K "mikrofonu" jsem si dnes pozval a vyzpovídal známého manažera a také letitého reprezentačního trenéra Dánska Vrchyho.

Ahoj kolego, rád bych Ti položil několik otázek, které budou součástí jednoho ze článků k ME ve Francii, předem děkuji za Tvůj čas!

1)Úvodní otázka je tradiční, poprosím tě o stručné představení, jméno, věk, bydliště, zaměstnání:

"Jmenuji se Petr Vrchota, je mi 25 let, jsem z Kralup nad Vltavou, jak vyplývá z názvu týmů a pracuju jako operátor výroby tady v Kralupech v jedný chemičce. (Takže až bude někdo potřebovat na večer nějakej latex, at se ovze. :P )".

2)Kroutíš tu již více než půltucet roků, necítíš tak trochu "syndrom vyhoření"?

" Dřív jsem se brejku tolik nevěnoval, takže si ted užívám, když mi tým celkem šlape - zatim teda žádný vyhoření. :)"

3)Zdá se, že magické ID 1111 ti přináší štěstí, 7 titulů mistra ligy (nyní pošesté za sebou), 7 triumfů v NP, zdá se, že v Dánsku nemáš konkurenci, nebo máš?

"Jo, ID číslo se mi taky moc líbí, už jenom kvůli němu by se mi nechtělo končit. :P Co se týká konkurence, tak tu bylo pár dobrých manažerů, ale bohužel postupně všichni zkončili, takže poslední sezony jsem fakt neměl s kym o titul bojovat. Ted díky B týmum to vypadá, že se to tu zlepší, tak uvidíme časem. ".

4)Léta jsi zároveň repretrenérem, připomínáš mi trochu Veninha, v repre jsou většinou tvoji svěřenci, čili možnost pošetření energie, navýšení sehranosti, vše na míru... Vnímáš to jako velkou výhodu?

"Právě taky kvůli tomu tu repre dělám, protože tam je většina hráčů ode mě, tak abych to mohl nějak zkloubit. Bohužel jak tu nikdo moc hráče nevychovává, tak ta repre neni kym doplnit a pak jsme na tom jak jsme. Ted z těch 21 hráčů jich je 11 mých, 6 který jsem prodal, takže taky vychovaný u mě a jen 4 doplněný z ciciny.".

5)Před pěti lety jsi byl známým vydavatelem Kralupských a posléze Dánských listů, uvažuješ o navázání na tuto činnost?

"Ty články bych ani nepřipomínal. :D Nějak mě v tu dobu brejk bavil hodně a byl čas, tak jsem vydával články, ale žádná grafika a text hrůza. Psal jsem adminum, jestli by mi je nemohli smazat, ale bohužel bez odpovědi, takže mi tam asi budou dělat ostudu dokud se nezrušim. :D".

6)"B" tým máš také v první lize, tvoji Lvi hrají v Ghaně, šel si najisto, nebo jsi byl zlákán zvučnými manažery?

"Do Ghany jsem šel kvůli tomu, že mi připomínala Dánsko. Málo manažerů a řikal jsem si, že budou rádi za každýho novýho. :) Navíc je alespon větší šance hrát dřív v 1. lize.".

7)Máš v plánu po ME a MS si od reprezentace na čas odpočinout?

" Pravděpodobně po MS předám žezlo někomu dalšímu. Neni to 100%, ale nejspíš jo. Hlavně bude záležet na čase a chuti".

Děkuji za rozhovor.

PROSTOR PRO EXPERTY

1)2.kolo přineslo velmi zajímavé výsledky a o poznání méně branek. Co vás nejvíce překvapilo?

Murphy Honor: Největší překvapení je pro mě prohra Holanďanů. Po snadné výhře se Skoty takhle padnout s Dánskem a zavařit si postup je pro ně hodně nepříjemné.

Bomber: Anglie, prohrála a postup se jí velmi vzdálil.

DaWe: Rozhodně výhry Řecka a Španělska, kterým teď stačí remíza, aby vyřadili sebevědomé ostrovní fotbalové velmoci.

Luc Španique: Nejvíce mě překvapily výsledky skupiny C, kde vše skončilo úplně opačně proti papírovým předpokladům :-) Ale zejména výsledky Španělska jsou pro mě záhadou :)

mr.hell: Tymy souperi s maximalnim nasazenim a prace obrany je v nich znat,proto pada relativne malo golu Docela mne prekvapila prohra Irska.Byla aktivnejsim,ale presto nedokazala oslabene Spanelsko porazit.

