Korea Cup: zahraniční invaze pokračuje!

7. ročník, vydání č. 5

Vítejte u dalšího článku z prostředí Korea Cupu. Turnaj se dostal do fáze play-off, a tak se můžete těšit na toto shrnutí každý týden. Tentokrát se samozřejmě věnujeme osmifinálovým zápasům, které byly na programu během víkendu. Nechybí ani malé čtvrtfinálové preview.

Osmifinálové zápasy

0:3 & 0:7

První dvojzápas obstarali Mušketýři spolu s dánskými Kralupami. Dánové, jakožto nejlepší tým základních skupin a jedni z horkých favoritů na celkový triumf, byli považováni za jasného favorita střetnutí. To se také v prvním utkání potvrdilo a vládce Dánska nedal korejskému týmu moc čuchnout. Přesto se ale střelecky nedařilo tak jako v předchozích utkáních, o poločasu to bylo 2:0 a třetí gól přišel až v 88. minutě, což mohlo Mušketýry trošku mrzet. I tak ale otočit v odvetě výsledek 0:3 bylo pro Mušketýry "mission impossible". Kralupy se navíc hodně zlepšily ve střelbě a prakticky co střela mezi tři tyče, to gól. Drtivý výsledek 7:0 pak už byl jenom jasným odrazem formy útočníků a korejského gólmana. Kralupy tak splnily roli velkého favorita a postup si v poklidu pohlídaly.

Murphy Honor: "Dvouzápas dvou nevyrovnaných týmů dopadnul dle očekávání, již po první zápase bylo jasné kdo postoupí a překvapení se nekonalo.. ani snad nemohlo. Neúspěch není nepostup, ale spíše nedání gólu. No on už samotný postup do Play-off byl nadplán, takže jsem s letošním KC spokojen. ;-)"

Vrchy: "Hladký průběh, snadný postup. :) Celkové skóre 10:0. Naprostá spokojenost. Soupeř potrápil první zápas, kdy bránil jak o život, druhý to už nemělo smysl. :)"

0:3 & 0:7

Mezi Incheonem a AFC Quitem to bylo před dvojutkáním rozdělené podobně jako u předchozího souboje. Tedy zahraniční host v roli velkého favorita si měl smlsnout na korejském protivníkovi. No a dopadlo to, co se týče výsledku, úplně stejně. Quito bylo v obou zápasech jasně lepší, ale v sobotu se rovněž trápilo v koncovce. Prohra 0:3 tak ještě Incheonu dávala minimální, přesto nějakou teoretickou šanci z říše snů. Quito ale ani v odvetě nenechalo nic náhodě a dalšími sedmi brankami ukázalo, kdo je na hřišti pánem. A to je třeba říct, že brankář Běžců ještě pěknou desítku šancí pochytal a uchránil tak svůj tým od dvouciferného výsledku. Incheon tedy končí, Quito jde suverénně dál.

Tommy Candel: "V osmifinále jsme byli jasnými favority, takže nepostup by byl velký neúspěch, nicméně random je prevít a tak bylo nutné přistoupit k zápasům s pokorou. Po sobotním zápase jsme už téměř jistě věděli, že nám postup neunikne a v odvetě si konečně s chutí zastříleli."

Kentucky Jack: "Zápasy s Quitem dopadly přesně tak jak měly a vypadalo to tak, že soupeř neponechal nic náhodě a rozhodně to nevypustil. Gratuluji mu k postupu."

0:0 & 0:2

Vyrovnanější to mělo být mezi jindřichovským Slezanem a teplickými Sklo Union. Předzápasové prognózy nicméně dávaly o něco větší šance na postup týmu z České republiky. A to se ukázalo hned v prvním utkání jako oprávněné. Teplice byly lepší, měly více šancí, ale gól se jim dát nedařilo. Zlomit to mohly v 82. minutě, ale ani nařízená penalta jejich trápení v koncovce neukončila. Zápas skončil 0:0 a Slezan mohl živit naději, v odvetě ovšem muselo přijít zlepšení... a bohužel pro něj nepřišlo. Teplice zařadily ještě vyšší rychlostní stupeň než v sobotu a jejich převaha byla ještě markantnější. No a když ve 27. minutě Joshua Hejduk konečně pokořil Griffina v bráně bylo víceméně rozhodnuto. Slezan se na nějaký odpor už nevzmohl, navíc dostal druhou branku a je tak třetím vypadnuvším korejským týmem.

Metel: "Tak po prvním zápase naděje na postup žila, jelikož jsme doma neinkasovali, ale soupeř si pak postup pohlídal a nás může těšit, že to nebyl výrazný klepec a pěkná návštěva v odvetě. Soupeři gratuluji a přeji hodně úspěchů v další fázi."

T.O.M.Í.K.: "Byl jsem favoritem a úlohu jsem si splnil a zaslouženě postoupil..."

