Italská 1. liga

Serie A

Pozici lídra v Sérii A si nadále drží Cerm se svým týmem AC Replacement Sicilia di Siracusa, když v tomto týdnu porazil všechny tři soupeře, dále za ním se drží díky horšímu skore Pítrs se  svými Válcovnama. Na třetím místě je Trutnov vedený Warnym, který ztrácí pouze 1 bod. Všichni tři byli tento týden úspěšní v počtu získaných bodů a to rovných devět. Na 4. místo se propadnul tým z Šariše, který nedokázal v 18. kole vyhrát a jen remizoval 1:1. Na 5. Místě je drží Inter Replacement, který navýšil bodový zisk o další bodík nad úroveň 6. týmu, který ztrácí 4 bodíky. Od 6. místa do 14. místa  se týmy pořád prohazují. Zatím největší vzestup zaznamenal Hradec, když získal 4 velmi cenné bodíky a posunul se na 9. místo. Zato MGK Rossoneri se pořád propadá tabulkou. Na konci tabulky se nic nemění. Poslední jsou Draci a na 15. místě je tým  Moster FC.

16. kolo

V 16. Kole se odehrály zajímavé zápasy. FC Internazionale doma překvapivě remizoval s FC Diavoli Velenovy 2:2, když domácí přišli o náskok 4 minuty před koncem, když se trefil hostující záložník Felice Fietta, krásnou střelou do šibenice.  Dále jsme měli možnost sledovat na živo utkání mezi Replikama. Doma Inter Replacement Milan hostil AC Replacement Sicilia di Siracusa.  Domácí dneska měli velmi špatný  den, nic se jim nedařilo  pořádně ani nekousali. Za celých 90. Minut si vytvořily jednu vážnější akci, ale tu s přehledem chytil Turetta. Zato hosté proměnily své akce ve tři nádherné góly. Dvakrát skóroval polský útočník   Bartolomiej Bensz, který se nejdříve trefil hlavou a pak krásnou střelou do protipohybu gólmana. Předposlední celek Monster doma hrál s Mafiána od Palerma. Domácí se dlouho drželi krok se soupeře, ale přece se jen projevila kvalita na straně hostí.

Ve zbylých zápasech měli domácí hodně smůly, když tři z nich doma shodně prohráli 0:2. Jen výjimka se urodila v Juve, kde domácí borce deklasovali borci z Válcoven. V posledním zápase se utkali Rossoneri se Santou, a hosté si odvážej zasloužené tři body.

17. kolo

V dnešním 17. kole padlo poměrně hodně gólů díky týmům ze Siracusi a Šariše. Hnedka v prvním zápase se střetly dva velmi zajímavý kandidáti, jeden na titul a druhý na poháry. AC Válcovny Mimoň s Inter Replacementem Milán.  Zápas byl trošku jednoznačnější v podání domácích, kteří si vytvářili hodně šancí, ale proměnili až jednu a to v 61. minutě Christianem Negrem. Na tento zápas přišlo vyprodáno. V zápase mezi Siracusou a Monstrem, bylo od začátku jasné kdo si body dneska odveze. Když už po 7. minutách hry vedli domácí 2:0, bylo o zápase rozhodnuto. Domácí přidali do poločasu ještě tři branky. Ve druhém poločase domácí lehce polevili v tempu, protože věděli že už o vedení nepřijdou a ještě přidali dvě branky. Na dnešní likvidaci se podílel 6 brankami opět Polský kanonýr Bartolomiej Bensz. V souběžně hracím zápase mezi Šarišem a Juve bylo do poločasu rozhodnuto. Domácí v nich 4x skórovali a bylo vymalováno. Domácí přidali ještě tři branky a tak se ukazatel zastavil na skoré 7:0. Na 6 gólech ze 7 se podíleli střídající hráči, když hattrick zaznamenal  Josi Gago.

V dalším zápase mezi Trutnovem a Milanem se odehrálo velmi zajímavé utkání. Hosté vděčí svému gólmanovy že nedostali větší nášup. Ten zlikvidoval domácím 10 tutovek, ale na další tři neměl nárok. Dvakrát se prosadil dán Mikkel Olsen a Ghaňan Isisfu Tetteh. Domácí  jasně ovládli utkání když na střely na bránu vyhráli 13:1 a na střeli mimo 14:1. Ve 22:10 se odehrálo velmi zajímavé utkání mezi Replacementem Palermo a Hradcem Králové. Hosté nastoupily s velkou posilou pro mě a to reprezentačním gólmanem  Espositem. V zápase bylo mnoho krásných akcí ale povětšinou končily bud před šestnáctkou a nebo když už prošly tak končily u vynikajících brankářů. Je fakt že domácí byli aktivnější, ale na střely na bránu to bylo velmi vyrovnané. A tak zápas skončil smírem 0:0

