Turnaj

Něco málo k příchodům a odchodům

Závěr

1. liga

Před letošní sezonou jsme měli s klubem větší cíle než v premiérové sezoně. Kádr jsme měli celkem slušný, tak jsme chtěli pokusit se útočit na předkolo EP. Věděli jsme však, že zájemců na jedno volné místo je několik zvlášť, když do 1. ligy postoupil maikl (MGK tipujemproradost), ale i další týmy jako Towe, RZFK Červený Kostelec, Baník Ratíškovice to byli největěí adepti na předkolo EP.

Pojďme ale už k samotné sezoně. Co se týče rozlosování bylo víc než přijatelné, takové nějaké jsem si přál. V prvním kole jsme přivítali Sivasspor United, jeho manažer již nebyl na brejku delší čas a tak jsme věděli co bude mít postavené za hráče. Po celý první poločas jsme byli lepším celkem, ale chybělo jedno přesné zakončení. Povedlo se to, až těsně před koncem poločasu, kdy se krásnou ranou trefil Oliseh. V dalším průběhu zápasu jsme byli také lepším týmem, ale opět chyběli branky. V 59. minutě jsme provedli trojí střídání a poté jsme se konečně dočkali. Oba střídající hráči se prosadili, nejprve v 60 a 85. minutě nová posila Villa a po jedné brace střelil také Morais. Utkání jsme tedy vyhráli 4:0. Ve druhém kole jsme cestovali na půdu MFK Senik s cílem získat další 3 body do tabulky. Díky špatně zvolenému rozestavení se nám to bohužel nepodařilo. Byli jsme však po celý zápas jasně lepším týmem, ale branky jsme se bohužel nedočkali a tak jsme si připsali první ztrátu, když jsme jen remizovali 0:0. Ve 3. kole jsme přivítali na stanford brigde tým FC Towe. S pozměněným rozestavením jsme i v tomto případě chtěli získat 3 body.Hned s první střely na branku jsme obdrželi branku, již v 7. minutě. Do konce utkání zbývalo ještě dost času a tak bylo jasné, že když budem hrát to co jsme si před utkáním řekli, že můžeme uspět. Po obdržené brance  jsme si vytvořili pár nadějným příležitostí, které jsme bohužel opět nevyužili. Jedno záváhání hostující obrany jsme však potrestali, když se trefil opět Oliseh. Poločas tak skončil 1:1. Ve druhé půli jsme již ovládali hru a v 54. minutě jsme mohli jít do vedení, když byl faulován Oliseh a kopali jsme pokutový kop. Jenomže brazilský útočník Morais penaltu neproměnil. Od tohoto klíčového okamžiku, šla naše sezona z kopce. Byli jsme však ve zbytku zápasu lepším týmem, ale utkání skončilo 1:1. K utkání 4. kola jsme cestovali na hřiště effezu pilzner. Tento soupeř je hodně nepříjemný a na něj neumíme zatím moc hrát. Effez byl tentokrát v začátku utkání lepším celkem, a zaslouženě šel do vedení v 11. minutě, kdy po minule Gursoye běžel záložník domácích sám na branku a nezaváhal. Další nepřijemnost pro náš tým nastala v 32. minutě, když byl vyloučen Aktas. Od té doby jsme na domácí neměli a tak zaslouženě podlehli effezu pilzner 1:0. V utkání 5. kola nás čekal úřadující mistr Legendary Rochlov club. Věděli jsme, že i v tomto utkání body nezískáme. Nastoupili jsme s rozestavením 4-5-1. Debaklu 4:0 jsme však nezabránili. V 6. kole jsme přivítali RZFK Červený Kostelec. Hosté všech 5 utkání vyhráli a tak nás čekal těžký oříšek. Již v 19. minutě bylo po utkání, když se trefil hostující Azer. Hosté ještě v 77. minutě neproměnili pokutový kop a tak jsme podlehli Kostelci 0:1. V 7. kole nás čekal další