PIR 1.kolo

Brejkový předsezonní turnaj PIR

Po 1.kole

Zdravím všechny brejkový maniaky z Polska i Irska, ale hlavně účastníky letošního prvního ročníku této dlouhodobě známé rivality. Tak máme za sebou první kolo brejkové rivality. Ze všech 20ti zápasů jich 8 vyhrálo Irsko, 8 jich vyhrálo Polsko a 4 skončili nerozhodně. Docela náhodička, že to takhle vyšlo. Někteří manažeři zaváhali(včetně mě), a naopak někteří zase velmi mile překvapili. Jak už jsem povídal, v tomto turnaji hraje velkou věc nasazení. Už konec blbostí a pojďme si přiblížit jednotlivé skupiny jak to včera dopadlo.

* Statistiky střelců/brankářů NE - není velkem zájem

Dle příspěvků jsem usoudil, že tato cesta bude asi nejlepší pro obě dvě strany..

FC Internazionale Killarney 0:0 Banking Nižbor

Největší šlágr tohoto kola byl dlouho očekávaný zápas mezi Adrianem a Marovanem. Oba manažeři mají hodně zkušeností a mají velmi kvalitně obsazen svůj kádr zkušenými a dobrými hráči. Jak dobře víte, tak Irsko má svůj tým na MS v Chille tudíž je tam také půlka Adrianova týmu. Narozdíl od Polska které tam jaksi není, tak měl Marcovan k dispozici všechny svoje urostlé borce. Ani jeden z nich si nechtěl udělat ostudu, tak si do zápasu nasadili zajímavé sestavy. Ještě nezačal ani zápas a Daniel Balul z Bankingu dostal žlutou kartu za rasistické keci na protihráče. Hned od první minuty se bylo na co koukat. Hrál se vzkutku rychlý fotbal, nahoru a dolů, ale byl to velmi agresivní zápas, kdy už v 7. minutě dostal Boleslaw Gaca žlutou za zbytečný faul na půly soupeře. Střely na branku byly vyrovnané 4/4 na rozdíl ad střel mino ni 2/12.. Je vidět, že poláci byli po mejdanu ještě nažraní. Do prvního poločasu se již žádná zajímavá situace neodehrála. Na začátku druhého poločasu proběhlo v rozmezí 5ti minut trojí střídaní na irské straně. Ale o dvanáct minut nato, dostal za ruku v pokutovém úzení, Boleslaw Gaca svojí druhou žlutou kartu v tomto zápase a musel tak neprodleně opustit svoje spoluhráče na hřišti a ztížil tak svému týmy vítězství v tomto duelu. To mělo na následek, že se proti nim kopala penalta na kterou šel čerstvě nastoupený, zkušený Tadhg McCarthy, který se letos bohužel už nedostal do výberu na MS v Chille. Bohužel svoji šanci nevyužil a tak skončil zápas nerozhodně 0:0. I když to mohlo dopadnout úplně jinak..

Midleton FC 4:2 Piwarzy PRIMATOR

Zde ve skupině mě velmi zaujal zápas mezi Midletonem a Primatorem, kdy oba manažeři jsou favoriti skupiny, a měli by splnit vlasteneckou povinnost a postoupit. Oba manažeři jsou taktéž zkušení jako Adriano s Marcovanem. A oba taky věděli, jakoucenu by měla případná výhra. Na tento zápas přišlo nejvíce lidí za celé první kolo a to přesně 58.169 diváků sledovalo tento zápas ve kterém vyhrál náš Hassaa 4:2. Zápas to byl spíše hrou jednoho mužstva dalo by se tak říct. Když se podíváme na statistiky z průběhu zápasu, tak nám může být jasné kdo vložil jakou sestavu. Zápas nám začal hned brankou ve 14.minutě, zde se už nerozdávali karty za rasismus :D. Šťastným střelcem byl Szymon Kubisz z PRIMATORU, ale kanonýr také polské národnosti Czeslaw Koziara, ale hrající na území Irska hned po čtyřech minutech vyrovnal. Tak se hrálo nahorů a dolů, i když měli irové větší dobu míč na svých kopačkách, tak ve 38. minutě vstřelil branku opět za hosty Stanislaw Wasilewski. Jenže hosté se pořádně ani nezaradovali a zase o čtyři minuty později srovnal svat utkání na 2:2 polský zběhlec Czeslaw Koziara. Tento stav utkání setrval až do konce prvního poločasu. Na začátku druhé půle proběhlo trojí střídání na straně polského výběru. Jenže to asi nebyla správná volba, protože o 15 minut později dovršil svůj hattrick domácí Czeslaw Koziara a poslal tak svůj tým do vedení, které už neztratili. Aby si pojistili to vedení a zaslouženou výhru, tak se zase o šest minut nato trefil znovu domácí hráč Ciaran Donnelly a tím také zajistil výhru pro svůj tým.

