Ahoj kolego, rád bych Ti položil několik otázek, které budou součástí jednoho ze článků k ME ve Francii, předem děkuji za Tvůj čas!

1)Ahoj, mohl by jsi se představit "brejkové" veřejnosti, kolik ti je let, kde bydlíš, co je náplní tvé práce?

"Ahoj, představovat se veřejně na brejku nebudu. Jsem Míra a pro většinu lidí je to jediné co o mě potřebují vědět. Přesto odpovím na otázky nepřímo :) můj věk se nedávno přehoupl přes třetí desítku, bydlím pár kilometrů za prahou, a moje práce se točí kolem elektroniky a elektrotechniky, v současosti mám dvě zaměstnání, a proto se brejku už tolik intezivně nevěnuji".

2)Nedávno jsi "oslavil" pět roků fungování na brejku, co tě zde nejvíc baví?

"To co mě na brejku baví, je především ta možnost srovnávat svoje výkony, které člověk časově vkádá do týmu, možnost dát si cíl a pokusit se ho splnit. Teď nemám namysli něco jako je sezonní cíl, ale jde spíš o dlouhodobé cíle.
Tím se spojilo i to že mohu na brejku vytvářet turnaje a soutěže, spojit v lidech tu soutěživost, a vytvořit tak pro ně co nejlepší podmínky proto, aby je to bavilo".

3)Široké veřejnosti jsi známý jako autor perfektně graficky i stylisticky vyhlížejících článků, dá se řící, že je to tvé hobby?

"Moje hoby se to stalo až na brejku, do té doby jsem to nikdy výrazně takhle nedělal. Vytvářel jsem grafiku pro webové stránky a s každým novým stylem jsem se snažil něco vylepšit. Nový web brejku mě pak hodně zaměstnal, protože se vše muselo tvořit trochu jinak, a tady začal rozmach mých nápadů :)) protože se na mne začala hrnout poptávka po stylech v průměru tří za týden. Když už toho bylo opravdu mnoho, musel jsem jít jinou cestou a ukázat jak se to dělá. Zde jsem pochopil co v lidech je, kdo je ochotný se učit, a kdo jen čeká až to někdo za něj udělá. V určité míře zklamání, jsem tak své tzv. hobby :)) ukončil".

4)První tým máš registrovaný v Německu, byla to náhoda, nebo jasná volba?

"Obojí :) Ono to zní jako blbost, ale já kdybych měl jít v reálu na fotbal, a mohl si vybrat mezi evropskými zeměmi, šel bych se podívat na zápas bundesligy. Ten styl fotbalu se mi hodně líbí. Přesto ale jsem měl v plánu jít do Francie, chtěl jsem zkusit i Anglii, ale ve většině evropských zemí bylo plno. V Německu volná místa ještě zbyla a tak jsem pro svou oblíbenost tamní ligy dlouho neváhal".

5)Sleduješ na brejku akce jako ME,MO či MS, nebo se spíš soustředíš na vlastní týmy, popř. organizaci turnajů?

"Mezinárodní akce mě vždy trochu přitahovali víc, když jsem hrával v nižších ligách. Byla to část kterou jsem sledoval jako jednu z těch "zatím" nedosažitelných. Větší sledovanost těchto utkání jsem pak měl z hlediska svého prvního a jedinného reprezentanta :) V současnosti ale například kvalifikaci repre sleduji jen skrze výsledky, a občas kouknu na tabulku kde hraje německo. Při mistrovství pak jen koukám na tabulky a výsledky Německa. Ono toho víc moc stíhat nejde. Při každém mistrovství mě čeká příprava turnaje na další ročník a člověk investuje svůj čas a zájem jinýmy směry. Proto koukám na to kdo vyhrál turnaj národů až většinou když je po něm".

6)Co kariéra národního lodivoda, šel by si do toho?

"Já bych dotoho šel, a dlouho se k tomu přemlouvám, ale reprezentaci je potřeba věnovat hodně času. A já nemám finančně zajištěný tým k tomu abych kvůli občasné časové indispozici a zapomětlivosti nechal svůj tým zkrachovat. Přesněji řečeno, dokud bude reprezentace brána jako že z jedné strany je to dobrovolná povinnost, která za své nedostatky bude tvrdě trestána, tak do toho nikdy nepůjdu. Od té doby co se tu jistý admin vyjádřil k mým názorům k repre, nemám vůbec chuť se ještě k nečemu vyjadřovat, natož uvažovat o postu reprezentačního trenéra, nebo jeho asistenta".

