Chilean de Fútbol Actual - první týden v Chile

Úvod

Vítejte u dalšího vydání novinek z Chile!

Ligové soutěže se po pauze opět naplno rozjely a my vám přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího, co se v uplynulých sedmi dnech v Chile událo. Příjemné čtení!

1. Liga

Do 30. brejkové sezóny vstoupili, tak trochu podle očekávání vítězně jak Š. Janki (Santa Cruz), tak Veninho (C.C. Ajax). Oba manažeři provedli své celky prvními třemi koly bez ztráty bodu. C.C. Ajax dokonce dosud ani jednou neinkasoval.

Mírným překvapením, alespoň podle mého názoru je třetí mužstvo bez prohry, FC slávia br. Přitom los měl trenér vlasak a jeho svěřenci poměrně těžký - postupně se utkal s YBA Punta Arenas, Malicky team F.C. a FK Moravany. Všechny zmíněné soupeře dokázala FC slávia br. porazit.

Na čtvrtém místě se usadil FC Colo Žatec, který zatím dokázal i z mála vytěžit maximum. Dvakrát zvítězil 1:0 a jednou remizoval v bezbrankovém utkání s Mattyho Chilskou partou. Páté místo okupuje další příjemné překvapení úvodu ročníku, FC Fénix Villarica. Nováček první ligy ztratil body pouze s AC Camel.

Stejně bodů jako Villarica nasbíraly také celky FC Sandokan De Union La Calera, Malicky team F.C. a AC Camel. Díky skóre se tento trojlístek zatím rozložil na 6. - 8. pozici.

Od 9. místa už nám začínají mužstva s negativní bilancí (co se týče poměru výher a proher). Deváté je Aerolito de Chile F.C., desátá HK HANÁ Kroměříž a jedenáctý Club Deportes la Serena. Všichni tři získali zatím pouze jednu výhru. Kroměříž porazila právě Club Deportes la Serena, Aerolito zase Kroměříž a Club Deportes nováčka FC Barca.

12. - 16. místo v tabulce po třech kolech obývají týmy, které nedokázaly ani jednou získat plný počet bodů. Dvanáctý je FC Puerto Montt, jenž jsem já osobně tipoval na konci sezóny do první trojky, zatím to tak nevypadá (je však určitě ještě brzy dělat nějaké závěry). Mattyho Chilská parta čeká na první vstřelený gól. Po třech zápasech má skóre 0:2. FC BARCA má na kontě dvě prohry a remízu, přičemž prohra 1:2 s Club Deportes la Serena byla poměrně smolná.

V sestupovém pásmu skončila dvě mužstva, od kterých by to nejspíše čekal málokdo. Jednak YBA Punta Arenas a jednak FK Moravany. Oba týmy třikrát prohrály a Moravany se navíc můžou "pyšnit" ne zrovna lichotivým skóre 2:12.

16. FK Moravany 3 0 0 3 2:12 0

Co se povedlo a nepovedlo v uplynulém týdnu?

Nováček v první pětce
Fc Fénix Villarica vstoupil do své premiérové sezónyv 1. lize opravdu s chutí. Úvodní zaváhaní proti AC Camel dokázali Gryphonheartovi svěřenci odčinit dvěma výhrami. Po prvním týdnu se tak Villarica usadila na skvělém pátém místě.

Moravany poslední
Tradiční Chilské mužstvo FK Moravany nevstoupilo do sezóny vůbec dobře. Tým, který hraje 1. ligu nepřetržitě již 15 sezón je po třech kolech bez bodu a s mizerným skóre 2:12.

2. liga

Poohlédnutí za prvním týdnem v nižších soutěžích začneme u lídra druhé ligy CdF Colo Colo Santiago. Celek z hlavního města nezaváhal ani jednou a po celkem jasných výsledcích doma 4:0 s FC Barcelona a venku 5:1 s Mario team a 4:1 (Athos Alpizar dal hattrick) s FC Santiago de Chile (Mauro Gustavino dal hattrick) může započít svůj boj o návrat mezi elitu.

To druhý v pořadí FC Los Lagos, je velkým překvapením. Klub dokázal zúročit svoje posily a hned v prvním kole remizoval, přestože byl pod stálým tlakem soupeře, na hřišti favorita Del Ejército Rojo 0:0. Poté následovaly výhry venku 4:0 s CAM Rules of Life a doma 2:0 s AC Coriuts. Brankář týmu Isaac Hector Domingo zaznamenal 100%-ní úspěšnost. Možné ambice týmu však prověří hned příští týden.