2)Ve skupině "A" jsou ve hře tři týmy, zajímalo by mne jak dopadne souboj "titánů" Ruska x Turecku.

Murphy Honor: Je to souboj o postup. Oba mají postup ve svých rukách a tak do toho půjdou naplno. Očekávám spíše defenzivně laděné utkání, zápas dopadne 2:1 pro Turky.

Bomber: Remíza,ta nám zajistí postup

DaWe: No doufám, že Turecko vyhraje, ale spíš si myslím, že by se mohla urodit remíza.

Luc Španique: Souboj Ruska s Tureckem musí dopadnout tak, že dál půjde prostě Francie :-D

mr.hell: Souboj titanu doslova,melo by vyhrat Turecko a tipuji vysledek 2:3

3)Skupina "C" se vymyká papírovým předpokladům, podívají se Irové do čtvrtfinále?

Murphy Honor: Vzhledem k tomu jak málo branek v této skupině padá, tak se klidně může stát že Řekové se Španěli remizují a ostrované, oba, zapláčou. Obávám se, že Irové nepostoupí, jelikož Anglii porazit nedokážou.

Bomber: Nepodívají, Anglie se stébla chytne a vyhraje.

DaWe: Myslím, že se jim nepodaří Anglii porazit, tudíž má odpověď je ne.

mr.hell: Tym Irska sehral opravdu smolny zapas,rekl bych ze vcerejsi prohrou uz si svou dan tym vybral a dnes vyhraje.Kdyz ve druhem zapase nepadne remiza,tak postoupi,musi ale nasazet nejake goly :-)

4)Ve skupině "D" je jistým postupujícím Itálie, kdo ji doprovodí do dalších bojů?

Murphy Honor: Myslím si, že Itálii doprovodí Dánové.

Bomber: Jestli Itálie nevypustí, tak Dánsko.

DaWe: Skotové Dány přejedou, takže postoupí Nizozemsko.

Luc Španique: Tady bych to s tím italským postupem ještě neviděl tak jednoznačně. Holanďané dnes musí, dají Italům 2:0, Dánové si o gól poradí se Skotskem a Itálie jede domů :) Tak nějak bych to viděl :)

mr.hell: Tym Holandska by mohl vyhrat nad Italii a postoupit

5)Který hráč by si od vás vysloužil "hvězdu" kola a proč?

Murphy Honor: Mou hvězdou kola je Dán Michael Tamberg - ukázal jak se má na šampionátu chovat střelec - 2 střely v zápase, jsou z toho dva góly ze hry (žádný z penalty) - dal tak Dánům důležité 3 body.

Bomber: Italský útočník Daniele Alfonzo, hattrickem sestřelil Skoty.

DaWe: Letošní šampionát je především o týmových výkonech, nikdo nijak nevyčnívá. Ale jestli mám říct jméno, tak Konrad Podstawek, který ušetřil Polsko od ostudné ztráty s Českem.

Luc Španique: Vyhlásil bych ofenzivní a defenzivní hvězdu 2. kola. Za ofenzivní výkon je to pro mě Michael Tamberg z Dánska, který dvěmi přesnými zásahy zmrazil tulipány. A vyzdvihnul bych také francouzského beka Hugo Gavanona, který si vedl proti Turkům, hrajícím půl zápasu přesilovku, znamenitě.

mr.hell: Tak jednoznacne utocnik Italskeho tymu - Daniele Alfonzo,ktery dokazal vstrelit 3 branky a rozhodl zapas v podstate sam :-)