7)A na závěr tvůj osobní tip na medailové pozice, koho tipuješ na "bednu"?

"Přiznám se že jsem ještě nekoukal na sestavy jednotlivých týmů (jsem už desátý den v práci), vím že se hodně věří polákům. V současné sezóně byli tři Polské týmy v evropských pohárech, takže si myslím že je to dobrý důvod Polskému týmu věřit až na tu nejvyšší pozci. Doufám že se o ní poperou s Německem, protože náš tým bývá překvapením pro většinu mistrovství :)) Třetí místo bych typnul Turecko, v současné době si myslím že se dere zpět na výsluní, výsledky v kvalifkaci to dokazují, a poslední vítěztví na MS je staví na pozici favorita ME".

děkuji za Tvůj čas a přeji hodně úspěchů, Martin Král. (Rozhovor probíhal po druhém kole základních skupin-pozn. redaktora)

PROSTOR PRO EXPERTY

1)Francie končí, jak by jste zhodnotili její vystoupení na ME, kdo se vám líbil, kdo naopak zklamal?

DaWe: No dnešní výsledek mi kalí fakt, jak skvělými výkony proplula základní skupinou.

Bomber: Všechno je to o jednom zápase a tím bylo čtvrtfinále...to nám nevyšlo,ale jinak super podívaná pro domácí fanoušky !

Murphy Honor:  Bohužel končí. No Dáni byli v zápase jasně lepší tak ta prohra "bolí" méně. Kdo se líbil a kdo ne - to zatím nevím, nad tím jsem ještě nepřemýšlel. Vyřazení je ještě čerstvé.

Luc Španique: Vystoupení Francie se mi nebude hodnotit lehce, i když už nejsem repre trenér. Shrnul jsem to už i v národní diskuzi. Skvělá základní skupina, skvěle připravené mužstvo, nové tváře začleněné do zaběhnuté mašiny. A bohužel zápas blbec ve čtvrtfinále, který jsem sám zažil několikrát. Dánové se holt dokázali asi více namotivovat a Francii nepomohlo ani domácí prostředí. Je to určitě škoda, protože ze zatím skvěle pořádaného ME mohla nějaká ta placka zacinkat...

Spezza: panuje velké zklamání, ale za průběh jednoznačná výhra Dánska, čekal jsem víc od FRANCIE

mr.hell: Pro mne bylo prekvapeni ze Francie postoupila ,tipoval jsem Turecko s Ruskem a po vyhrane zakladni skupine jsem veril, ze mame na to, bojovat o umisteni. Bohuzel se tak nestalo, Dansko nam v play-off vystavilo stopku,ale I tak mohu rici ze kouc odvedl velmi dobrou praci a tym pozvedl o dalsi level.Nemohu rici ze jsem byl s nejakym hracem nespokojen nebo spokojen, jsem spokojen s predvedenou hrou celeho tymu.

2)Co ostatní čtvrtinálové zápasy, dopadly dle vašich představ?

DaWe: Ano, Itálie - Rusko jsem čekal velmi vyrovnané a nakonec i to bylo vyrovnané, dokonce dvakrát.

Bomber: Ne...čekal jsem překvapení a to postup Řeků..a pak jsem držel palce Anglii,ale ani jedno nevyšlo..Poslední souboj Rusko:Itálie,to byl super fotbal,ale postoupit mohl jen jeden.

Murphy Honor: Postup Poláků a Němců mě nepřekvapuje. Za to Rusové trošku jo, ale jen trošku. Rusy jsme v ZS porazili a přitom jsou v semifinále a my ne. Takové už je play-off.

Luc Španique: Německu jsem věřil, z ostatních dvou soubojů jsem tipoval opačně. Postup Polska pro mě sice není překvapením, ale tipoval jsem Anglii a vypadnutí Itálie se dá srovnat s vypadnutím domácích.

Spezza:  ano, postup Německa a Polska se dal očekávat

mr.hell: Krome Polska nedopadly zapasy dle mych predstav :-)Veril jsem v postup Recka,kdyz uz dokazal vybojovat prvenstvi v tak vyrovnane skupine,to same mohu rici I o Italii jejiz prohra mne taktez prekvapila.

