21 4 0 17 15 76 -61 12
16 FC Draci Šternbrek
21 0 2 19 10 59 -49 2

20. kolo

V dnešním 20. kole jsme byli svědky velmi zajímavých zápasů, kde rozhodovali maličkosti, ale taky umění proměnit šance. V prvním dopoledním zápase se utkali AC Válcovny Mimoň s La Mafii Replacement Sicilia di Palermo. Domácí byli od úvodního hvizdu velmi aktivní, a hostům prakticky nedovali pořrádné šance, které by mohli skončit v jejich síti. Domácí měli převehu, kterou v 17. minutě korunoval prvním golem Cristian Negro, který krásným lobem nedal Simonazzimu šanci. Neuběhlo ani 10. minut a opět unikly 4. domácí hráči a krásnýma přihrávka si rozebrali obranu hostí na jejímž konci stál opět Negro, který opět nedal šanci Simonazzimu.Do konce poločasu se toho už moc nezměnilo. O přestávce udělal domácí dvě změny. Ze hřiště odešli Negro a Cevenini a na jejich místa přišli Pozzi a Stewart. Hosté se pak snažily o nemožné, často zapomínali na zadní vrátka. V 75. minutě po rohu se krásně do centru položil Reinhardt a hlavou zvýšil na 3:0. Hosté se dostávali do ojedinělečných šancí, ale ty povětšinou končily mimo bránu. A tak domácí slavěj výhru a důležité tři body v boji o titul. V souběžně hraném zápase mezi Santou Marinelou a MGK Vincitore da Trutnov, jsme byli svědky velmi zajímavých šancí na obou stranách. Hosté měli obrovskou převahu ale často jejich krásné pokusy vychytával Barasso. Domácí utočily sporadnicky, ale když už vymysleli krásnou kombinační hru, tak v poslední fázi ztroskotali na vynikajícím Angiusoj. O zápasu rozhodli dvě hrubky v obraně domácích. Při prním golu si domácí stopeři špatně pohlídali Birindeliho, který pohodlně nikým neatakován mohl vybrat kam zakončí 0:1.V 84. minutě přidala čerstvá posily Trutnova Abubakari druhou branku, a tím definitivě pohřibil šance domácíh na jakýkoliv dobrý výsledek. Ale musíme přiznat že i když hosté měli převahu, tak dvě branky jsou docela málo. Odpoledne nás čekali další 4. zápasy. Hnedka v prvním se utkali Inter Replacement Milan s FC BRUK. Domácí utočily do plných a odměnou jim byli 4 krásné branky. O hattrick se postaral Boris Urakin, který ve 3. a 5. minutě dvakrát skoroval. Na 3:0 zvyšoval v 9.minutě Bruni. Na konečných 4:0 zvyšoval Urakin, který si pohrál s 5ti protihráčema.

Ve zbývajících zápasech jsme viděli ve dvou zápasech jasnou dominantu hostů. Fox doma prohrál s Šarišem 0:7 když hattrick vstřelil Alberto Dessena. V Hradci bylo viděno taky 7 gólů, i když všechny do sítě domácích. Na demolici Hradce se podílel 6 góly Victor Oscar Lusignano.  MGK Rossoneri doma remizovali s posledním týmem 1:1. Zde je nutné uvést že manažer Milan Denk už se tomuto týmu vůbec nevěnuje. Juve si doma hladce poradilo s Monstrem 3:0, a Internazionale doma smolně prohrálo 2:4 s Accortem.

21. kolo

V 21. Kole jsme byli svědky zajímavých zápasů a ve třech případech i kanonád.

Šariš nedopustil překvapení a jednoznačnou výhrou nad Santou si vylepšil skoré, a posunul se na třetí místo
Domácí neztráceli čas a hned od první minuty se tlačili do útoku. A hned první vážnější příležitost v desáté minutě skončila brankou. Po rohovém kopu Tottiho chyboval Fici, který se zastavil na půli cesty a
Iván Jandro Armando tak měl snadnou úlohu - 1:0.
Útočník Šariše byl hlavní postavou i nadále. Ve 16. minutě si došel v souboji s landolinou pro faul, následný volný přímý kop rozehrál Armando a povedenou ranou zvýšil na 2:0. O 13 minut později navíc našel Hargreaves na malém vápně Armanda, a ten balón uklidil mimo dosah Barassa - 3:0.
Ani to však nebylo všechno. Šariští si se soupeřem dělali, co chtěli a ještě do poločasu málem přidali další řebíček do Marinelské rakve. V 51. minutě se Coppola objevil v roli nahrávače a Armando se ani ve čtvrté šanci nemýlil - 4:0.
Ve stejném duchu se hra odvíjela i po změně stran. Další důvod k oslavě měli domácí příznivci v 59. minutě. Opět se ukázal Hidalgo, který si tentokrát vyměnil s Armandem role a přesným centrem vyzval středopolaře Šariše ke vstřelení branky - 5:0. V 71. minutě po centru zahrával standardku opět Armando a trefil se do šibenice 6:0.
Konečné rozhodnutí potom přišlo šest minut před koncem. Hidalgo vyzval Talda, a ten s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak mohl - 7:0. Šariš tak dokázal uspět opět v tak jednoduchém zápase.