držení míče: 55% : 44%

Francie šla do 3. kola s pocitem, že jí stačí remíza s posledním Portugalskem. A již podle základní sestavy to vypadalo, že Francie hodlá zahustit střed a nepustit Portugalce do jejich aktivní hry.
Francouzi začali podle svého zvyku aktivně a již ve 4. minutě chytrou střelou vyděsil brankáře Portugalska Stinat, ale Carlos Henriques, výborně odhadl směr střely a míč s přehledem chytil. O 2 minuty později potvrdil převahu Francie Kuentz, ale Carlos Henriques znovu zklamal domácí fanoušky a míč lapil do svých rukavic. Portugalci se převážně bránili a z toho pramenilo množství faulů, ze kterých dostali Coelho, Correia a Ruas žluté karty. Ve 34. minutě se také ukázali Portugalci, ale Óscar Lisboa sám prosti brankáři neuspěl. 2 minuty před koncem poločasu se konečně domácí prosadili, trefil se kanonýr Kuentz, když usměrnil hlavičku po rohu. Ve 49. minutě znovu dostal druhou žlutou protihráč Francie, tentokrát to byl Alfredo Correia. V rozmezí mezi 63. a 68. minutou Francouzi podpořili útok, aby pojistili vedení. A to se jim také povedlo po umístěné střele ofenzivního záložníka Kériana Chenineho. Po té však začali Portugalci kousat a Oscar Lisboa z portugalského Zeppelinu s přehledem kanonýrka snížil na 2-1. To Francii nevyděsilo, pořád hráli v klidu a 10 minut před koncem pojistil na 3-1 Jean-Michel Roure a bylo rozhodnuto. Utkání se ještě pokusil zdramatizovat Eduardo Amorim trefou v 88. minutě, ale to bylo vše, co se v zápase událo a tak domácí Francie za mohutného potlesku publika oslavovala postup do čtvrtfinále.

Ohlasy trenérů:
Martin Král: Soupeře jsme nechtěli podcenit, remíza nám stačila k postupu. Za výsledek a postup z prvního místa jsem rád, nicméně dnešní výkon nebyl z těch 100%, produktivita našeho soupeře byla vysoká, my jsme se i proti desíti trápili. Teď nás čeká houževnaté Dánsko se skvělým Gravessenem v bráně, nicméně hrajeme doma a šance bojovat o medaile je lákavá a nemalá...

Koloušek:

Rapty: Tak co dodat do třetice jsme nesehráli špatné utkání a když jsme konečně vstřelili nějaké ty góly tak to nestačilo. Jako největší outsideři této skupiny od nás nikdo nic nečekal, herně si myslim že jsme zas tak nezklamali sehráli jsme tři vyrovnaná utkání nicméně bylo vidět to že soupeři jsou kvalitnější a vždy byli o chloupek lepší.

držení míče: 44% : 55%

Rozhodující zápas, kdo z koho, čekal fanoušky v utkání Turecka a Ruska. Odhodlaní Rusové se hodlali zvednout po nemastných neslaných výkonech z prvních 2 kol a Turci hodlali potvrdit to, že jsou jedna s nejlepších zemí na brejku.
První poločas byl velmi opatrný, oba týmy věděly, že jim jde o postup. Kdo udělá sebemenší chybu, může být potrestán letenkou domů. Rusové, jak je jejich zvykem na tomto šampionátu , často faulovali a Ruslan Salnikov viděl již druhou kartu na evropském šampionátu. Jak jsem již psal, první poločas byl velice opatrný a bez větších šancí. Za zmínku stojí pouze dalekonosná střela Marata Sholkhova, která jen těsně minule tureckou bránu. Do druhého poločasu se tedy šlo s bezbrankovou remízou. Již v 54. minutě se po krásné kombinaci prosadil ostrostřelec Muzaffer Sirap. Rusové v tu chvíli museli vsadit vše na útok. Také kvůli tomu poslali na hřiště Leningradského odchovance Gennady Vasilieva. Ten se trenérovi za svou důvěru odměnil již 12 minut po svém střídání, kdy vsítil vyrovnávací gól, který vlil Rusům, kromě vodky, do žil novou naději. Rusové nepustili od té doby zkušené Turky téměř k ničemu a svou převahu korunovali 9 minut před závěrečným hvizdem vítězným gólem, který vsítila hvězda minulého zápasu Nikita Zyryanov.