Chlastosauři prohráli hned na úvod 1:3 na hřšti FC Barcelona, za zmínku stojí po jedné proměněné penaltě na každé straně, ale další dvě shodné výhry doma 4:0 s FC Santiago de Chile a venku s CAM Rules of Life (Hanno Erzen dal hattrick) jim vynesly pěkné třetí místo.

Čtvrtí FC.MARIÁNSKÉ HORY rovněž prohrály na hřišti FC Barcelony 1:2, když lehkou převahu hostí nedokázal zužitkovat Dennis Astley v podobě nabídnuté penalty, ale další skalpy v podobě domácích výher 2:0 nad Incoercible círculo Widzew a 3:0 s Destrukcí (Filipe Semedo dal hattrick) mají jistě větší hodnotu. Rovněž na přestupovém trhu se klub snaží a investoval do nových posil již skoro 4,5M.

Také Incoercible círculo Widzew posiluje a tak pátá příčka po prohře 2:0 na FC.MARIÁNSKÉ HORY a hlavně výhrách 3:0 s Del Ejército Rojo (Claudio Jones dal hattrick) a 3:1 na hřišti FC Versailles není nezasloužená. Šestí fc vicaj porazili doma 2:1 AC Coriuts a vyhráli 2:0 na CAM Cobreola CF. Až ve třetím kole podlehli doma 1:2 týmu Destrukce.

Poslední šestibodoví, na sedmém místě FC Barcelona ztratila pouze s favoritem CdF Colo Colo Santiago, na jeho hřišti prohrála 0:4, ale jinak doma byla stoprocentní - 3:1 versus Chlastosauři a 2:1 MARIÁNSKÉ HORY.

Dobnerova kromě vysoké domácí výhry 6:1 (4 góly dal Padraig Vaughan) s FC Versailles remizovala i přes výraznou převahu 2:2 na Destrukci (i zde se kopaly penalty, po jedné na každé straně) a 0:0 na Mario teamu, kde ovšem byli lepší domácí. I tak má tým na lepší než osmé místo.

Del Ejército Rojo, mimo již zmiňovaných výsledků (-Los Lagos 0:0 a Incoercible círculo Widzew- 0:3) byl úspěšný až ve třetím kole doma s CAM Cobreola CF 3:1 (Ricardo Carlos Canaria dal hattrick).

Zápasy zatím desáté Destrukce už tu byly všechny popsány (-Dobnerova 2:2, MARIÁNSKÉ HORY- 0:3 a -fc vicaj 2:1), znepokojující však je, že v prvně jmenovaných zápasech byl tým vždy tím horším.

To výsledkům jedenáctého Mario team se nedá divit. Mimo zmiňované vysoké prohře v Santiagu, příliš kruté vzhledem k obrazu na hřišti a domácí remíze 0:0 s Dobnerova, kdy Mario team byl určitě lepším týmem, vyhrál ještě na hřišti AC Coriuts 2:0.

Vedení v tabulce střelců se ujali legionáři. Se šesti zásahy vedou němec Hanno Erzen (Chlastosauři) a portugalec Filipe Semedo (Mariánské Hory). O zásah méně mají Ir Padraigh Vaughan (Dobenrova) a chilan Hector Gras (Los Lagos).

Colo Colo vykročilo za postupem
Neúspěšná loňská sezóna je zdá se zapomenuta, manažer Paf se vydal na cestu za návratem do nejvyšší soutěže. V prvních třech kolech vybojoval všechny body a vede tabulku.

-----------
Tento týden nelze ve 2. lize nalézt něco vysloveně negativního. :-)

3. liga

3.A ligu začali hráči slavie doma výhrou 1:0 proti FC kluci Praha. Byl to jediný souboj koučovaných týmů a ikdyž slavia měla celou dobu výraznou převahu, na úspěch musela čekat až do 89.minuty. Dál však už následovaly jen prohry slavia:Exkalibrow 0:4 (domácí nedali penaltu), FC kluci Praha : AFK Chili Chile 0:6 (po této kruté prohře manažer odstoupil) a Patasis : slavia 2:1.