MGK Vincitore da Trutnov doma zaváhal a prohrál ve vyrovnaném zápase s Válcovnama 1:3

Trutnováci měli před utkáním o motivaci postaráno, případná výhra v Gazzoli stadium by je totiž posunula do výhodného postavení v tabulce. A přestože úvod utkání dával svěřencům Warnyho  naději, tak ještě do poločasu přišly ze strany Válcoven dva rychlé údery a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Trutnov do utkání nastoupil tak, jak se na tým v takové situaci sluší a patří a byl od počátku aktivnější. Žádnou větší příležitost si však domácí nedokázali vypracovat, a tak se ke slovu přihlásili svěřenci Pítrse. Z dálky se do míče opřel Danese, mezi tři tyče se mu však zacílit nepodařilo. Po půlhodině hry měl po Blasiho pasu velkou možnost Pozzi, ale ze vzájemného souboje vyšel vítězně Angius. Vzápětí už se však hosté mohli radovat. Rohový kop rozehrál Zattarin, střelu A. Pozziho sice ještě trutnovská obrana zablokovala, balón se však k středopolaři Válcoven vrátil, ten ho ještě posunul na hranu vápna Salvatoremu Pozzimu, jenž parádní ranou pod břevno otevřel skóre - 0:1. Skvěle hrající tým se tak ujal z ničeho nic vedení a dal tím jasně najevo, kdo bude tahat za delší konec.
To se potvrdilo i o sedm minuty později. Katholm našel Blasiho, ten neméně povedeným pasem vysunul Zaccagniniho, jenž tak rázem postupoval z mírného úhlu sám na Angiuse a parádním lobem nedal strážci domácí svatyně nejmenší šanci zasáhnout - 0:2. Těsně před odchodem do kabin navíc mohl po narážečce s Blasim přinést definitivní rozhodnutí Salvatore Pozzi, ale tentokrát nedokázal Angiuse překonat.
Po hodině hry se z uctivé vzdálenosti opřel do míče Cassano, jeho rána ovšem skončila k překvapením všech v sítí hostí. Ale byli to znovu trutnovští hráči, kdo si vypracoval další šanci. Po akci Lageho se znovu do střelecké pozice protlačil Cassano, ale tentokrát nepálil střelec přesně. Stejně dopadl se svým pokusem na opačné straně také Zacca.
S přicházejícím závěrem hosté ještě více přídali a Válcovny tak měly šanci zapsat si  další úspěch. To se ještě nepovedlo Blasimu, kterému i napodruhé překazil radost Angius. V 80. minutě se však hosté přece jen dočkali. Po rohu Paghery se na přední tyči dostal k hlavičce jeho spoluhráč  Salvatore Pozzi a přesnou hlavičkou upravil na konečných 1:3.