Ladzi: vykony na ME byli slabe a zaslouzene koncime

CAHIČ: Poprvé co nám fauly neubrali na síle, soupeř se těžko k něčemu dostával přes naši zálohu. Prakticky žádný hráč naší sestavy neměl záporné souboje, až neuvěřitelné. Turecko na nás zaslouženě nestačilo a jede domů. Pápá

Krekman: Opět zápas ovlivnila červená karta, tentokrát v náš prospěch, ale i tak se mi zdá, že těch karet je nějak moc. Jinak zápas, který rozhodoval o postupujícím a nečekaně je to favorizované Turecko, které jede domů. My už se ale připravujeme na další zápas, ME ještě pokračuje a my doufáme, že dojdeme až do finále.

držení míče: 51% : 48%

Poslední kolo skupiny B proti sobě svedlo dva velké týmy, Polsko a Německo. Poláci doufali, že v tomto zápase konečně budou dominovat a předvedou výkon hodný své pověsti. Nutno poznamenat, že oba týmy byly již jistí postupující a bojovali pouze o první místo.
Oba týmy zvolili odvážnou sestavu se třemi útočníky. Proto se dalo očekávat plno střel a závarů před oběma brankami. Hned v 11. minutě se urodila obrovská šance, kdy Dariusz Gazda jen o chlup minul tyč německé branky. V 16. minutě se do téměř identické situace dostal Dietmar Meisel, ale ani on nedokázal trefit bránu. Utkání bylo sice zajímavější, než obě předchozí vystoupení polských hvězd, ale i tak se ani jeden z týmů nedokázal prosadit. Po té si však zřejmě Konrad Podstawek řekl dost a z velké vzdálenosti prostřelil překvapeného Kurta Gotzmanna. Chvíli po poločase se Němci pokusili oživit hru dvojitým střídáním, ale ani jeden z nich se nedokázal výrazněji prosadit. Na toto střídání hned reagoval polský trenér a rychle vyměnil záložní řadu za hbitější a čerstvější. Díky tomu se jim podařilo ubránit nebezpečné německé útoky a díky tomu se jim podařilo, i přes pouhé tři vstřelené góly, vyhrát skupinu B.

FR mark EE

P_Elias: Po vyrovnaném zápase jsme prohráli. Jdeme z druhého místa a snad se nám podaří vyhrát a zahrát si o placky. Polákům gratulujeme k jejich výhře.

držení míče: 50% : 49%

V tomto zápase skupiny "B" již nešlo o postupová místa, ale o čest a prestiž a samozřejmě také o reprezentační kredity a týmovou pohodu. Ve federálním derby byli mírnými favority domácí, kteří jsou v žebříčků týmu přede jenom výše postavení. Oba týmy zvolily podobné rozestavení 4-4-2 preferující hru středem, tyto indície pak zákonitě vedly k poměrně nízkému počtu střeleckých pokusů. Hned ve 4.minutě Slováci málem skórovali, golman však na brankové čáře zachránil. I v dalších minutách byli více vidět hráči z pod Tater, ale brána byla pro ně po celé ME zakletá. V 21.minutě fauloval ve vápně Jonáš König a Boris Nohýnek  penaltu proměnil. Čechy to nakoplo, první přímák ještě prostor mezi tyčemi nenašel, ten druhý už ano 2:0 po necelé půlhodině hry. Do konce poločasu hýřil aktivitou především nejnebezpečnější muž zápasu Boris Nohýnek.

Trojí rychlá střídání na české a jedno na slovenské straně příliš vzruchu nepřineslo, hra byla v poli vyrovnaná, ale český výběr byl na střely aktivnějším. Gól se v druhém poločase narodil až na začátku poslední desetiminutovky autorem dalekonosné střely byl střídající český forward zajímavého příjmení Slavomír Manžel. Tento hráč v samém závěru mohl završit nejvyšší rozdíl skóre na letošním ME, branku však z pokutového kopu nezaznamenal... Slováci tak za 270 minut nevstřelili branku, Češi naopak skupinu ukončili s aktivním skóre 4:3.

T.O.M.Í.K. : konečně zápas proběhl tak jak měl,ale nebylo to nic platné.)
na tomhle šampionátu jsme totálně vyhořely,ale je to dáno úbytkem top manažerů v čechách a tím pádem menší hráčskou kvalitou.

Pojem Prasa zasa: Neviem, čo dodať. Na tomto šampionáte sa nám nepodarilo nič z toho, čo sme chceli... Kým v kvalifikácii všetko fungovalo relatívne OK, tu sme zrazu úplne vyhoreli. Ospravedlňujem sa celému Slovensku za túto blamáž.

karty:    :

Opět Vás vítáme ve francouzském showroomu u reportů skupiny C.

