam máme dlouhodobě slabé místo. Snad se některý z nich chytne. Splnili jsme úkol a získali bod, což je vzhledem k průběhu zápasu pro oba spravedlivé.
Nyní nás čeká Ghana, která splnila papírové předpoklady a porazila Dánsko. My se v zápase s ní opět pokusíme překvapit a ukořistit nějaký ten bodík.


#   Země
V R P S B
1. Ghana 1 0 0 2:0 3
2. Německo 0 1 0 1:1 1
3. Japonsko 0 1 0 1:1 1
4. Dánsko 0 0 1 0:2 0

 

 

       USA 0:2 Francie

                                                                            32´ Fauque; 54´ Rjillo  

   První zápas většinou určí ráz celého turnaje, a tak oba týmy začaly trochu opatrně. Jenže přišla chyba, velká šance USA - penalta, avšak neproměněná a poté se začalo hrát. USA mělo opticky více ze hry, ale po půlhodině hry se radovali hráči Francie. USA stále hrálo velmi slušně, nicméně ten útok. Buď vedle brány, nebo přímo do brankaře Lucase. Holt Francie dávala góly. Po druhém zásahu se zápas zdál rozhodnut. Poslední zájímavá situace pomohla zlepšit reputaci brankaře USA, který měl podíl na druhé brance USA, když chytil penaltu. Leč to již nic nezměnilo.


+
6 - 9
střely
+ 5 - 7
  2
rohy
2
  52 %
držení
47 %
  10
fauly
12

1
0
karty
3
0
+
74 - 73
souboje
+ 73 - 74


Co rozhodlo: Nejsem si jist, zda mám označit brankaře z Francie, nebo neschopnost utočníků USA. Nejlepší asi bude říci pokutové území. V obou totiž vládla Francie, a tak od USA létaly střely z poměrně uctivé vzdálenosti, tedy alespoň většina. Naproti tomu Francie ve svém útočném vápnu se vždy dostala ke střele a využila tam své šance.

Hvězda zápasu: Za hvězdu bych bez většího rozmýšlení označil brankaře Francie rodným jménem Matthias Lucas. Nepustil žádný gól a ačkoliv jeho statistisky nevypadají zrovna úžasně, tak vše co musel chytit, tak chytil, a tím přidal na nervozitě ofenzivních hráčů USA. Nicméně i u Američanů bych vyzdvihl jednoho hráče. Joel Spector střídal na druhý poločas a hru Američanů rozhodně oživil a zpřesnil. Nicméně poločas bych málo.

Zklamání zápasu: Zde nemohu říci jedno jméno. Zklamal celý útok USA, který se prostě a jednoduše nedokázal prosadit a to ani z penalty. Kdyby jim tam něco spadlo, tak to mohlo vypadat jinak, ale takto si holt vylámali zuby na brankaři, či své nemohoucnosti.

Odkud padaly branky:

                                             

hlavní trenér Winter Black: Tak jsem psal že se bojim jediný věci kterou je random a je vidět že oprávněně :D vyrovnanej zápas, měli jsme lehkou převahu ale když se na MS z 15 střel nedá gól a navíc nepromění penalta tak to je špatný.. ke všemu se navíc vykartoval jedinej hráč u kterýho jsem se vykartování bál, přestože to hrozilo vícero hráčům.. hodně špatnej vstup do MS, Francii gratuluju k vítězství, my teď musíme zabrat v následujících dvou zápasech

hlavní trenér VASAJjA: do utkání jsme vstupovali s respektem a pokorou k soupeři. Velmi vyrovnaný zápas, kterému by spíše slušela remíza se nám povedlo zlomit na naší stranu. Svou velkou zásluhu na tom má naše golmanská jednička Lucas, který dokázal za nerozhodného stavu chytit penaltu a nám se chvíli na to podařilo proměnit naší šanci. Výhra je pro nás velkým povzbuzením a už se tešíme na zápas s Anglií ...

   Anglie 2:1 Kostarika

                                                       28´ Howard; 55´ Gerrard - 84´ Domingo

   Ve skupině B se střetla favorizovaná Anglie s výběrem Kostariky. Zápas sliboval hodně branek, protože tyto týmy mají největší slabiny právě v obranných řadách. Hráči Kostariky se do soupeře pustili s tím, že nemají co ztratit a byli více než vyrovnaným soupeřem. V zápase, kde rozhodovala každá maličkost, mohly oba týmy přidat po golu z penalty, ale Angličané povolali lehkovážně brankáře a Kostaričané neměli štěstí v 89. minutě. Kostarika se vyvarovala zbytečných faulů, a tak dokázala se silnější Anglií držet krok.