3)Kdo si zahraje finále, respektive zkuste tipnout výsledky semifinálových klání?

DaWe: Pokud Dánové zopakují skvělé výkony, porazí Němce v poměru 2-0. Polsko - Rusko bude velmi vyrovnané, ale Rusko o gól vyhraje.(vůbec neumím tipovat, když řeknu vyhraje Rusko, tak vyhraje Polsko a opačně)

Bomber: Kdo si zahraje finále, respektive zkuste tipnout výsledky semifinálových klání? Myslím si,že finále bude Německo:Polsko,ale přeji to Rusům :-)

Murphy Honor: Němci by si s Dány poradil mohli. V druhém zápase vyhrají Poláci - kdyby ne kdo by tu to pak s nimi vydržel jak by si začli stěžovat v hojném počtu na Random :-D

Luc Španique: Takže dávám tipy, očekávejte úplně jiné výsledky :-D Dánsko - Německo 1:0, Polsko - Rusko 1:0 po penaltách... Takže já tipuji červeno-bílé finále ;-)

Spezza: jednoznačně Polsko bude ve finále a druhý tým nechci jmenovat, je to otevřené, přál bych to Dánsku :-)

mr.hell: No tak to bude opet tiperska katastrofa :-),ale myslim ze sve zapasy vyhraje Polsko spolecne s Danskem

4)Kdo by si od Vás vysloužil titul hvězda čtvrtfinálových bojů?

DaWe: Michael Tamberg z Dánska, francouzské obránce školil, jak žáky prvního stupně základní školy.

Bomber: Celý Dánský tým,jak si poradil s domácí Francii

Murphy Honor: Pro mě je to německý brankář Gotzmann - za to že podržel svůj tým, když chytil Řekům penaltu čtvrt hodiny před koncem.

Luc Španique: Celé Dánsko, které se nezaleklo domácího týmu s podporou publika v zádech a postaralo se o asi největší senzaci čtvrtfinále.

Spezza: těžko říct, určitě nějaký hráč v Dánském týmu, označil bych útočníka Michael Tamberg, jeho třetí gól na ME

mr.hell: Hvezdou kola bych tipnul utocnika Polska Jerzyho Miklosika - svou promenenou penaltou po 8 minutach co vbehl na hriste tym posunul primo do semifinale :-)

5)Co říkáte na fakt, že zápas Itálie a Ruska se musel odehrát ještě jednou?

DaWe: Jako chyba, stane se. Ale nelze říct, že kdyby se první zápas dohrál, vyhraje Itálie. Ani jeden tým si nemůže stěžovat.

Bomber: No to admini nezvládli,ale neva,aspoň jsme viděli dva parádní zápasy , fakt dobrý

Murphy Honor: I admini jsou jen lidé a mohou chybovat - kdo z nás na Brejku ještě neudělal nějaký kiks? ;-)

Luc Španique: Nebyl jsem tady, neznám přesný důvod. Ale pokud to bylo kvůli tomu, že bylo opomenuto nastavení prodloužení, pak je to dost smolné. V minulosti se to již vyskytlo a měl by se na to dávat větší pozor. Na druhou stranu, zápas tedy asi i v repete skončil remízou, takže se až tolik nestalo a stejně došlo na random v podobě penalt.

Spezza:  nic, chyba adminů, nepočítali s tím, že se bude prodlužovat (jsme lidi) :-) naštěstí se to dnes odehraje ve 22:00 (respekt, před nima) i hned zareagovali :-) a problém vyřešili

mr.hell: No co k tomu rici,sam vim ze I mne se to stalo,kdyz jsem planoval zapasy o umisteni v turnaji,takze chybovat je proste lidske.Vubec si nedovedu predstavit myslenky ktere meli manazeri obou tymu po prvnim utkani a fakt,ze je ceka druhy zapas:-).V kazdem pripade oba zapasy byli velmi vyrovnane,ale postoupit mohl jeden a k tomu se priklonilo to pomyslne stesticko :-)

1.semifinále

59´ Michael Tamberg

držení míče: 50% : 50%

Zdravíme z francouzského showroomu u dalšího reportu, tentokrát ze semifinálového zápasu Dánsko - Německo.
Dánové po senzačním postupu přes Francii, který vyhráli zaslouženě s překvapením bojují o medaile. Německo, tradičně silný tým vyhrál nad Řeckem tím nejmenším rozdílem, byť Řeky jasně přehráli a přestříleli, jak tedy dopadlo toto semifinále? Pojďme na report, u něhož Vás vítá Atilla.