Úvodní dvě kola skupiny nerozhodli o žádném jistém postupujícím, postoupit mohl každý a tak výhra byl nutností a to s co největším rozdílem ve skore. Španělsko a Řecko měli po druhém kole bodovou výhodu, oběma stačila remíza v zápase, ve kterém se utkali navzájem. Jak tato napínavá skupina nakonec ve výsledku dopadla možná víte, kdo ne, nenechte si ujít následující reporty z obou utkání skupiny, kdy hrálo Španělsko s Řeckem a Anglie s Irskem a skutečně mohl rozhodnout rozdíl jediného gólu. U reportů vás vítá Atilla

Irsko - Anglie
v Zápase se utkali mužstva, která získala prozatím pouze bod, ale kdo vyhrál, mohl postoupit, a vyhrát musel co největším rozdílem. Jen vítěz si mohl uchovat naději na postup do čtvrtfinále.

Od úvodního hvizdu jsme svědky bezprecedentního boje.Úvodní akce patří Irům, Angličan Lloyd fauluje a Irové hrozí hned z přímého kopu 20-ti metrů, ale bránu míjí. Angličané odpovídají rychlou akcí a střelou Teddyho Astona, ale také vedle, po několika akcích srdnatých bojů o míč přichází náhlý centr Angličanů do Irského vápna, kde Devine Aston hlavičkuje zpět k velkému vápnu spoluhráče, 10. minuta a ugo Robinson ve středu hranice velkého vápna střílí prudkou střelu na bránu a ANGLIE DÁVÁ GÓL. Irové rychle rozehrávají a hra je hned na druhé straně, několik přihrávek a hned z první akce Ir Jason Walsh vyrovnává. IRSKO DÁVÁ GÓL!!. 13. minuta. V těchto chvílích jsme svědky naprosto famózního výkonu obou mužstev. Boj o míč neutuchá. v 19. minutě od úvodu aktivní Ir Jason Walsh střílí mimo bránu. Touto akcí ale přestává Irský tlak a přichází několik šancí Anglie. 24. minuta a Ir DAmien Devine fauluje. Standardní situace, kope Teddy Aston a nemýlí se. ANGLIE DÁVÁ GÓL !! 1:2 pro Anglii. do konce první půle již mají Angličané zřetelně navrh, ale ze sílíi na míči a přesnějších přihrávek nic netěží.
Po přestávce přichází znovu tlak Anglie, chvilková nepozornost Irů vede k faulu ve vápně, ale Clayton Woods NEPROMĚNIL PENALTU !!, praktick hned po penaltě v 49. minutě dochází k serii střídaní. Hra je vyrovnaná, Irové začínají mít navrh a jsou přesnější v přihrávkách, ale nedaří se jim trefovat míč mezi tyče. v 65. minutě nebezpečně střílí za Anglii Connor Flynn, ale brankář ráno z velkého vápna vyráží na roh, z rohu znovu nebezpečná situace, Collin flynn střílí, brankář znovu vyráží na roh. Po rozehrání druhého rohu má míč na kopačkách znovu Connor Flynn a již se nemýlí. ANGLIE DÁVÁ GÓL!! Patrně rozhodující náskok Anglie, ale Irové se nevzdádají. Znovu vyrovnávají hru a ke konci zápasu mají mírný tlak. Přichází 90. minuta a hvizd rozhodčího.
Anglie vyhrává 3:1 a postupuje do čtvrtfinále !!
v utkání ve vyrovnaném zápase rozhodla střelba, Anglie byla mezi tyče přesná, Irové střílei stejně, ale bohužel velmi často mimo a tak fanoušci Irů odchází ze stadionu zklamaní. Gratulace Anglii!

Lambijec :

Patrik Vaněk : Konečně se ukázal potenciál našeho ročníku ... jedeme dál !!!! COME ON ENGLAND !!

Jarosa: Po rozpačitých dvou utkáních jsme se dostali stejně jako na loňském MS do velmi těžké situace,kdy nám ani výhra v tomto utkání nemusela zaručit postup,navíc nás čekal jeden z každoročních favoritů Irsko. Ale naši hráči snad potřebují brutální stres, aby podali svůj nejlepší výkon, jinak si to neumím vysvětlit. Euforie v šatně po zápase se nedá popsat. Chci složit všem hráčům velkou poklonu, snad nás vítězství opět nakopne a budemem mít šanci opět hrát o medaile.

držení míče: % : %

Obě mužstva měli výhodu náskoku 3 bodů, který ale ani jednomu nezaručoval postup. Oba týmy tak  mohli hrát na remízu, která by rozhodla o postupu obou mužstev, která nastoupila v tomto zápase, nicméně ani jeden celek nenechal situaci mimo svou kontrolu a hráči hráli s bojovností, kterou by si zasloužili postoupit obě mužstva, jak to ale nakonec vše dopadlo.