La Mafia Sicilia di Palermo – Inter Replacement Milan 1:0

Branky: 57. Brian Pattinasarany

Palermo dokázalo především zásluhou skvělého Pattinasaranyho  porazit Inter a připsal si na své konto nesmírně cenné tři body. Milánský celek se naopak o dva propadl na šesté místo.
Milánští začali na Omertě bez zbytečné bázně a od úvodu měli více ze hry. Byli to však paradoxně domácí, kdo mohl jako první otevřít skóre. Contini nacentroval do vápna, kde se k hlavičce protlačil Falcone, nadějnou příležitost ale využít nedokázal.
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Po kombinaci La Mazzi s Achilem našel druhý jmenovaný za obranou Tuwima, ten ale v tísni nezamířil do černého. V dalším průběhu tempo hry povážlivě upadalo, oběma celkům jakoby průběžný stav vyhovoval. To se po půlhodině hry snažil změnit Urakin, jeho střelu si ale pozorný Simonazzi pohlídal.
Byl to ovšem Mafián, kdo mohl ve 39. minutě z ničeho nic udeřit. Po rohovém kopu Muzziho se k hlavičce protlačil Falcone, balón směřující do sítě však na brankové čáře zastavil pohotový Villa. Vzápětí se na druhé straně ocitl v tutovce Urakin, jeho pokus ale zblokoval pohotový Contini, následná dorážka ruského kanonýra si potom cestu mezi tři tyče nenašla.
Stejný obraz hry byl k vidění i ve druhé půli. Do střelecké pozice se znovu dostal La Mazzi, jeho rána ale ani tentokrát Simonazziho nevylekala, neboť se jí do cesty postavil obětavý Gaspari. Na opačné straně to zase pro změnu zpoza vápna zkoušel Falcone, ani jemu se ale nepodařilo zamířit přesně. Další Muzziho centr si ve vápně našel, kdo jiný, než Pattinasarany a přesnou hlavičkou otevřel skóre - 1:0
Po hodině hry začali získávat mírně navrch přece jen hosté. Stoprocentní příležitost měl Achille, který se najednou ocitl sám před Simonazzim, ten ale vytáhl parádní reflex a jeho ránu za svá záda nepustil. Italský šikula byl jako obvykle při chuti. Ani jeho další pokus však v síti neskončil, tentokrát se o to postaral dobře pozičně postavený De  Gaspari. Do konce záapsu se nic už nestalo a tak zápas skončil výhrou domácích 1:0.

AC Replacement Sicilia di Siracusa -  JUVE 5:0

Branky: 36., 43., 65., 71., 81. Bartolomiej Bensz

Siracusa si naprosto s přehledem poradila s Juvem, který po skvělém výkonu rozstřílela 5:0. Červenobílí  si tak pojistili první příčku, před Válcovna a skore.
Domácí byli od začátku aktivnější, hráli s míčem na svých kopačkách a trpělivě hledali cestičku v defenzivě Juve. Netrvalo dlouho a ta se skutečně dostavila. Ianni našel parádním pasem z hloubi pole rozběhnutého Tarantina, ten balón zpracoval a od brankové čáry ho vrátil zpět do ohně na Bensze, pro kterého už nebyl problém zakončit - 1:0.
V čtyřicáté minutě poslal Tarantino balón do nohy Flachimu, ten neváhal a hned z první vypálil, parádní ránu k bližší tyči De Vezzeho pořádně zaměstnal. Ten samý hráč byl v permanenci i o tři minuty později, tentokrát ale branku přestřelil. A do třetice napřáhl domácí kapitán ke střele zpoza vápna, ani tentokrát ovšem nedokázal zacílit mezi tři tyče.
Kozli se ani v dalším průběhu nezmohli na odpor, bylo tak pouze otázkou času, kdy Sicilia jejich pasivitu potrestá. To se stalo ve 43. minutě. Bovo poslal balón do strany Casanovy, ten obešel Maggiho a míč se potom přes Tricarica dostal do druhé vlny k Benszovi, který tvrdou ranou pod břevno zvýšil na 2:0.
Další příležitost navýšit skóre měl i Casals, z dobré pozice ovšem branku netrefil. Po akci Tricarica s Casanem potom pálil z hranice vápna Bensz, jeho pokus ale De Vezze dokázal zpacifikovat. To se mu ovšem nepovedlo po přestávce. Tarantino potáhl míč, ten se přes Casana dostal k Benszovi, jenž se z malého vápna nemýlil - 3:0.
V nastoupeném trendu se pokračovalo i po změně stran. Na trávníku se místo Flachiho objevil La Mazza, který si nedávno postěžoval na nedostatek herních příležitostí, a tak se ihned po svém nástupu snažil ukázat, že si místo v základu zaslouží. A byl to právě italský utočník, kdo vysunul Tarantina, ten nacentroval do vápna a Bensz z hranice penalty hlavičkoval přesně - 4:0.
Červenobílí nechtěli ani na chvíli polevit, výsledkem toho byly střelecké pokusy Tarantina s Casalsem, ani jeden z nich však nedokázal zacílit do prostoru ohraničeného třemi tyčemi. Z dálky to zkusil i  mladíček La Mazza, jeho přízemní pokus však skončil v náručí De Vezzeho. Svěřenci Monka byli naprosto neškodní, utkání tak začínalo mít exhibiční nádech.
To ještě více podpořila 81. minuta. Tarantino další dalekonosnou přihrávkou oslovil Casana, ten poslal do pokutového území pěkný centr, na který si naběhl Bensz a přesnou hlavičkou zvýšil již na 5:0. Ikona Siracusi se tak po několika úspěšných  pokusech zase dočkala.