+
6 - 4
střely
+ 4 - 6
 1
rohy
1
  49 %
držení
50 %
  13
fauly
6

2
0
karty
0
0
+
86 - 78
souboje
+ 78 - 86


Co rozhodlo: Anglie měla štěstí, že jeden z nejlepších záložníků mistrovství, Stewart Howard, to vzal na sebe a i když neumí kdoví jak střílet, tak se mu podařilo z hranice velkého vápna dát gól. Rozhodla také vyšší kvalita hráčů Anglie při osobních soubojích.

Hvězda zápasu: Lucio Peca, hráč, který dokázal vybojovat spousty balonů, díky kterým si Kostarika vytvořila hodně šancí a mohla v závěru senzačně vyrovnat.

Zklamání zápasu: Franklin Hargreaves, dle odborníků nejlepší záložník letošního mistrovství, který měl zastavovat útoky Kostariky již v zárodku a rozdávat balony, tak kazil, fauloval a prohrával spoustu individuálních soubojů. 

Odkud padaly branky:

                                             

hlavní trenér Patrik Vaněk: Dalo se to .. Kostarika nás celkem přehrávala v záložní řadě , takže jsme jí zbytečně pouštěli do vyložených šancí. Naštěstí nás podržel golman ;-) Znáš to ne ... Důležitý jsou body na zbytek se v*ser ;-)
http://postimg.org/image/99udw7w3b/

hlavní trenér Matio Xmen: bez komentáře

 

#   Země
V R P S B
1. Francie 1 0 0 2:0 3
2. Anglie 1 0 0 2:1 3
3. Kostarika 0 0 1 1:2 0
4. USA 0 0 1 0:2 0

 

 

       Korea 0:3 Rusko

                                                               11´, 32´ Sholkhov; 86´ Nagumanov

   Šlágr prvního kola MS – to byl souboj mezi reprezentacemi Koreje a Ruska. Bookmakeři a různé sázkové kanceláře v tomto zápase vysoce favorizovali Koreu, která má asi nejlepší kádr na turnaji. Avšak Rusko patří již pár sezón mezi černé koně turnajů, tudíž určitě dnes nebylo bez šance na úspěch. A i předturnajové statistiky ukázaly, že Rusové mohou hodně zamíchat kartami ve skupině a klidně skupinu ovládnout.


+
5 - 4
střely
+ 6 - 3
  -
rohy
-
  54 %
držení
45 %
  10
fauly
18

0
0
karty
1
0
+
72 - 75
souboje
+ 75 - 72


Co rozhodlo: Ačkoliv výsledek vypadá naprosto jednoznačně, tak průběh zápasu takový vůbec nebyl. Na začátku zápasu měla Korea velký tlak, ale bohužel pro ní ho nedokázala zúročit. Naopak z ojedinělé příležitosti inkasovala. Takto by se dalo charakterizovat více pasáží v zápase, tudíž dle mého názoru jednoznačně rozhodla efektivita Rusů. Vyrovnaný zápas, remíza by tomu slušela, ale Korejcům dnes prostě nebylo přáno. Dva góly z dálky, navíc neproměněná penalta. Nic víc se k tomuto dodávat nemusí.

Hvězda zápasu: No tady je těžké rozhodnout. Jsou dva adepti, a to Sholkhov, který dvěma trefami z dálky prakticky zařídil vítězství. Druhá hvězda je ruský brankář Zimulyka. Chytil penaltu, navíc zlikvidoval pár velkých šancí Korejců, včetně samostatných úniků.

Zklamání zápasu: Jednoznačně korejský brankář Um. Pustil dvě laciné střely z dálky, nechytl ani nic navíc. Nejhorší hráč na hřišti. Celkově mě ale Korea trochu zklamala, čekal jsem trochu víc od její zálohy, která tolik nezásobovala své útočníky kvalitními přihrávkami, na to, že Rusové celkem dost faulovali. 