18. kolo

V dnešních zápasech 18. Kola se odehrály zajímavé zápasy. Hnedka v prvním hraném zápase na sebe narazily týmy hrající o poháry a soupeř  i o titul. Inter Replacement Milan díky svému polskému brankáři se postaral o senzaci, když doma remizoval s Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš 1:1. I když domácí vedli od 35. minuty ale hosté o 7. minut později srovnali  na 1:1 a tento výsledek vydržel až do konce. V dalším zápase se střetli dva týmy kteří jsou na sestupech. Monster FC přivítal doma FC Draci Šternberk. O výhře domácích se zasloužil Danilo Boldrini který dal dva góly. Po celý zápas byli domácí trošku aktivnější a po zásluze vyhráli. Díky tomu je definitivně pohřbena  šance Draku na záchranu. Další velmi kvalitní zápas se odehrál  na San Siro stadionu, kde domácí FC Internazionale Milano hostilo borce z AC Replacement Sicilia di Siracusa. Domácí v tomto zápase tahali po celý zápas za kratší konec, když už v poločase byl stav  2:3. Když se trefil dvakrát domácí útočník Lorris Daullon a za hosty skóroval  4 gólový Victor Oscar Lusignano, který se do poločasu trefil dvakrát a na 2:3 dával G. Tricarico. Po přestávce hosté přidali na tempu a výsledkem byli další dvě branky Lusignana.  Tak hosté si odvážejí velmi cenné tři body.

Další zmínka v boji o titul. Válcovny vyhráli s Marinele 0:5, Trutnov  derby porazil MGK Rossoneri AC 0:4, když hattrick dal Tetteh. Dále doma remizovaly Velenovy s Palermem 0:0. Juve doma porazilo Accorto 2:0 a v posledním zápase doma  přehrál  tým FC Hradec Králové 1905 tým z Bruk 3:1, když domácí získali rozhodující náskok do poločasu, který vyhráli 3:0.

Issifu Amugi-Tetteh

Skvěle odehraný zápas proti Matiovi. Pochytal všechny nebezpečné střely a díky němu se zrodilo největší překvapení kola.

Chudák Brian od Krbce. To byla normální škola. Deinite vyučoval. Doslova zdeptal útočníka hostí.

Vyspělý výkon proti Cermovi předvedl. Prohrál minimum soubojů, neufauloval.

Souboj dvou týmu bojujících o sestup. Mladý bek Draků se vybičoval k bezchybného výkonu. Nakonec to však nebylo nic platné.

Juve ví, proč ho staví na střed obrany. Proti Accortu obranu vzorně dirigoval a po zásluze Mata obral o body.

Nejlepší hráč Krbce proti Foxovi…V záloze nechyboval.

Adamo Pedruzzi
Hlavně díky gólu se dostal do sestavy. Rossoneri nekladli tak velký opor, tak jsou kladné souboje samozřejmostí.

Výborný výkon na straně Bruku proti Luccovi….Jediný držel a zastavoval útoky domácích………

Výborný výkon okořeněný pěknou trefou. Nejlepší záložník posledního kola.

Díky němu Cerm vyhrál proti horšímu z dua Interů v první lize. 4 góly jistil venkovní výhru.

Proti kolegovi MGK našel dost motivacea vsítil 3 góly.

Národní Pohár

Vítejte na Juventus Staduim. V dnešním zápase Národního poháru se střetly dva týmy jenž bojují o titul. Jako první nastupují borci z Šariše a za nimi nastupují  hráči z Trutnova. Tento zápas slibuje velkou podívanou a kvalitní utkání. Ani jeden nechce odejít poražen. Jako hlavní rozhodčí nám dneska bude pískat Tullio Lanese. Zápas je již dávno vyprodaný. Utkání nám již začalo a hráči pomalu nabírají tempo. Do první vážné situace se dostali domácí, ale hostující hráč nevybíravým zákrokem sestřelil domácího útočníka. A tak Lanese ukázal na pokutový kop. K němu se postavil  Carlo Ranzani. Rozbíhá se kouká na gólmana  a kopnul to na levou stranu a Quintavalla padá na druhou stranu. Domácí teda vedou 1:0. V průběhu prvního poločasu se rodily pohledné akce, ale povětšinou končily mimo bránu. Do poločasu udělal hostující trenér tři změny, doufal že mu přinesou branky.  Na začátku druhé půle se hra začala přelévat z jedné strany na druhou. V 57. minutě utekl domácím Davide di Bagio a krásnou střelou nedal Sarlimu šanci.  Hosté srovnali na 1:1. Utkání začalo mít velké grády. Akce se přelévaly z jedné strany na druhou. V 77. minutě  se krásnou střelou z 20. metrů trefil domácí útočník Alexis Hilgado, 2:1. Hosté přidali na tempu, ale často zapomínali na zadní vrátka a tak o 9. minut později zase upláchnul Hilgado, obešel Quintavallu a skóroval do prázdné branky 3:1. Hosté se zmohli v 89. minutě už jen na zkorigování výsledku na 3:2. A tak domácí po zásluze postupují do finále