těžký zápas. Cestovali jsme na hřiště Trabzonsporu. Bylo jasné, že ani v tomto utkání body nezískáme, při našem rozpoložení. Postavili jsme defenzivní taktiku. První poločas byl jasně lepší Trabzonspor, ale na výborného Tourého recept nenašel. Poločas jsme tedy ubránili a šli do kabin za stavu 0:0. Trabi do druhého poločasu poslal veterána Hakana Aksancaka a bylo po zápase. Nejprve v 59. otevřel skóre, a o 9 minut později přidal Aksancak druhou branku s pokutového kopu. Jiskru naděje nám vystřelil Tuncel v 72. minutě, když snížil na 2:1. Poté však opět úřadoval Aksancak, když ještě přidal ještě 2 branky a tak jsme na hřišti Trabzonsporu utrpěli debakl 4:1. V 8. kole jsme přivítali nováčka MGK tipujemproradost, který však měl lepší kádr než mi. Přesto jsme chtěli po 4 porážkách v řadě bodovat. Utkání však pro nás nezačalo špatně. V 16. minutě uviděl druhou žlutou kartu Morais a víc než 70 minut jsme měli dohrávat v 10 lidech. Přesto jsme v 30. minutě šli do vedení, když se trefil Saritas. Utkání však v 30. minutě vyrovnal Aydin a poté ho v 33. minutě otočil.. Ve druhém poločase jsme se i v 10 lidech snažili alespoň vyrovnat. Hosté však nadále hrozili. Vyrovnání se nám přeci jen podařilo, když v 77. minutě vyrovnal Oliseh. V dalším kole jsme utrpěli velký debakl od týmu Tehlike Turkyie club Koudy FC, když jsme prohráli 7:1, hráli jsme však na vypustit. V utkání 10. kola jsme narazili na FINLANDII OSLOV CLUB. Utkání bylo velice vyrovnané. V 9. minutě jsme vedli již 1:0, když se trefil Oliseh. Hostující Thompson však s penalty vyrovnal. Ve 13. minutě jsme opět vedli, když se prosadil opět Oliseh a od té doby jsme na hřišti byli lepším týmem. Do konce poločasu se trefil ještě Jepsson a vedli jsme 3:1. Ve druhém poločase jsme přidali ještě 3 branky a vyhráli tak 6:1. Na utkání 11. kola nebudem vzpomínat v dobrém, jelikož jsme utrpěli největší debakl v historii klubu, když jsme podlehli MGK Manchester United 8:0, je pravdou, že jsme hráli na taktickou variantu vypustit. V 12. kole jsme přivítali Baník Ratíškovice. V tomto utkání jsme chtěli jasně 3 body. První poločas nám však nevyšel, prohráli jsme ho 0:2. Ve druhé půli jsme však hosty přehrávali a zaslouženě vyrovnali na 2:2. Mohli jsme také zvítězit, ale v 89. minutě trefil Oliseh tyčku a tak jsme zaznamenali další ztrátu za remízu 2:2 s Ratíškovicemi. 13. kolo jsme opět vypustili a podlehli VFT Turkey 5:0. Ve 14. kole jsme přivítali dalšího nováčka Fc Taragonu. V tomto utkání jsme museli získat 3 body, jelikož jsme měli lepší kádr než hosté. Přesto jsme opět prohrávali, když fauloval ve vápně Akar a hosté penaltu proměnili. Jepsson však v 35. minutě vyrovnal. Druhý poločas byl z naší strany lepší a zaslouženě jsme se dostali do vedení, když se trefil Akar a odčinil tak pokutový kop. Na 3:1 zvyšoval v 79. minutě Tuncel a bylo jasné, že o 3 body by nás připravila jen nekoncentrovanost. Přesto jsme dovolili hostům, aby snížili na 3:2. Když hosté zahrávali druhý pokutový kop a proměnili ho. Bylo to však v 88. minutě a tak jsme uhájili vítězství 3:2. Utkání však bylo vyrovnané. V posledním kole první poloviny ligy jsme cestovali na hřiště TBM, který nahradil zrušený tým Mellou11. Utkání jsme jasně ovládli a vyhráli 0:12.