Odkud padaly branky:

                                             

hlavní trenér Juraj Dobsovic: bez komentáře

hlavní trenér CAHIČ: Náš úvodní zápas dopadl na výbornou, když jsme ,,rozdílem třídy,, překvapili Koreu. Soupeři se příliš nevyvedl tah s dvěmi def. záložníky v podobě čistokrevných obránců a tudy vedla cesta do Korejské branky. Nám naopak dokázal co v něm je, Konstantin Sholkhov, který celou sezonu v klubu nepředváděl co se od něj očekává. Na řadě je další důležitý zápas proti Holandsku, už se na něj moc těšíme.

  Holandsko 3:0 Nigérie

                                                              52´ Achterhoek; 66´ Hokke; 75´ Bus

   V prvním zápase odborníky nazývané skupině smrti se představil tým Holandska společně se zástupcem Afriky, Nigérií. Holandsko lze pasovat za jednoho z širokého počtu favoritů, proto se čekala poměrně jasná výhra, která také přišla. Když se sečetla přesnost střelby a Veninhovo štěstíčko, bylo o výsledku rozhodnuto a Holandsko celkem v pohodě vyhrálo 3:0.


+
9 - 6
střely
+ 2 - 9
  3
rohy
1
  54 %
držení
45 %
  13
fauly
13

2
0
karty
0
0
+
83 - 70
souboje
+ 70 - 83


Co rozhodlo: Jednoznačně přesnost střelby, střel, které mířily na bránu, vyprodukovalo Holandsko celkově 9, zatímco Nigérie mířila mezi tři tyče pouze 2x, což je na mezinárodní úrovni opravdu málo. Ač celkový poměr střel 15:11 tak drtivý není, díky přesné mušce holandských sniperů nebylo pochyb o vítězi.

Hvězda zápasu: Holandsko se prezentovalo především týmovým výkonem, nicméně pokud opravdu někdo vyčníval nad svými spoluhráči, byl to Yvo Hokke, který po svém příchodu na trávník skoro létal a 2. pojistkovým gólem definitivně rozhodl a výkonem si řekl minimálně pro příští zápas jednoznačně o základní sestavu.

Zklamání zápasu: Jednoznačně Nigerijský útok v čele s Osayi Pascalem, protože střeleckých pokusů měla Nigérie požehnaně, ovšem většina z nich se nebyla schopna vejít mezi tři tyče, což samozřejmě nemohlo přinést nic jiného, než neúspěch. 

Odkud padaly branky:

                                             

hlavní trenér Veninho: Úvodní utkání na každém šampionátě je těžké proti každému soupeři o to víc proti silné Nigérii.. Zápas se vyvíjel lépe pro Nigérii, první půlku byli afričani lepší ale velmi nepřesní.. Druhou půli jsme vzali otěže utkání do svých rukou a soupeře z černého kontinentu jsme nepustili do vážnější šance.. Výsledek je pro nás povzbuzující ale chleba se bude lámat později..

hlavní trenér Milhouse: První poločas jsme byli aktivnější, bohužel jsme netrefovali branku, těch střel za první poločas bylo hodně, ale až na 2 všechny vedle... Druhou půli jsme začali katastrofálně, Veninho nejspíš v kabině hráče probral k lepším výkonům a bylo to znát, v 53. minutě šli domácí do vedení, od té chvíle se hrálo vyrovnaně, v zakončení na obou stranách plno nepřesností až do 67. minuty, kdy po chybném výkopu golmana domácí rozehrávali přímák z velké vzdálenosti, který rozehráli na krátko, ale přesná rána Yva Hokkeho do levého horního růžku byla nechytatelná... třetí gol padl z penalty, když Oshodi nesmyslně fauloval domácího hráče... exekutor se nemýlil 3:0... s Holandskem jsme zahráli vyrovnanou partii byť tak statistiky nevypadají... mrzet může ta spousta zahozených šancí, když netrefíte bránu, nemůžete vyhrát.. Tímto gratuluji Holanďanům... velice důležitý pro nás bude zápas s Koreou, která s Ruskem pohrála shodně 3:0, zde se bude lámat chleba :)

 

#   Země
V R P S B
1. Rusko 1 0 0 3:0 3
2. Holandsko 1 0 0 3:0 3
3. Korea 0 0 1 0:3 0
4. Nigérie 0 0 1 0:3 0

 

 


Paraguay 1:3 Portugalsko

                                                       75´ Ailan - 16´, 34´ Chaves; 64´ Vasconcelos

   Při prvním utkání skupiny D se spolu utkaly celky Paraguay, jako domácí a Portugalsko. Je to utkání dvou kontinentů. Jižní Ameriky a Evropy. Paraguay začala zápas slibným nátlakem, ale byla potrestána gólem, který jim ale sil neubral. Bohužel po každém delším tlaku hráči Paraguaye chybovali, přišli o míč a byli potrestáni. Cerafin Ailan v 75té minutě už jen kosmeticky upravoval výsledek na 1:3 pro Portugalsko.