Tipy na příští týden:

Přečetli jste si co se událo minulý týden a nyní se trochu podíváme co nás čeká v týdnu následujícím. Pro příští vydání mám v plánu připravit i nějaký statistiky ze vzájemných utkání. Myslím, že by to mohlo být zpestření při čtení článku.

22. kolo 1. zápas

FC Diavoli Velenovy : AC Replacement Sicilia di Siracusa 1:9

- Fox se mi zdá už na brejk trochu rezignoval a proto se očekává jednoznačný zápas a jasná výhra Cerma.

AC Válcovny Mimoň : Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš 4:3
- Tady to bude hodně vyrovnaný zápas z Italský špičky a očekává se opět velmi ofenzivní fotbal se spoustou gólů.

La Mafia Replacement di Palermo : MGK Vincitore da Trutnov 0:4
- Krbec se začíná s Mafií zvedat a zlepšuje svoje výkony, ale Warny bude nad jeho síly a se svýma mladíkama nebude mít žádnou šanci na nějaký úspěch.

Inter Replacement Milan : Accorto Ragazzi di Ginnasio 1:1
- Na tenhle zápas se opravdu moc těším, dva velice perspektivní a vyrovnané týmy v příštích sezonách plánují vzestup v ligových tabulkách ale Interu se v posledních zápasech moc nedaří tak tipnu, že vyhraje Ragazzi.

MGK Rosonneri AC : JUVe 2:1
- Rosonneri se usídlili v poklidných vodách uprostřed tabulky a Juve musí bodovat pokud stojí o pohárový příčky. Juve podle mě má i kvalitnější tým a tipuju jeho neprohru.

Santa Marinella : FC BRUK 1:4
- Oba týmy jsou ve spodní části tabulky tak to bude tuhý boj o důležitý body zajištující klid do posledních kol. První měření sil dopadlo jednoznačně, ale teď tipnu překvápko a vyhrajou domácí, ale bude to jen těsná výhra.

FC Hradec Králové 1905 : FC Draci Šternberk  1:1
- Není co řešit Hradec udělal několik pro něho pěkných přestupů a tým šplhá k nejlepšímu umístění v dějinách klubu, jasná jednička.

FC Internazionale Milano : Monster FC 2:0
- Monster má ještě šanci na záchranu, ale bude to mít těžký, z Milána si body nepřiveze.

23. kolo 1. zápas

AC Replacement Sicilia di Siracusa : La Mafia Replacement Sicilia di Palermo 3:0
- Souboj dvou velice úspěšných týmů, ale Krbcova mafie již dávno ztratila svůj vliv na apeninském poloostrově. Jasná jednička.

FC BRUK : AC Válcovny Mimoň 0:7
- Zápasy venku jsou vždy trochu loterie, ale tady by to platit nemělo a Pítrs by si výhru měl s přehledem pohlídat.

MGK Vincitore da Trutnov : FC Diavoli Velenovy 4:2
- Warny v lize šetří energii na poháry a tak v každém jeho zápase lze čekat překvapení, ale s Foxem to platit nebude a Warny si výhru s přehledem pohlídá.

Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš: FC Internazionale Milano 5:0
- Matio stále věří v titul i když podvědomě už šetři i energii na finále NP, ale doma v pohodě vyhraje.

Monster FC : Inter Replacement Milan 0:8
- Moster musí teď zabojovat, jde o záchranu...bude to remízka.

Accorto Ragazzi di Ginnasio : MGK Rosonneri AC 0:1
- Tak tady fakt nevím co tipovat, podle prvního zápasu si tipnu jedničku.

FC Draci Šternberk : Santa Marinella 0:1
- Ze by Draci konečně zas bodovali? Zkusím překvápko a jedničku.

JUVe : FC Hradec Králové 1905 3:0

- Sice je JUVE nahoře, ale Hradečáci svoji kůži nedají lacino, vidím to na těsnou výhru JUVE

24. kolo 1. zápas

AC Válcovny Mimoň : AC Replacement Sicilia di Siracusa 2:2
- Válcovny chtěj konečně titul, chce ho i Cerm mají to rozehraný celkem slušně a z pověrčivosti netipuju :)

MGK Vincitore da Trutnov : Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš 4:5
- Tohle kolo bude vážně rozhodující, už může hodně napovědět ....já věřím v remízu.