Naprosté překvapení na úvod zápasu!! Španělé hrají v 10 hráčích !! a od úvodních minut je to znát. Řekové mají častěji míč na kopačkách a vůle po vítězství je rozhodně na jejich straně. Španělé od úvodu vypadají trochu odevzdaně, patrně důsledek zklamání managmentu a vedení Španělské reprezentace, chyba, kerá je neodpustitelná a Řekové trestají pěknými akcemi. v 28. minutě po pěkném uvolnění Řeků se dostává k míči Timotheos Siskos a ŘECKO DÁVÁ GÓL!!. Nazlobení Španělé razantně gestikulují, ale není to nic platné, mohou být naštvaní jen sami na sebe. Řecký tlak nepřestává a i v soubojích o míč mají výraznější převahu, Řekové vyvíjí tlak. Španělé opět znervózněli a výsledkem je faul ve vápně!! K Penaltě se staví Athansios Melissis a,... nemýlí se, ŘECKO DÁVÁ GÓL v 39. minutě. Do konce poločasu zbývá pár minut a hra na hřišti se nemění, jen nasazení polevuje.
Hned po výkopu Řekové pokračují v nasazení, vědí, že tuto příloežitost si nesmějí nechat ujít, vedení 0:1 jim zaručuje postup z prvního místa, i remíza jim stačí, mají tak náskok 2 gólů a jejich převaha je zřejmá. v 50. minutách dochází k několika střídáním, na hřišti jsou čerstvé síly a souboj se na několik minut vyrovnává. v 59. minutě od začátku hrající Armando Epitié Iraola za Španělé střílí nekompromisně na bránu, ŠPANĚLSKO DÁVÁ GÓL. Nervy drásajících 30 posledních minut, Řekové zatím postupují a Španělsko musí dát ještě gól. Přesto snaha je marná, síly dochází a Španělé s postupem času opět na hřišti nechávají vládnout Řeky. Zápas končí a tím končí i naděje Španělska, nemyslitelná chyba je připravila o postup !!
Gratulace Řecku !!

Se zábavou u dalších reportů a s přáním pěkného dne, příště nashledanou!

Tito Vilanova : No tak prece jen cesta domu, ale hraci neodehrali spatny turnaj. Vinu za nepostup ze skupiny beru na sebe, nejen ze jsem nestih nominaci, ale jeste posledni zapas hraju v deseti. Vsem spanelskym priznivcum se proto velmi omlouvam.

Miloš Nývlt :

TNyvlt: V posledním kole základní skupiny jsme měli jediný cíl a to neprohrát. To, že jsme vyhráli, nás překvapilo, na druhou stranu jsme Španělsko přehráli a vyhráli zaslouženě. Naším cílem před ME byl postup ze skupiny, že to bude z 1. místa nás vůbec nenapadlo. Ve čtvrtfinále nás čeká Německo, kterému máme co vracet...již nejméně dvakrát nás poslalo v této fázi turnaje domů.

:

Italové před tímto zápasem byly na 99% ve čtvrtfinále, pouze souhra náhod a dnešní porážka mohla zavřít brány do čtvrtfinálového boje. To Holaňdané museli vyhrát pro 100% jistotu, ale dnes to neměli mít jednoduché...  Zkušení Italové v tradičním postavení 4-4-2 nepouštěli hosty do vážnějších akcí, sami ale také zrovna neútočili, však ani moc nepotřebovali hru otevírat. Největší šanci první půle promarnili domácí a ani následný rohový kop branku nepřinesl.

To začátek půle druhé dramatickými okamžiky přímo odstartoval. Smolařem dnešního zápasu se stal rozhodně Ital ,který pár vteřin po svém střídání pohrdnul pokutovým kopem a stejným výsledkem skončil i jeho druhý pokus z konce zápasu, holt dnes mu to nestřílelo, to Frank van de Wey, měl dnes fazónu přímo vynikající, kromě dvou zneškodněných penalt, v tváří tvář italským útočníkům hned 4x uspěl! Druhé střídání italského kouče však ovoce přineslo hned záhy , Giulio Pipolo využil krátkého okamžiku ke vstřelení rozdílové branky no a to už Veninho věděl, že letos se jeho mladý tým s medailí domů nevrátí. Naopak Italové po spanilé jízdě v kvalifikaci pokračují stejně suverénně i na ME, kdo je zastaví?

