Coyotes de Football Club Kraków 2 1 0 0 2:1 3
Irish club de Barcelona C.F. 2 0 1 1 1:3 1

FC Internazionale Killarney 1:0 Coyotes de Football Club Kraków

Woodford Green Wings 1:5 Majetor 2006 Janowa

Athlone Utd. 5:1 JRD Červená Hviezda II

Murphys Irish Stout Club 0:5 Banking Nižbor

Irish club de Barcelona C.F. 1:1 FC Násosky

Dnes mě zaujal nejvíce zápas mezi irskou barcelonou a polskýma násoskama. Proc? Protože oba týmy mají velmi zajímavý kádr a nikdy nevíš co od nich můžeš čekat. Jelikož barcelona včera pohrála tak dneska už potřebovala bodovat, aby měla šanci na postup. Naopak násosky první zápas vyhráli, tak jim stačila zde aspoň remíza, aby se udrželi v čele tabulky na postupových místech. No a co se nestalo. Oba šli do utkání s útočnou sestavou, ale na počtu vstřelených brane to vůbec nebylo znát. Zápas byl relativně vyrovnaný, i když barcelona měla menší převahu a to mělo na následek, že ve 27. minutě dostal žluté napomenutí Nicolas Segalas z týmů hostů za agresivní hru. Zápas se hrál poměrně v klidu až v 41. minutě dostal naopak barcelonský hráč Stephen Murphy žlutou kartičku za neslušné chování vůči rozhodčímu. Do poločasu se průběžný stav utkání 0:0 nezměnil. Po rozehrání druhé půle se chvilku hrálo na polovině násosek, ale pak domácí udělali chybu a hostující útočník Robert Ignasiak je potrestal gólem v 56. minutě zápasu a přiedl tak svůj tým do vedení. Poté domácí vystřídali útočníka za útočníka, aby měli v poli více čerstvých sil. Uběhlo nám deset minut od střídání a tentýž hráč nachystal pěknou palebnou pozici pro Kemiho Göcena, který se z 16ti metrů nemílil. Tudíž srovnal na 1:1 a zápas chytl znovu nové napětí. Jenže o tři minuty později se zase Stephen Murphy neudržel a poslal rozhodčího k čertu, a ten ho okamžitě vyloučil ze hřiště, tím pádem oslabil zbytečně svůj tým, který do koce zápasu už nedokázal vstřelit branku a tak se oba týmy museli spokojit s jedním bodem.

Jaguares de Derry City F.C. 1:2 FK Legend Petříkov

Ve druhé skupině mě zaujal zápas mezi mým rivalem z Derry City a Petříkovem. Jako domácí jaguáři zvolili celkem neobvyklou taktiku s otevřenou obranou natož na druhé streně petříkov klasické rozestavení 3-4-3. Jaguáři v prvním zápase vysoce prohráli, tak si chtěli zlepšit nápadu a třebas urvat něaké body pro svojí zem. Na druhé straně Petříkov svůj první zápas zvládli, tak šli do zápasu s tím, že by případná výhra hodně přiblížila jejich postup dále do vyřazovacích bojů. S tím taky tak nastoupili rychle do zápasu, když již ve 3. minutě vstřelili branku, konkrétně to byl levý útočník Cristobal Joguin, který si pěkně zběhl na centrovaný míč a hlavou krásně umístil míč za záda Davida McCrossana. O minutu později dostal za zbytečný útočný faul Trevor Fulton žlutý medailonek v podobě 1. napomenutí v tomto zápase. Hrálo se nahoru a dolů, i když měli více balón na kopačkách domácí jaguáři. Uplynula 32. minuta a domácí útočník Ollie O´Brien po krásné individuální akci prostřelil hostujícího brankáře a srovnal tak stav utkání na 1:1. Jenže hosty to ještě víc napoklo a asi o šets minut později svým provním gólem v zápase navýšil vedení svého týmu. Tím šťastným střelcem byl žlutě poznamenaný Trevor Fulton. Do poločasu se již nic významného nestalo. Po začátku druhého poločasu domácí tým poslal na hřiště tři čerstvě nabuzené hráče, aby s tím nepříznivým stavem něco udělali. Jak byli na hřišti čerstvý hráči tak zápas dostal nový náboj a tým hostů musel hrát agresivněji což mělo na následky další žlutou kartu, tentokráte pro defenzivního záložníka Huberta Jurkowskiho. Blížil se nám konec zápasu a tím i větší nervozita obou týmů. Jak domácí tlačili čím dál více tak hostující obránce těžce nezvládl souboj 1vs1 a musel si pomoct faulem v pokutovém území. Jenže to viděl rozhodčí a tak písk pokutový kop pro domácí v závěrečné desetiminutovce. Jenže střídající útočník Tadhg Dunne nastřelil jenom tyčku tak se stav zápasu nezměnil a hosté si tak z dnešního zpasu připsali tři cenné body, které se promítnou v záverečném hodnocení. Domácí s nula body zůstavají poslední ve skupině.