JUVe : Inter Replacement Milan 1:3
- Důležitý zápas o poháry.. Juve bude bojovat, ale Inter je momentálně dál se složením týmu, proto tipuju jeho neprohru.

Santa Marinella : Accorto Ragazzi di Ginnasio 0:2
- Ragazzi už má slušný tým, aby tento hodně těžký zápas zvládlo. Pokud chce do pohárů musí vyhrát.

La Mafia Replacement di Palermo : FC BRUK 3:0
- Mafia zabere a vyhraje, Krbec nechá hrát opět svoje nadějný mladíky a bude to stačit...vyhraje.

FC Internazionale Milano : MGK Rosonneri AC 3:0
- zápas dvou sousedních celků v tabulce slibuje vyrovnanou bitvu, ale první zápas tomu moc nenapovídá. Tipuju jedničku a výhru Internazionale.

FC Hradec Králové 1905 : Monster FC 2:0
- Tak Lucca jestli chce atakovat svoje nejlepší umístění v lize tak tenhle zápas prostě musí vyhrát a já mu věřím, že to zvládne.

FC Diavoli Velenovy : FC Draci Šternberk 3:2
- Tak na draky ještě Fox mít bude a doma vyhraje s přehledem, ale jsem zvědavý kde až skončí pád kdysi tak skvělého týmu.

Národní Pohár

Finále se odehraje 10.11.2011

Evropská Superliga

V osmifinále ES se střetli dva zajímavé kluby. A to český tým Ruda Hvezda Cheb a italský tým MGK Vincitore da Trutnov. Tento dvojzápas sliboval velmi zajímavé a napínavé utkání. Hnedka v prvním se to potvrdilo a v odvetě skoro a moc nešlo.

V prvním utkání zajížděl Warny se svým týmem do Česka. Na místním stadioně již bylo do předu dávno vyprodáno. Z Itálie dorazila početná enkláva Itatů, odhadem jich mohlo být okolo 7 tisíc. Dnešní zápas slibuje krásnou podívanou, taky nám tomu přeje počasí, je krásné slunečné odpoledne. Dneska budou zápas rozhodovat Švéd Frisk a na čarách mu budou asistovat Krondl a Moreno. Obě mužstva již jsou na hrací ploše. Domácí budou utočit z leva doprava a hosté zprava do leva. A rozhodčí Frisk nám zahájil utkání. Neuběhlo ani 6. minut a hosté se ujímají vedení, když centr zprava sklepává Romeo Birindelli. 0:1. Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale narážejí na skvělou obranu Trutnova a na výborně chytajícího Angiuseho. A hra začíná mít rychlý spád, akce se prolínají sem a tam. Ve třicáté sedmé minutě zahrávali hosté přímí volný kop. Ke standardce se staví Ponte, střílí podél zdi a na konci stál opět Romeo Birindelli a zvyšuje náskok už na 0:2 pro Trutnov. To je pro domácí pořádná sprcha. Pokud chtěj něco s výsledkem udělat, musejí po přestávce jezdit po zadkách, jinak nebudou mít šanci. O přestávce musel domácí trenér School udělat v kabině pořádné dusno.

Ale jako by to nepomohlo. V 55. minutě opět unikla dvojce Ponte Birindelli, krásně Ponte přenechal Birindellimu a ten bodlem zvyšuje už na 0:3 !!. Pro domácí to je totální kolaps.

V 78. minutě alespoň zkorigoval nepříznivý výsledek Lukáš Fousek, 1:3. Ve zbylých 12. minutách si domácí už pořádnou šanci nevytvořily a tak Trutnov odjíždí k odvetě s velmi dobrým výsledkem 1:3.

Odveta:

Strhujícím utkáním se uzavřelo  osmifinále ES. Neporažený Trutnov hostil ve skvělé formě hrající tým Ruda Hvezda Cheb  a vznikla z toho atraktivní konfrontace, jež nakonec skončila zaslouženou remízou 2:2. Skóre otevřel z penalty Mikkel Olsen, vyrovnal Lukáš Fousek, zbylé dvě branky vsítili Rosický a Abubakari. Trutnov tak zůstávají stále bez jediné prohry.

První nebezpečnější situaci měli na svědomí domácí, Stefano Fanna z pravé strany rozehrál standardní situaci, jenž zakroutil přízemní centr přímo na bránu a Kala měl velké štěstí, že těsně před ním jeden z hráčů ve fialovém minul. První poločas příliš šancí nenabídl, zvláště svěřenci Schoola se nedokázali dostat k blízkosti Angiusovi branky.