Vítejte na Stadio Friuli. Dneska se na tomto stadioně odehrál zápas Národního poháru mezi AC Replacement Sicilia di Siracusa a AC Válcovny Mimoň. Jako hlavní arbitr byl nominován Paolo Valeri a jako pomezní byli nominováni  Domenico Messina a Luciano Luci.

Obě dvě mužstva již jsou nastoupeny na hrací ploše, probíhá zdravení fanoušků a pak zdravení mezi oběma týmy. Kapitáni si vyměnily klubové vlajky, podali si ruce s rozhodčíma a pak přišlo na řadu losování, kdo bude mít míč a kdo jakou stranu. Kapitán hostí si vybral stranu a domácí začnou výkopem. Hráči se stavějí již do formací. A utkání nám již začalo. První akce nenechala na sebe čekat a domácí záložník Blasi vyzkoušel pozornost DeRossiho. V 16. minutě unikal po levé straně Pozzi a domácí záložník Blasi ho fauloval, a tak Valeri ukázal domácímu záložníkovy žlutou kartu. Akce se již začaly přelévat z jedné na druhou stranu. V 25. minutě otevřel skoré utkání domácí utočník Victor Oscar Lusignano, 1:0. Nadále probíhal zápas ve velmi vysokém tempu. Přiblížil se nám poločas a hosté utočí do plných, ale domácí odolávají. 4. Rozhodčí nám signalizuje že Valeri bude nastavovat 1. minutu na řádnou hrací dobu. A domácí přichystali střídání, ze hry odstupuje Tricarico a na jeho místo přichází Victor Casals, dále ze hřiště odešel autor první branky Victor Oscar Lusignano a na jeho post přišel Marino. A hosté rovněž střídají. Ze hry odstupuje Pisano a na jeho místo přichází Zaccagniny. Poločas nám skončil. Domácí hlasatel oznámil že na dnešní utkání se přišlo podívat 82381 diváků. Převahu mají hostující fans, kteří jsou dneska hodně slyšet. Tak jak to bylo na konci prvního poločasu tak i za začátku druhého, hosté do toho vlétli opravdu ve velkém tempu. Uběhlo nám 5. minut a hostující trenér připravil další střídání. Ze hry nám odešel Negro a na jeho místo přišel Stewar a ještě jedno střídání, ze hry odkulhal S.Pozzi a na jeho místo přišel čerství Ceveniny. Ani ne za 5. minut pláchnul domácí obraně Adriano Pozzi a krásnou střelou nedal šanci Mascheronimu.  1:1.

Domácí přidali na tempu. Zápas nabíral grády, což v hledišti nabíralo na obrátkách. Takovou atmosféru by v Česku taky potřebovali. V 80. minutě pláchnul Marino a střelou do šibenice, dal na 2:1. Hosté se snažily o vyrovnání, ale domácí se činily. A tak nám zápas skončil a domácí postoupily do finále, kde se střetnou s týmem od Šariše.

2 : 1 AC Válcovny Mimoň

Evropská Superliga

V posledním kole základních skupin zajížděli Italské kluby ven. Bohužel dál se propracoval jen Warny se svým týmem MGK Vincitore da Trutnov. Mátio se svým týmem Anti TJ Šlachtitel Malý Šariš nepostoupil o jeden gól. Píts se svýma Válcovnama doufal, že Bouráci neuspějí  a ještě dostanou vyklepáno, bohužel tomu tak nebylo.