AC Vysoká Sharks 5:0 FC RACING CLUB

V této skupině mě oslnil jeden zápas a to zápas AC Vysoká Sharks vs. FC RACING CLUB. Před utkáním jsem si říkal, kdo z jich půjde do tohoto zápasu s větším nasazením. A nebyl jsem daleko pravdě když jsem tipoval, že do toho půjdou stejně. Irský celek s manažerem Čudlajsem, má neuvěřitelnou kariéru, kdy za tak krátkou dobu dovedl svůj B- tým do první irské ligy. Na druhé stravě akrapovič se svým milovaným RACINGEM, který už není tak zkušený a nemá takový přehled jako prvně zmiňovaný. I v zápase to šlo vidět, že na jedné straně je přece jenom převaha. Zápas to byl taky z větší části hrou jednoho mužstva, kdy se trefil Derek Clearyjiž v 8.minutě, tak už jsme mohli vědět, že zápas neskončí jen jednobrankovým rozdílem. O dalších 8 minut později se trefil opět Derek Cleary a domácí měli za první čtvrthodinku už dvoubrankové vedení. Hosté se sice snažili, ale jejich sestava v defenzivním stylu jim to moc neumožnovala. Tak jestě do poločasu domácí Kevin Ferguson navýšil vedení svého týmu již na 3:0. Po třetí inkasované brance měl nějaké řeči hostující Pierre Toraman, který reklamoval ofside, ale bez úspěchu a proto si také od sudího vysloužil žluté ocenění. Do poločasu se již nic významného nestalo. Po začátku druhé půle začali domácí ještě více tlačit a vysloužili si tak po 13ti minutách hry dalsí branku. Tentokrát se o ni zasloužil Walterio Fernandez. V 71. minutě dostal za svojí agresivní hru Pierre Toraman svojí druhou žlutou kartu a musel tak opustit trávník a nechat tu své spoluhráče na pospas tomuto nevydařenému zápasu. Z přímého kopu se trefil Walterio Fernandez a připsal si tak svojí druhou branku v zápase. Zápase skončil po 90 minutách hry jednoho týmu 5:0.

Hadag Nahash 3:1 Roland Islands CICM

V tomto kole mě zaujal jasně zápas mezi Hadag Nahash a Roland Islands CICM. Oba týmy mají slušnou kvalitu kádru, tak si myslím, že to bude zápas vyrovnaný a správně vyhecovaný. Taky že ano hned v prvním okamžiku zápasu po rozehrávce se rozběhl Mieczyslaw Jurkowski k soupeřově bráně a jeho spoluhráč mu nakopl dlouhý míč v poloviny hřiště, a on lehkou tečí přes golmana vstřelil svojí první branku na turnaji. Byla to nejrychlejší branka v historii jelého turnaje. Za pouchých 10 sekund vstřelit branku, to je prostě nemožné. To taky domácí tým nakoplo a hned ve 13. minutě vstřelil druhou branku ten samí hráč Mieczyslaw Jurkowski. Jenže hosty to nerozhodilo a po šesti minutách hry snížili nepříznivý stav na 2:1 trefou Erika Bradyho. Domácí byli ve velké formě, protože jim vycházelo skoro všechno do čeho se pustili. Proto se také v 27. minutě opět radovali z branku. Tentokráte ji vystřelil druhý útočník Michael Finnucane. Do konce poločasu se již nic významného nestalo. Po začátku druhé půle přišel nový hráč na hřiště v barvách zelených a hned v prvním kontaktu o míč fauloval protihráče, a proto si také vysoudil od sudího žlutý medailonek na svoje konto. o 3 minuty nato proběhlo další domácí střídání. V zápase se hrálo nahoru a dolů fakt vyrovnaný zápas. Před koncem tohoto duelu dostali ještě Ciaran Flanagan a dvoubrankový střelec Mieczyslaw Jurkowski žluté karty za zbytečné keci na rozhodčího. Zápase tedy skončil zajímavým výsledkem 3:1 pro irský výběr.

Kobylí Kobylnice -:- Roland Islands CICM

Hadag Nahash -:- 1.FC VANOZA

BolkA HORNETS -:- Raciborz

FC Bojovníci -:- Marshall Islands CICM

FC Jameson Jílové u Prahy -:- FC Hirohito B

Tipovačka

Připravil jsem si pro Vás i nějaké to tipování zápasů. V každém kole vyberu nějaký ten zajímavý zápas na který se bude tipovat dolů pod článek klasickou formou 1x0x2. Vítěz tipovačky bude odměněn balíčkem bonusových funkcí na X dní :) X = (počet správných odpovědí)