Začátek zápas začal vlažně, Oba týmy hráli opatrně a do 5. minuty se bojovalo o míč většinou na středu hřiště. v 6. minutě se osmělil první střelou Simon Ottl zdálky, ale Dánskou branku minul, po kiksu dánských stoperů znovu získalo míč Německou a Simon Ottl znovu střílí, tentokrát k pravé tyči. Brankář Dánů se marně po míči natahuje, ale střela pravou tyč těsně míjí. Němci začínají mít převahu v soubojích. Dánové se nemohou dostat za svojí půlku, až faulem Per Feulnera a po znovu vybojovaném míči také Meisel, se Dánové snad poprvé dostávají na německou půdu, ale daleko od brány německého golman Gotzmanna a opět útok Němců. v těchto chvílích aktivní Dietmar Meisel centruje na Waldemara Ósterle, který opět střelou z dálky bránu míjí. Per Fulner v 19. minutě znovu fauluje a po rozehrávce je tu první ne moc nebezpečná střela daleko mimo bránu Německa. Dánové evidentně nevědí, jak se dostat přes výborné německé záložníky. přesto hru vytlačili alespoň na střed hřiště, kde se konají urputné souboje o míč. v 28. minutě znovu hrozí Dánové a zápas alespoň co se týče bojovnosti srovnávají a naopak se derou k soupeřově brance oni. Němci po velkém náporu v úvodu zápasu v těchto chvílí hrají nic moc, špíše nic než moc a hraje se od středu hřiště na jejich půli. Přesto jsme zatím neviděli jedinou nebezpečnou akci. Hráči hrají nervozně, bůhví jestli vůbec něco naspali. V 42 minutě po faulu Hanze Jensena zahrávají Dánové standardku, tak 10 metrů od velkého vápna, ale míč končí opět pouze střelou mimo bránu. A první poločas končí, nervozních 45 minut z obou stran uklidnila pouze poločasová přestávka.
Druhá půle začíná, na hřišti došlo k několika střídáním, obě mužstva nasazují čerstvé síly, ale hra se od první půle příliš nemění. Končí 50. minuta. Fanoušci se evidentně nudí a skutečně, není to mýlka, vytahují svačiny a dávají si piknik. Na hřišti mezí tím probíhá několik faulů a z ničeho nic Dánové střílí nebezpečně těsně vedle levé tyče. V 58. minutě Ulf Krause vyhrává soboj o míč, centruje Michaelu Tambergovi, který střílí z vápna na bránu. Po rozehrávce se dostává k míči znovu Michael Tamberg v 59. minutě a střelou nádherně rozvlnil síť německého brankáře Gotzmanna, který míč nechytil jak měl. DÁNSKO DÁVÁ GÓL a probouzí znuděné tribuny, kde místo tichého pikniku se mohutně slaví, Dánské barvy jsou nyní všude a Němci jak je zvykem, zarytě mlčí jako opaření, ale je vidět ve tváří odhodlání a bojovnost. Opět se válčí na středu hřiště. v 66. minutě Emil Simonsen Dánům vybojovává míč a pěknou střelou doprostřed brány dává práci golmanu, Němec chytá. Němcům