AC Vysoká Sharks 1:2 BoHoBo

Pro změnu v této skupině mě oslovili hned 3 zápasy, jenže jsem měl na výběr jenom jeden tak jsem si zvolil zápas mezi žralokama a bohobánkama. O žralocích jsem se již zmiňoval první kolo, protože se mě líbí jejich odhodlání a chtění postoupit mezi nejlepší a uhrání co nejlepších výsledků pro svojí zemi. Na druhé straně favorit skupiny BoHoBo, který si v prvním zápase lehce poradil s prokletým irem se jménem Sira. Tento zápas měl být napodobením prvního zápasu týmu BoHoBo, jenže domácí žraloci tomu nedali dopustit. Hned od první chvíle co nastoupili na hrací plochu bylo jasné že to bude velmi zajímavý boj. Boj Davida proti Goliášovi, ale když se podíváme na výsledný výsledek tak tomu tak rozhodně nebylo, když opomeneme statistiky zápasu. Zápas začal a hned po čtyřech minutách hry se radovali hosté z gólu, který si přpsal na svoje konto Boguslaw Melon. Bezmála každý divák si v tu chvilu myslel, že to bude strašný debakl. Jenže tomu tak vůbec nebylo. Hosté sice pořád tlačili, ale domácí odolávali tomu obléhání a tlačení. O pár minut později, konkrétně v 17. minutě přišli na scénu domácí hráči. Konkrétně útočné duo Kevin Ferguson a Walterio Fernandez kteří po proti útoku 2 na 1, vybojovali faul na hranici velkého vápna. Tím proviněným se stal Lezsek Rajman. Jako obránce nemohl nechat postupovat útočné duo na branku, proto fauloval a tím si vysloužil žlutou kartu. Mohl být rád, že jenom žlutou. Na přímý kop se postavil Richie McCrossan, který se nemílil a svojí trefou ražídil vyrovnání na 1:1. Tento stav setrval až do konce prvního poločasu. Do druhé půle žádný z trenérů nevystřídal jediného hráče, což bylo docela překvapivé. Domácí byli s tímto výsledkem spokojeni a tak úspěšně bránili jednotlivé útoky hostů. Jenže se dokázali bránit jen do 86. minuty kdy jednou zaváhali a Odartey Agyeman je potrestal. Domácí už neměli čas dát svůj druhý gól, a tak bohužel prohráli s favoritem skupiny po dlouhém bránění 1:2.

FC Bojovníci 0:0 Marshall Islands CICM

V tomto kole mě tento zápas moc nezaujal, ale natchnul mě natolik, že o něm musím něco napsat. Je to tak, polský majstl maršálek nám pouze remizoval nad naším druholigovým týmem bojovníků, kteří byli v irsku známí jako cikáni. Nevím čím to, jestli irský celek podcenil nebo jenom zahrál pro nás random to nevím, ale vím, že toto je senzace. Před zápasem snad každý věřil, že polský favorit a úřadující mistr maršál zvládne tento lehký boj a odveze si potřebné body k postupu a zesměšní tak irský celek. Jenže tomu tak nebylo. Zápas byl relativně celkem vyrovnaný, až na nějaké vyjímky. Oba týmy vyhráli své první zápasy a i zde chtěli bodovat, což se obou také podařilo. Zápas nebyl o gólech ale o žlutých kartách, jak jsme mohli vidět. Utkání začalo a až do 24. minuty rozhodčí trpěl takové drobné narážky na jeho profesionální práci, ale zde už to Bartlomiej Kubala přehnal a dostal tak žluté napomenutí. O deset minut později rozhodčí znovu tahal kartu, ale tentokráte za ošklivý obraný faul záložníkovi Bronislawu Gorszkowi, který si už také bude muset dávat v tomto zápase pozor, aby se nenechal zbytečně vyloučit. Před koncem prvního poločasu přesně v 41. minutě musel dalším obraným zákrokem protit šanci Dalibora Rosického italský obránce Stefano Perlina. O minutu později ve 42. minutě dostal další žlutou kartu Sebastian Gasinski za blbé narážky na protihráče. Zápas byl opravdu dobře vyhecovaný, ale gól nepadne a nepadne. I přes velký nátlak polského týmu, domácí pořád úspěšně odráželi útoky. Do poločasu již další žlutá nepadla a týmy šli do kabin za nerozhodného stavu. Po poločasu začal úřadoval prozměnu domácí tým, který si nenechal srát na hlavu a v 48. minutě dostal za ošklivé přišlápnutí soupeře Pak Waew první žluté napomenutí. O deset minut později padla další žlutá karta a to pro hráče zelených barev Bilalovi Ejioguvi, který cosi pořvával na pomezního. Hosté v tomto zápase měli velkou smůlu protože nedokázali trefit branku, jak kdyby byli na fetu :D . Zápas tedy skončil pro oba týmy remízou a připsáním důležitého bodu do tabulky.

Kobylí Kobylnice -:- 1.FC VANOZA

Hadag Nahash -:- Raciborz

BolkA HORNETS -:- Marshall Islands CICM

FC Bojovníci -:- FC Hirohito B

FC Jameson Jílové u Prahy -:- Roland Islands CICM

Tipovačka

Připravil jsem si pro Vás i nějaké to tipování zápasů. V každém kole vyberu nějaký ten zajímavý zápas na který se bude tipovat dolů pod článek klasickou formou 1x0x2. Vítěz tipovačky bude odměněn balíčkem bonusových funkcí na X dní :) X = (počet správných odpovědí)