Matio Xmen :  Škoda dvoch nepremenených penált, mohlo to byť krajšie. Ale 3 body sú skvele a plný bodový zisk v skupine som ani neočakával. Tešíme sa na play-off snáď to futbalové šťastíčko bude pri nás stáť aj naďalej.

Pítrs: Super postup, Holandani měli vítr a celkem zbytečně vyklidili střed hřiště. Holandani bojovali, ale náš tým dřel a i přes neproměněný penalty slaví výhru i postup. V bráně zatím výborně lape Boriello a v záloze podal výbornej výkon De Gasari. V útoku tradičně výborně Alfonso a přidal se Pipolo. Doufejme, že Landolina si schoval proměnění penalty do dalších bojů. Dík Holandsku za pěknej zápas....

Veninho :Bohužel jsme nedokázali uhrát nějaký bodový zisk a proto jsme na ME dohráli..:/ Narazili jsme na těžkého soupeře, Itálie byla lepší než my, podle statistik to až zase tolik nevyplývá ale přehrávala nás po většinu utkání.. Ani skvělý výkon Franka van de Weye nám nepomohl k postupu.. Gratuluji všem postupivším a čest poraženým!;) Díky za dobrou organizaci celého ME..;)

držení míče: 52% : 47%

Rozuzlení dramatické skupiny "D" nabídlo poslední utkání základní skupiny. Teoreticky mohli postoupit i Skoti, nicméně jejich šance byly spíše v teoretické rovině, to Dánové měli šance mnohem více reálnější zvláště po vydařeném klání s Nizozemskem. Oba týmy zvolily podobné rozestavení s útočníky pohybujícími se na pravých stranách. úUvod zápasu nabídl velkou šanci domácího střelce Charlie Gilhaneye, jeho přímák z nadějné pozice skončil v rukavicích dánské opory Chrise Gravesena. Skotové dále byli při chuti, šance Jima Sima však brankou neskončila, stejně jako pokus ze 17.minuty Bruce Campbella. Dáni poprvé zahrozili o minutu později leč hodně z dálky. Skotský tým napadal střílel, bohužel také hodně fauloval což nahrávalo do karet Dánům, kteří postupně hru vyrovnali. Skotský tým byl blízko branky v 26. a 27.minutě, pozorný Gravesen však červenobílé hosty držel nad vodou. Dánové nejvíce zahrozili v 41.minutě přímým kopem, domácí však ještě do půlky velmi velmi hrozili nebezpečnými brejky.

Po změne stran opět začali aktivněji domácí, šance z 51.minuty po gólu volala, stejně jako o dvě minuty později na straně druhé. V 65.minutě se málem prosadil čerstvý kanonýr Michael Tamberg, a hosté začali být mnohem nebezpečnější! Branka se však do 90.minuty neurodila a zápas skončil bez branek. V součtu obou zápasů skupiny "D" byl výsledek příjemný pro Dány, kteří ve čtvrtfinále narazí na domácí Francii.

Bucero :

Yanes : V posledním vystoupení našeho národního týmu na ME jsme opět zklamali v koncovce. Tolik šancí a gól prostě nedáme. Musím pogratulovat soupeři k postupu. A chci poděkovat manažerům, kteří nás pasovali do role postupujícího týmu ze skupiny. Bohužel kvalita je někde jinde a ještě asi dlouho bude. I když, za jistých okolností by se dalo hrát jinak, ale to si nechám pro sebe.

Vrchy : Věřili jsme, že nám bude remiza k postupu stačit, ale do zápasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát a mít jistotu. Nakonec nás Skotové jako jediní ze skupiny dokázali mírně přehrát v držení míče, ale naštěstí hodně faulovali. Oba týmy si téměř stejně zastřílely, ale ani jednomu se nepovedlo prosadit, takže pro nás zlatej bod a postup ze skupiny. Konečně máme k dispozici pro čtvrfinále celý kádr, kde nás čeká domácí Francie. Domací výhoda bude určitě znát, ale zkusíme se o postup poprat. :)