V 6.kole zajížděli Mátio s Šarišem do Ruska k týmu Torpedo, kde potřeboval vyhrát alespoň o dva góly.  Bohužel Torpedo to mělo dobře postavené a Mátio nenašel pořádný recept  jak tuto sestavu přestřílet. Jediný gól padnul  v 79. minitě když se trefil Gago, v té chvíli Šariš přidal na tempu, ale většinou ztroskotali na vynikajícím gólmanovy Maliukovy.  A tak hosté i přes výhru končí v základní skupině na třetím místě za týmy Blaugranas, Torpedo a za Šarišem skončila česká Sparta.

Do Pouzdřanej zajížděli borci z Trutnova, kde již o nic nešlo. Domácí se i přes snahu, nemohli pořádně dostat přes půlící čáru. Zato Trutnováci dvakrát udeřili, když se trefili Ponte s Bovem. V dalším průběhu zápasu přidali ještě dva góly, když se trefil opět Bovo a 9. minut před koncem řek Kanotidis. A tak Trutnov bude čeká souboj s českým klubem Rudá Hvezda Cheb. Šance vidím vyrovnané 50% na 50%.

Válcovny cestovaly na Slovensko za týmem rychlá Rota, kteří se nacházejí někde ve východní části Slovenska. Domácí neměli v tomto zápase nárok, a mohli děkovat Imokachimu že je držel dlouho nad vodou. Hosté sice vyhráli 0:2, ale i tak nepostoupily. Ale výsledek zápasu vůbec nevypovídá o jeho průběhu. Hosté měli 13 střel na bránu, ale jen dvě prošli. A tak Válcovny končí v základní skupině za řeckým klubem Gladiátor, za holandskými Bouráky, kteří v této skupině nastříleli krásným 21 branek.

Evropský Pohár

Zde nemáme zástupceho

Reprezentace

Na dnešním utkání dvou reprezentací jsme se sešli ve Walesu na Millennium Stadium.

Proti sobě se postaví reprezentace z Francie a Itálie. Hlavní arbitr byl dneska nominován Massimo Bussaca. Utkání nám začalo. Už v 5. Minutě rozehráli domácí krásnou akci na jejím konci vstřelili domácí vedoucí branku 1:0. Trefil se Robert Savine. Utkání bylo velmi sledované, vždyť na stadion přišlo 74500 diváků, i když v zápisy bylo uvedeno 0. Rodily se nám krásné akce na obou stranách, ale obrany odolávaly a když už něco prošlo, tak brankáři se činili. Ve 33. Minutě měli hosté možnost srovnat na 1:1 z penalty za stažení útočníka ve velkém vápně, ale to by musel Sandro Barraso proměnit. Ale kopnul ji tak slabě že Arthur Louédec ji pohodlně chytil. Do konce prvního poločasu se už nic nestalo. A hráči se již staví na hrací plochu, koukám jestli nedošlo na obou stranách ke změnám. Na straně Francie ne, zato hosté střídali. Ze zápasu odstoupil Giovanni Marino a na jeho místo přišel Carlo Ranzani. A utkání nám již začalo. První přerušení a domácí ve 46. minutě sáhli ke střídání. Ze hřiště odešli  Sidney Stinat a Robert Savine, střelec první branky a na jejich místa přišli Enzo Viale a Laurent Réveillére. Utkání nám nabízí zatím krásné akce, které končí na vynikajících gólmanech ať už to byl Louédec nebo Esposito, oba se činily velmi znamenitě. V 55.minutě sáhli domácí k poslednímu střídání, když se hřiště odstoupil Thomas Bajot a na jeho místo přišel čerství  Maxime Uras. Uras nebyl ani čtvrt hodiny na hřišti, když v 67. Minutě si sklepával centr a přeloboval Esposita a dává krásnou branku na 2:0. Italové se snažily ale marně. V 89. Minutě měli domácí ještě vylepšit skoré, díky penaltě za ruku v pokutovým území, ale Maxime Uras ji neproměnil.

Vyjádření trenérů obou zemí:

Trenér Francie:

Před zápasem bych bral bod, i za průběh zápasu by byl bod spravedlivý, ale v tomto zápase nám podal 100% výkon náš brankář a podržel tým chycenou penaltou a dalších osmi zákroky!! Až neuvěřitelné a přece možné!! ;)) Tři body ze zápasy, pak nádhera, prostě styl Francie je jiný, hold změna je život!! Jsem rád, že zatim se nám daří pod mým vedením. :))

Asisten Itálie :

Smolné utkání na statistiky vyrovnané. Francie byla bohužel efektivnější v zakončení. Máme druhej zápass kvalifikace a druhou neproměněnou penaltu. Trochu mě mrzí vysoký počet faulů co jsme provedli. Do příštího zápasu musíme hodně změnit. Potřebujeme konečně bodovat. Forza Italia