+
6 - 11
střely
+ 3 - 5
  2
rohy
0
  51 %
držení
48 %
  11
fauly
17

2 0
karty
4 0
+
66 - 64
souboje
+ 64 - 66


Co rozhodlo: O výhře Portugalska rozhodla bídná obrana Paraguaye a ještě bídnější výkon golmana, který svůj tým moc nepodržel. Ale na jeho obranu musíme uznat, že gólům Manuela Chavese mohl jen těžko dnes zamezit.

Hvězda zápasu: Hvězdou zápasu je jednoznačně Manuel Chaves, který ze dvou střel dal dva góly. Nedostával se k míči sice tak často, ale s nádhernou precizností dokázal chladnokrevně zakončovat, což jednoznačně vedlo k zaslouženému vítězství Portugalska.

Zklamání zápasu: Tím se stal nešťastník Roberto Oscar Wasmosy. Brankář Paraguaye si v tomto zápase vybral tolik smůly a může jen doufat, že v dalších zápasech se to již nebude opakovat. Jeho bídna bilance tří inkasovaných gólů ze tří střel ho do této role naprosto pasuje. 

Odkud padaly branky:

                                             

asistent trenéra Spezza: Od začátku utkání jsme měli navrch, ale kdo dával góly byl soupeř a vedl 2:0 po prvním poločase. I ve druhém jsme tým Portugalska zatlačili a hráli opět pěkný fotbal, ale z vyložených šancí gól jsme prostě nebyli schopný dát (jako by branka soupeře, byla zakletá) a konečná prohra 3:1 nás hodně bolí, když víme, že jsme šestkrát vystřeli na branku soupeře a soupeř třikrát a všechno dal a my jen jeden gól, což je málo (ze šesti střel). :-) Random si zase s námi pohrál.

hlavní trenér Bobinho: Tak vítězství je v kapse. Byli jsme připraveni na rozestavení soupeře a všechno to tak i vypadalo. Dali jsme poměrně brzo gól, což bylo pro nás nesmírně důležité. Manuel Chaves poté přidal svůj druhý gól a to nás uklidnilo pro druhý poločas, ve kterém oba týmy daly po jednom gólu a to nám vyhovovalo. Tři důležité body jsou v kapse a můžeme se chystat na polský výběr, který nám dá solidně zabrat. I tak dnešní výhra se počítá, nazdar! :))

   Polsko 5:3 Argentina

     6´ Imianowski; 14´, 54´ Chwistek; 80´ Miklosik; 88´ Koziol - 22´ Fuertes; 24´ Guerrero; 83´ Pedretti

   V úvodní den šampionátu na sebe v „Déčku“ narazili kandidáti na postup ze skupiny, takže zápas sliboval zajímavou podívanou. Ze statistik v úvodním článku vyplynulo, že Polsko bude nejspíše trápit obrana, a proto se všichni těšili, jak ji prověří obávaný argentinský kanonýr Laureano Guerrero, který před sezonou přestoupil do klubu Fc Sandokan De Union La Calera za necelých 61 milionů Bk a v novém působišti nastřílel fantastických 38 branek za pouhých 20 zápasů. Vše nasvědčovalo tomu, že bude k vidění atraktivní fotbal se spoustou šancí a branek, což se potvrdilo doslova a do puntíku, jelikož jich diváci viděli 8!


+
12 - 5
střely
+ 6 - 5
  -
rohy
-
  56 %
držení
43 %
 12
fauly
13

0
0
karty
1
0
+
0 - 0
souboje
+ 0 - 0


Co rozhodlo: Utkání se přelévalo ze strany na stranu a opticky nebyl nikdo lepší. O vítězi rozhodla větší taktická připravenost Poláků a chladnější hlava při zakončení. Utkání mělo ohromný náboj i kvalitu a bylo ozdobou prvního dne mistrovství světa.

Hvězda zápasu: Adam Chwistek (Pol). Mohl bych označit celou útočnou fázi Polska, protože 5 golu hovoří za vše.