utíká čas a nevypadá to, že by chtěli vyhrát. v 74 minutě sice střílí na bránu, ale vedle z 30-ti metrů, to nemohlo překvapit. Minutu na to ale opět Němci u míče a střílí do brány, dánský gólman chytá. Ronni Graugaard a Maximilian Greilich urputně bojují o míč, třikrát po sobě vyhrává Gruagaard a tečovanou střelou mimo bránu akci přerušuje, zahrává se roh, ze kterého Dánové ale nic nevytěžili. Přesto se dostávají k míči a střelou do brankáře dávají znát momentální převahu. Vypadá to, že až v 80. minutě se hráči zastřelují a střílí přesněji. 82. minuta a Dietrich Knocke vyhrává souboj o míč a sám střílí na bránu a přesně!! NĚMECKO DÁVÁ GÓL!! A máme tu drama, jak jsme si jako fanoušci přáli, skore 1:1 a hra se dostává k brankám obou soupeřů a střelci častěji trefují bránu. 89. Minuta, Dánsko se snaží rozhodnout, ale Sigurd Haiba střílí tyč! A je tu konec zápasu, alespoň základní hrací doby a prodlužuje se.
Hráči v druhé půli předváděli obdobný výkon jako v první, ale od 80 minuty se začal hrát pěkný fotbal a střelci si vzpomněli, proč mají kopačky a trefovali bránu.
Prodloužení začíná faulem, hosté zahrávají standardku, ale nic z toho. Dánský stoper Claus Kristensen dělá hrubku a fauluje v půlkruhu vápna a k míči se staví Dietmar Meisel a nekompromisní střelou pod břevno vlní síť. 93. minuta, NĚMECKO DÁVÁ GÓL!! A teď jsou tribuny naopak v německých barvách a slyšíme skandování Deutschland, Deutschland. Na hřišti se Dánové snaží vyrovnat a v 98. minutě střílí, ale mimo tyče, po dalším vyhraném souboji Emila Simonsena Sigur Haiba prudkou střelou kroutí jeho dráhu do branky, ale brankář Gotzmann je na místě a chytá. A znovu!! Další akce Dánů, Ruben Ózcan střílí a znovu vyhrává německý golman. Dánové se snaží vyrovnat a Němce ve hře válcují. A znovu pěkná střela Dánů a znovu brankář na místě, Gotzmann se vyznamenává, toto je jeho prodloužení a Dánové nadále do Němců buší a znovu střela, opět Sigurd Haiba zkusil štěstí, ale je jasné, že Gotzmann se rozchytal. 110. minuta a Dánové střílí po hrubce obrany, kdy golman na vše sám nestačil, do prázdné branky, ale míjí těsně nad!! stále 2:1 pro Německo. Němci se osvobozují a rozehřívají zamrzlé německé fandy střelou na bránu. Němci očima začínají odpočítávat 12 minut do zbytku prodloužení. Dánům už dochází síly. Souboje o míč na středu hřišti. 5 minut do konce prodloužení a konce celého zápasu. Míč ve vápně Němců, a opět aktivní Sigurd Haiba střílí, ale tentokrát mimo. 2 minuty do konce. Dánové faulují ve středovém kruhu, tlačí se dopředu, ale Německá obrana je tentokrát pevná. A je tu KONEC ZÁPASU