7:0 & 7:0

Vůbec nejjasnější osmifinálový souboj byl k vidění ve dvojzápase Korejských Samurajů a Skautíků. Samurajové sice šli do boje, jakožto vítěz své základní skupiny a rovněž favorit na postup, nikdo ale asi nečekal, že do čtvrtfinále půjdou s celkovým skóre 14:0. Hned první poločas prvního utkání ukázal, že Skautici nebudou mít moc šancí a osmifinále pro ně bude konečnou. Samurajové totiž během těchto 45 minut nasázeli zásluhou Albila a Morena pět branek a bylo hotovo. Když pak Moner přidal ve druhé půli další dvě, byl postup Samurajů jasnější než to, že po neděli je pondělí. Samurajové se nakonec nějak nešetřili ani v odvetě a Skautiky dorazili úplně. Teda spíš je dorazil Moren, kerému nestačilo pět gólů ze soboty, a v neděli sám přidal dalších šest branek. I druhý zápas nakonec skončil 7:0 a Samurajové tak jdou po velmi přesvědčivém výkonu dál.

3:3 & 0:2

Čtvrtý a poslední zahraniční host, který prošel do play-off, se představil v osmifinále proti Heinekenu. Řeč je samozřejmě o portugalském Olhanense, vítězi skupiny B. Olhanense bylo favoritem, nicméně první utkání nabídlo velké věci. Heineken se totiž rozhodně nechtěl dát zadarmo a favoritovi pořádně zatopil. Co zatopil... Portugalcům po 45 minutách na korejské půdě hořela doslova koudel u té části těla, kde záda přechází v nohy. Heineken totiž vedl 3:0! Bohužel pro něj Bobinhův tým hned po půli snížil a v závěru zápasu využil korejský kolaps, když po gólech v 82. a 89. minutě vyrovnal. Remíza 3:3 tak hrála do karet Olhanense. Odveta už pak byla jasně v režii portugalského týmu, který ji vyhrál 2:0. I přes úvodní komplikace jde tedy i Olhanense dál.

Arsene Wenger: "Co k tomu říct, v prvním zápase po poločase zašel Bob za rozhodčím a nasypal mu pár kapříků do kapsy. V druhém zápase už nezbyly bohužel žádné síly :)"

Bobinho: "V prvním zápase jsem hráče šetřil a nechal je hrát dle jejich libosti. Taky tak první poločas vypadal a tři inkasované góly nebyly zrovna ideální. Po menším třesku v kabině odehráli hráči druhý poločas uplně jinak a taktéž dokázali vstřelit tři góly. Remízu 3:3 jsme zachránili v předposlední minutě. I přes převahu v utkání jsme nemohli být s výsledkem spokojeni. Do odvety jsme si řekli jak to dvojutkání dohrát, a že je potřeba postoupit dál. Po slušném výkonu se podařili vstřelit dvě branky a především po tomto výkonu je náš postup zcela zasloužený. Díky Arsenemu za první zápas, který odehrál slušně, odvetu vůbec nezvládl."

5:1 & 5:2

Druhým ryze korejským soubojem bylo střetnutí FC Hura na Parek a FC COLY DOKSY B. V tomto měření sil prvoligového vs druholigového týmu byly trumfy na straně Párků, hrajících v nejvyšší korejské soutěži. To ostatně potvrdil hned první mač, kdy zaplněná Cola Arena sledovala jasný zápas ze strany hostů. Párkaři si vytvořili zřetelnou převahu, kterou přetavili ve vítězství 5:1. V podobném duchu se nesla i odveta, Hura na Parek v 19. minutě vedli už 4:0 a o postupujícím nebyly pochyby. Cola se ovšem Korea Cupem rozloučila se ctí, když ve druhé půli zabojovala a snížila na rozdíl dvou branek. Pátý gól Párkařů a neproměněná penalta Coly v závěru nakonec stanovila skóre odvety na 5:2. FC Hura na Parek tak může vzhlížet směrem ke čtvrtfinále.

VASAJjA: "Není co hodnotit .... soupeř je prostě někde jinde a nyní v našich silách není mu konkurovat. Teší mě, že jsem se dostal až do vyřazovacích bojů, který i z naší strany byl i s nějakým gólikem :) a soupeři chci i tímto pogratulovat a popřát hodně štěstí v dalších bojích KC."

Lukáš Paták: "Do zápasu sem narozdíl od skupin šel již s větším nasazením, ale také sem zařadil mladší hráče, ale i tak se mi povedlo postoupit a je tu tak další historický úspěch této sezony a to čtvrtfinále KC"

1:2 & 0:2

Jestli se čekalo, že některý ze dvojzápasů bude mít jasný průběh, tak to rozhodně mělo být střetnutí Kopyta a Chvalčova. Opak byl ovšem pravdou a diváci nakonec byli svědky jednoho z výsledkově nejtěsnějších osmifinále. Co o to, že Legea byla v prvním zápase jasně lepší a Kopyto dalo branku z ojedinělé šance, výsledek 1:2 se proti několikanásobnému mistru Koree prostě počítá. A pro Kopyto mohlo být ještě lépe, protože v utkání vedlo, Chvalčov sice brzo srovnal, ale ani přes množství šancí se mu nedařilo dát na 2:1. Až v 86. minutě se nějaká 25. střela ujala a velký favorit urval už zmiňované těsné vítězství. Odveta byla podobná, když Chvalčov tlačil, ale v koncovce se opět trápil. Tentokrát ale dal dvě branky hned v úvodu, a tak z toho nebylo takové drama. Chvalčov jde tedy dál, ale nízká produktivita by mohla být v dalších utkáních fatální.