Zklamání zápasu: Marcelo Tevez (Arg). Měl na svědomí fauly, po kterých padly dva goly Polska. Jeho 5 faulů plynulo především z přemotivování a celkově lze říci, že obranná hra Argentiny nebyla nijak zářivá. 

Odkud padaly branky:

                                             

asistent trenér Rolf: Zasloužená výhra ale dostat tolik gólů z tak málo střel mě trochu děsí. Portugalsko haluzově vyhrálo a tak se trochu obávám, aby neporazili i nás, v tomhle mají hodně velké štěstí. Polsko!

hlavní trenér Antonio Mohamed: Nechtěný soupeř z Polska se do nás pustil se vší chutí. Od začátku utkání nás přitlačil na naší polovinu a drtil a drtil. Hned z druhé jejich střelecké šance se ujali vedení. Poté následovalo navýšení polského tlaku, který byl přetaven v druhý gól v argentinské brance. V tu chvíli jsme byli doslova na ručník, protože probíhala teprve 15. minuta utkání. U každého balonu jsme byli pozdě a s naběhlou žilou na čele naši obránci jenom faulovali. Hra se zklidnila až s prvním faulem našeho soupeře. Naše hra se začala zlepšovat a po skvělé kombinační hře jsme se dočkali snížení. Po krátké chvíli se opět měnilo skóre, když jsme srovnali na 2:2. S tímto výsledkem se odcházelo v poklidu do šaten. Po výměně stran tým Polska opět začal dirigovat hru a po pár vytvořených šancích se opět dostal do vedení. Následovala taktická střídání v našem týmu. Chtěné ovoce to nepřineslo a naopak favorité navýšili opět skóre. Po následném rohovém kopu jsme se dostali opět na rozdíl jedné branky, kdy po zahrané standardní situaci skóroval hlavou Pedretti. Místo očekávaného tlaku přišlo zchlazení v podobě další branky od né moc technicky zdatného polského útočníka. Polsko ukázalo svou sílu a zaslouženě zvítězilo podle očekávání 5:3. Nejhorším hráčem utkání byl Marcelo Tevez a naopak nejlepším hráčem utkání byl Lauerano Guerrero.

 

#   Země
V R P S B
1. Polsko 1 0 0 5:3 3
2. Portugalsko 1 0 0 3:1 3
3. Paraguay 0 0 1 1:3 0
4. Argentina 0 0 1 3:5 0

 

                                     Tabulka nejlepších střelců turnaje:

     hráč zápasy
 góly
1.
 Konstantin Sholkhov
1
2
2.  Manuel Chaves
1
2
3.  Adam Chwistek
1
2
4.  Stephen Oduro
1
2

 

                                     Tabulka nejlepších brankářů turnaje:

     hráč zápasy
střely %
1.
 Matthias Lucas
1
6 100
2.  Kirill Zimulyka
1
5 100
3.  Kobus Bus
1 2 100
4.  Granini Yaakoub
1 1 100
5.  Fábio Montenegro
1 6 83
6.  Isoshi Fukao
1 5 80

 

                                     Tabulka úspěšnosti střelby (dání branky):

     země střely
góly %
1.
 Portugalsko 8 3 38
2.  Rusko 9 3 33
3.  Polsko 17 5 29
4.  Argentina 11 3 27
5.  Anglie 10 2 20
6.  Holandsko 15 3 20

                                   

                                         Tabulka soubojů:

     země +
- +/-
1.
 Ghana 96 65 31
2.  Polsko 94 65 29
3.  Německo 77 57 20
4.  Holandsko 83 70 13
5.  Anglie 86 78 8
6.  Rusko 75 72 3

                                        Tabulka počtu faulů:

     země fauly
1.
 Rusko 18 1 0
2.  Německo 17 1 0
3.  Portugalsko 17 4 0
-          
14.  Dánsko 8 1 0
15.  Japonsko 8 0 0
16.  Kostarika 6 0 0

 

       


   Ideální jedenáctka 1. kola základních skupin vypadá následovně:

  11: Manuel Chaves
  10: Stephen Oduro
    9: Konstantin Sholkhov

    8: Freddy Gauto
    7: Lucio Peca
    6: Yvo Hokke

    5: Adom Dickoh
    4: Dennis Addae
    3: Shay Bailey
    2: Law Le-chaw

    1: Matthias Lucas

 

 


   Z dnešního článku vše. Díky za zaslané komentáře a opět zítra u dánského MS čao...

   Článek pro Vás připravili:

            



 


Autor: Tomas Vybiral