Rovněž pohár nedopadl pro manažery dobře. Slavia prohrála na hřišti tatranu Vsechovice 0:1 a FC kluci Praha doma 0:2 s týmem Hradčanská.

Autor:  Paf

Reprezentace U23

Kostarika

0:1

Chile

39´ - Raul Alas

43% držení míče 56%

Kostarika byla v minulé sezóně v turnaji YBF v naší skupině dominantní, třikrát zvítězila a navíc ani jednou  neinkasovala. Ani my jsme se však neprezentovali nijak špatně, pomineme-li úvodní vysokou prohru s Itálií, ve zbylých dvou střetnutích vybojoval náš výběr U22 všech šest bodů. S nástupem 30. brejkové sezóny se turnaj YBF překlopil do druhé fáze, a tak dnes proti sobě stanuly výběry o rok starší, tedy kategorie U23.

Do utkání jsme, stejně jako soupeř nastoupili v rozestavení 3-5-2. První střelu si připsali Kostaričané, když už ve 3. minutě pálil z hranice šestnáctky nepřesně Gui Primo. O tři minuty později jsme se dostali do zakončení i my, Jairo Viguez ovšem střílel z příliš velké dálky a branku vysoko přestřelil. Kostarika podruhé zahrozila ve 22. minutě, Cristobal Gaito ale míč poslal mimo tři tyče. Ve 27. minutě se do šance řítil Raul Alas, jenže ani on, ani dorážející Viguez balon za záda gólmana Mangiarotta nedostali. Jairo Viguez neuspěl ani ve 33. minutě, kdy se ocitl sám před brankářem. Konečně, ve 39. minutě vybojoval Alas míč v souboji s Maidanou a rychlou střelou zpoza hranice pokutového území poslal Chile do vedení 1:0!
Po změně stran mohl zvýšit čerstvě nastoupivší Berganza, který sice obstřelil brankáře Kostariky, zároveň ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Několik okamžiků poté opět zahrozil Berganza, tentokrát balón lapil Mangiarotta. Vzápětí se k brance hnal Jairo Viguez, ani on pojistku nepřidal. Kostaričané se připomněli znovu až v 63. minutě střelou z přímého kopu, z téže situace zahrozili také v 65. minutě.
Do konce utkání jsme se dostali ještě k několika příležitostem, zejména Luigi Berganza byl v tomto směru velmi aktivní. Skóre se už ale neměnilo. Což je velká škoda. Přeci jen, zejména ve druhé půli jsme byli jasně lepším mužstvem a jen vlastní nemohoucností v koncovce jsme se připravili o daleko jasnější výhru. Přesto lze výkony našich mladíků hodnotit pozitivně. Letos máme v YBF našlápnuto k pěknému výsledku. Po dnešním vítězství jsme se dostali do čela Skupiny C, o které se dělíme právě s Kostarikou.

Elektronická tužka - aneb po stopách gólové akce

Původ celé gólové akce musíme hledat ve 37. minutě (Chile v modrých dresech). V oranžovém kroužku vidíte mini-souboj mezi Kostaričanem Broncem a naším Arrigo Chagasem. Chagas vychází ze souboje vítězne a pokračuje směrem na soupeřovu polovinu (oranžová šipka). V modrém kroužku si všimněte zcela volného Vigueze, který se už hlásí o přihrávku.

Viguez také přihrávku dostává. Ve vzduchu ho však přehlavičkoval Arrigo Maidana. Míč se opět vrací zpátky (modrá šipka), dostal jej Justin Ordonez. Kostarický hráč byl však okamžitě napadán agilním Chagasem.

Arrigo Chagas získává balon a neotálí. Křížnou přihrávkou vzduchem (oranžová šipka) se snaží oslovit Raula Alase. Alas na míč nedosáhne, situaci jistí obránce Espla, který přihrává Hidalgovi (modrá šipka).

Leo Hidalgo se však dopouští osudové chyby. Místo, aby postupoval s míčem po lajně vpřed (červená šipka), vrací míč za sebe k záložníku Herrerovi (modrá šipka).

Herrera, jak je vidět ve zvětšeném výřezu, míč nezpracoval dobře a vinou této nepřesnosti se k balonu dostává Raul Alas.

Útočník C.C. Ajax se poté dlouze nerozmýšlí a razantní střelou překonává brankáře Kostariky. Byl to nakonec jediný a rozhodující gól utkání.