3:4 & 5:3

Největší drama ovšem bylo k vidění až v posledním dvojutkání, kde Foky vyzvaly CrisCheb. Podle papírových předpokladů vůbec nejvyrovnanější střetnutí, které bylo na programu. No a hned sobotní zápas nabídl parádní podívanou. Foky totiž na hřišti CrisChebu ukázaly, že to s postupem myslí vážně a během osmi minut domácí sestřelily třemi góly. Tento ultrahattrick si připsal Darren Hutchinson. No ale pak přišly postupně 38., 60., 68. a 74. minuta a skóre bylo 4:3 pro CrisCheb. Ten tak předvedl ještě velkolepější obrat než Olhanense a do odvety šel v lepší pozici. Vůbec odveta byla zase jako přestřelka z divokého Západu. Foky se, jak velí tradice, ujaly vedení 3:0 a daly příležitost vyniknout CrisChebu. Ten to využil a ve 48. minutě už to bylo 3:2... když se ale zdálo, že scénář ze soboty se bude opakovat, FOKY odskočily opět o dvě branky. CrisCheb snížil zhruba dvacet minut před koncem a šel si pro čtvrtý gól, který bo ho posunul dále. Ten už ale nedal, a tak jedna branka navíc rozhodla o postupu Foků.

Čtvrtfinálové preview

Ve čtvrtfinále už jde do tuhého a na osmičku zbývajících týmů nečeká nic lehkého. No a jak vlastně vypadají čtvrtfinálové dvojice a koho můžeme favorizovat na postup?

FC Kralupy nad Vltavou vs 1.FC FOKY

V prvním dvojutkání se představí suverén tohoto ročníku v podobě dánských Kralup a spolu s ním korejské FC FOKY. Kralupy určitě nechtějí končit už ve čtvrtfinále a proti Korejcům budou favority. Kádr má dánský celek rozhodně lepší a navíc hráči Foků jsou již značně unaveni. Šance na postup: 80 % - 20 %

Vrchy: "Nyní nás rozhodně čeká silnější soupeř, který hraje 1. ligu a navíc bojuje o účast v pohárech. Budeme se snažit nepodcenit a věříme, že dvojzápas zvládnem."

AFC Quito vs TJ Legea Chvalčov

Ve druhém čtvrtfinále nás čeká opravdu zajímavý souboj. Proti sobě se totiž postaví dosud v turnaji 100% Quito a korejský velkoklub Legea Chvalčov. Souboj, který by se spíše hodil až někdy na semifinále, ale i tak bude ozdobou turnaje. Těžko ovšem říct, kdo je favoritem na postup, neboť oba týmy mají hodně kvalitní kádry. Šance na postup: 45 % - 55 %

Tommy Candel: "Jak už jsem předeslal v minulém článku, tak teď nás čeká Legea Chvalčov. Souboj s Lukášem jsem si představoval tak ve finále :D takže pro mě je to předčasné vyvrcholení. Bohužel musím říct, že rozhodně nejdeme do dvojzápasu jako favorit a můžeme tedy jenom překvapit."

Sklo Union Teplice vs FC Hura na Parek

Třetí čtvrtfinále a třetí zahraniční host. Ano, řeč je o českých Teplicích, které se utkají s FC Hura na Parek. Teplice mají sice starší kádr, ale kvalita je v něm velká. Navíc spousta hráčů má velice pěknou energii. To Párkaři se v tomto měřítku se svým soupeřem rovnat nemohou, nicméně po celou dobu turnaje předvádí velmi pěkné výkony, otázkou ale je, jestli to bude na Teplice stačit. Šance na postup: 65 % - 35 %

T.O.M.Í.K.: "...doufam, že tento trend bude pokračovat i nadále :-P"

Lukáš Paták: "No nevím, co si o tomto zápasu mám myslet, nejspíš si jej budeme pouze užívat a zkusíme to ubetonovat ... :D"

Korejští Samurajové vs SC Olhanense

Poslední dvojici tvoří Samurajové a Bobinhovo Olhanense. No a v ní vidím rozložení sil jasně: portugalský tým je velkým favoritem a postup by mu asi neměl uniknout. Olhanense má totiž všechny své klíčové hráče hodně pošetřené a tyto věci v play-off turnajů prostě hrají svou roli. Šance na postup: 30 % - 70 %

Bobinho: "Ve čtvrtfinále nás čekají Korejští Samurajové, kteří osmifinále vyhráli v celkovém skóre 14:0, což je skvělá vizitka. Jsou to zároveň vítězové skupiny E, takže se určitě máme na co těšit a celé dvojutkání bude velmi kvalitní. Určitě chceme postoupit do další fáze turnaje, takže i podle toho k tomu přistoupíme."

Statistiky

Statistika nejlepších střelců a gólmanů vypadá po osmifinálových bojích následovně.