Gratulace do Německa a Dánům čest za jejich výkon, především v prodloužení, kde Němce po vyrovnaných 90. minutách jasně převálcovali a zápas mohli klidně vyhrát 5:2, ale proti byl Německý brankář, byl to den Gotzmanna. Skutečně famózní představení v prodloužení, kdy se hrálo na jednu bránu. Tímto se s Vámi loučím

Přeji příjemný zbytek večera a v neděli, v neděli nezapomeňte na vrchol šampionátu. Dobrou noc

Ohlasy trenérů:
Vrchy :

Kennedy cz:

P_Elias, Kafu: Tak hned na úvod musíme přiznat, že sme měli velkou kliku, Dánové nás přestřílelia jen díky výbornému gólmanovi a nepřesné dánské mušce sme mohli bojovat o postup do finále do posledních minut...Góla sme sice dostali po hlavičce z asi třiceti metrů, ale jinak chytal Gotzmann fakt výborně. Držení míče bylo sice fifty fifty, ale naše záloha taky
nezahrála zrovna optimální zápas, naštěstí Meisel napravil svůj né úplně nejlepší výkon pravděpodobně životní trefou z přímáku :) Smekáme tedy před super dánským výkonem a přejeme jim hodně štěstí v boji o bronz.

2.semifinále

27´Tomasz Dolgowitz
77´Jakub Bensz

držení míče: 57% : 42%

V tomto semifinále se utkalo Polsko a Rusko. Rusko si ve čtvrtfinále poradilo až na penalty s dobře hrající Itálií a Polákům se podařilo ve vyrovnaném zápase porazit Anglii. Rusové byli v tomto zápasena tomto mistrovství považováni spíše za outsidery, ale tato role jim zřejmě vyhovovala, uvidíme, jak se popasují s tím, že se stali černým koněm šampionátu.
Poláci dnes nastoupili s již tradičním rozestavení s křídelními záložníky, kdežto Rusko se snažilo získat střed hřiště a hrálo celkem obranně. Ještě než se stačili diváci usadit, rozehrávající Poláci udělali obrovskou chybu, Dariusz Gazda prohrál hlavičkový souboj s Nikitou Zyryanovem, který poslal do brejku Marata Sheshukova a ten chladnokrevně zakončil již v čase 1:47. Po 2 minutách a několika vzájemných soubojích, přišel faul před vápnem, který způsobil Adrian Pollak a Marat Sheshukov nádhernou střelou nedal gólmanovi šanci, rázem byl výsledek 2-0 a všichni polští hráči byli v tu dobu zralí na sprchu. Rusové si uvědomili, že nemusí nikam spěchat a v poklidu drželi míč. Opaření Poláci po té přečkali další šanci, kdy skvělou hlavičku Nikity Zyryanova hbitě vyboxoval Mariusz Skrzypiec. Ruskou euforii a Polskou mizérii utnul ve 27. minutě Tomasz Dolgowitz, kdy po neomluvitelné chybě Ivana Cherkese, pohodlně zakončil do prázdné brány. Poláků bylo v tu ránu plné hřiště, nahrávali si přesně na nohu, vyhrávali souboje, stříleli na bránu, vypadalo to, že ještě vůbec není rozhodnuto, a že zápas bude ještě zdramatizován. Do poločasu již žádná branka nepřišla, ale bylo jasné, že se mají diváci na co těšit. O poločase ruský trenér vyměnil hořícího Burenkova, který měl souboje 2/7 a místo něj na hřiště přišel Pavel Orlov, kterému se paradoxně dařilo ještě hůř a na konci zápasu měl souboje dokonce 0/5, ale to předbíhám. Po poločase pokračoval velký polský tlak, ale Ivan Cherkes svůj tým držel a ukázal velmi dobrou psychickou stránku, kdy si po již zmiňované chybě počínal velmi suverénně. V minutě 60. odešel na střídačku za velkého potlesku tribun střelec Rusů Sheshukov. A hned po tom se začalo trojí střídání Poláků, ve snaze zvrátit nepříznivý stav, už šlo do tuhého, museli posílit útok. Ačkoli celkem nesmyslně vystřídali 2 obránce, ale kdo ví, jaké s nimi má trenér Poláků úmysly. Další střídající byl záložník Podstawek, který si počínal ze všech záložníků skoro nejlépe. Poláci vrhli všechny síly do útoku, takže často nechávali otevřená vrátka. Toho v 72. minutě využil Igor Gogniev a nechal se faulovat Jacekem Gazdou. K penaltě se postavil Zyryanov a technickou střelou k tyči dal svůj čtvrtý gól na mistrovství. O 5 minut později rozehráli opaření Poláci nečekaně krásnou akci, po které se s míčem ocitl na hranici velkého vápna Jakub Bensz a ten v této situaci ví, jak se zachovat, proto snížil znovu na rozdíl jedné branky. Tlak Poláků začal znovu sílit. Poláci měli ještě 2 velké šance na vyrovnání, ale zřejmě z důvodu nervozity nezvládli ani jednou trefit bránu, a tak se prostě srovnat nedá. Závěrečnou šanci měl v 88. minutě Grzegorz Papusza, když byl sám před brankářem, ale míč mu sjel z nohy a šel mimo bránu. Kdyby měli Poláci více štěstí nebo nezaspali úvod zápasu mohli klidně bojovat o zlatou, jenže na kdyby se nehraje, o zlatou medaili bude bojovat odhodlaný ruský tým po výhře 3-2.

FR mark EE

Rolf:

CAHIČ :

Krekman: Semifinále rozhodlo prvních pět minut utkání, kdy se 2x prosadil Sheshukov, ale i tak nebylo nic rozhodnuto. Polsko ve zbytku utkání dominovalo, ale otočení zápasu to naštěstí nepřineslo. Teď si jen přeju, aby se nás štěstí drželo ještě jeden zápas:)).