Až devět minut před koncem úvodního dějství se dočkali gólové příležitosti a museli jim k ní pomoci hosté. Miler ve středu hřiště přišel o míč a posléze už Birindelli pelášil mezi rozhozené stopery Hvezdy. Italský forvard si pokopl míč kolem Zbyňka Panenky, jenž v souboji nechal nohu, o níž se Birindelli svalil na zem a následoval pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Mikkel Olsen a ustanovil poločasový výsledek 1:0.

Hned v úvodu druhé půle však bylo srovnáno. Nametený  krásně pronikl mezi dvěma hráči na levém kraji vápna, poslal centr na zadní tyč, kde za brankovou čáru propasíroval míč Lukáš Fousek - 1:1. Zanedlouho mohl znovu vést trutnovský klub. Fanna  jemným obloučkem uvolnil Abubakariho, který pálil těsně mimo. Podobně si za minutu  vedl na druhé straně i Tesař.

Gólu se tak diváci dočkali už v 51. minutě. Drda našel na hranici vápna Rosického a český  rychlík z otočky parádně vystřelil k tyči. Angius se natahoval marně - 1:2. Trutnov se snažil o vyrovnání a o dvě minuty později se dočkali. Biagio přihrál do nepříliš výhodné pozice Abubakarimu, ten se ovšem s míčem obratně otočil a levačkou jej napálil na zadní tyč mimo dosah Kali - 2:2.

Kdo by čekal, že tím utkání skončí, mýlil se. V 88. minutě se ve vápně dostal ke střele Krchov, ale Angiuse  potřetí nepřekonal. V nastaveném čase se pak za hlavu drželi i příznivci Trutnova, tentokrát se ke střele z otočky přimotal stoper Manzini, který pak bránu vůbec netrefil. Stav tak zůstal neměnný a oba celky se rozešly smírně.

Evropský Pohár

ZDE NEMAME ZÁSTUPCEHO

Reprezentace

V přátelském  zápase Italové nezaváhali a doma po boji porazily Německo 2:0. Squadra Azzurra se svojí U23 zahrála velmi dobře. Dnes obstarali branky bratři Salvatore a Alfonso Pozzi.

Franco Limone byl prvním mužem na trávníku, který se postaral o rozruch před hostující brankou, brankář Scheurlen však jeho pokus za svá záda nepropustil. Velmi brzy musel zasahovat také Turetta, toho pro změnu zaměstnal Bauman. Turetta si neodpočinul ani o pár minuty později, to se v šanci objevil Rensing. Italové pak přidali plyn a výsledkem bylo několik šancí a úvodní branka zápasu. Tak nejprve pěkně popořadě, z rohového kopu hlavičkoval mimo Taldo a za chvíli Fontana  namazal Salvatoremu Pozzi, který z voleje překonal Scheurlena - 1:0 pro Itálii.

Německo mohlo vyrovnat vzápětí, hlavičku Wolfa zneškodnil fantastickým zákrokem Turetta. Hosté se dokonce dožadovali pokutového kopu, a to po souboji Uhdeho  s Taldem. Rozhodčí však ukázal jasně, aby hra pokračovala. Italové v závěru pořádně přitlačili, ale na poločasovém výsledku 1:0 se nic nezměnilo.

Diváci si museli počkat na další branku do 57. minuty a postaral se o ní Alfonso Pozzi. Jeho týmový kolega z útoku  mu poslal parádní míč a Pozzi ani tentokrát nezaváhal - 2:0 pro Itálii. V této fázi zápasu už to měli Němci více než složité, navíc Itálie hrála v pohodě a měla další šance. Navíc se Němci nezmohli.

Itálie: Andrea Turetta,  Rino Totti, Vincenzo Taldo, Alfredo Di Michele, Danilo Villa, Massimo Fontana, Tiziano Preti, Gianluca Grigorini, Franco Limone,  Alfonso Pozzi, Salvatore Pozzi

Německo:  Dietrich Scheurlen, Emmanuel Husterer, Paul VanDerOuweland, Stefan Bobic, Paul Cetera, Markus Dworrak ( 46), Markus Rensing, Horst Uhde (46), Eugen Wolf(46), Patrick Dohm (46), Per Baumann, Karl-Ludwig Rose, Stefan Schulz (46), Emmanuel Zetterberg(46)

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz (ESP) - Javier Aguilar Rodriguez (ESP), Victoriano Diaz Casado (ESP)

Diváci: 19.480

Itálie U23 2 : 0