První polovinu sezony hodnotím se smýšenými pocity, ve spostě utkání jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme hodně ztráceli. Byli jsme také hodně v mínusu až 8 Mbk a tak byl úkol jasný stabilizovat se a mít kádr jaký jsme měli. Patřila nám 10. pozice a bylo jasné, že budem bojovat již jen o 8. místo, které jsme si dali za cíl získat ve druhé polovině sezony. Zisk 16. bodů z 15 utkání je však opravdu málo. Zjistili jsme také, že bez rychlosti u hráčů nemáme šanci.

V 16. kole jsme cestovali na půdu TBM, který nahradil zrušený Sivasspor United. Výhra 0:10 nás potěšila, ale dalo se to čekat. V 17. kole jsem opět ztratil 2 body. Přivítali jsme MFK Senik. Hosté po prvním poločase vedli 0:1, ale výrazná převaha byla na naší straně. Ve druhém poločase jsme utkání otočili, ale hosté dokázali srovnat na 2:2. Co se týče střel vyhráli jsme toto utkání 23:6, ale na střeli se nehraje, tato ztráta nás velice mrzela. V 18. kole jsme hodně propadli a domácí Towe zaslouženě vyhrálo 2:0. Opět jsme nedali pokutový kop, již v 7. minutě se netrefil Oliseh a domácí pak trestali. 19. kolo přineslo další ztrátu našeho týmu. Přivítali jsme na svém hřišti effez pilzner a chtěli jsme si připsat další 3 body. V prvním poločase bylo utkání velmi vyrovnané a tak se nemohl nikdo divit, kidyž skončil poločas 0:0. Ve druhém poločase jsme byli lepším týmem a také šli v 57. minutě do vedení, když se trefil Tuncel. Hosté však 9. minut před koncem utkání vyrovnali a tak utkání skončilo opět naší ztrátou, když jsme jen remizovali 1:1. Ve 20. kole jsme přivítali úřadujícího mistra Legendary Rochlov club. Bylo jasné, že v tomto utkání nejsme favorité, ale hodlali jsem hostující celek zaskočit. Hosté měli velkou převahu v prvním poločase, ale naše obrana fungovala famózně. Poločas skončil 0:0. Hosté byli s výsledkem nezpokojeni a hned 3 krát střídali. Tyto střídání však neměli žádný efekt. Jedinou branku utkání vstřelil Morais a tak jsme se dočkali velké senzace, když jsme porazili Legendary Rochlov club 1:0. V 21. kole jsme opět předvedli nevyrovnaný výkon a tak jsme proti RZFK Červenému Kostelci neměli žádnou šanci a podlehli mu 2:0. Ve 22. kole k nám přivítal Trabzonspor. V tomto utkání jsme si opět věřili a bylo to znát. Trabzonspor byl však výrazně lepším týmem, ale nás podržel výborně chytající Yavas. Dokázali jsme uhrát další senzační výsledek, když jsme remizovali 0:0 s Trabzonsporem. V dalším kole jsme cestovali na hřiště MGK tipujemproradost. Domácí byli favorité utkání a svoji roli splnili na jedničku, neměli jsme v tomto utkání žádnou šanci a zaslouženě podlehli MGK 2:1. V 23. kole jsem přivítali Tehlike Turkyie club Koudy FC a i v tomto utkání jsme byli outcajdrem. Přesto jsme nepředvedli opět špatný výkon, ale na body to tentokrát nestačilo, prohráli jsme 0:2. V 24. kole jsem cestovali na stadion FINLANDII, která se v letošní sezoně trápí. V tomto utkání jsme byli favorité my. Domácí tým jsme jasně přehráli a díky posilám jsme zvítězili 0:6. V dalším utkání jsme přivítali vedoucí celek tabulky MGK Manchester United. A již po 18. minutách bylo rozhodnuto, když se nejprve trefili Morawski, Nas a Kaloglu, Poté hosté dostali červenou kartu a dohrávali od 28. minuty v 10 hráčích.Owubokiri snížil na 1:3, ale to bylo vše. Manchester zaslouženě vyhrál 1:3. V 26.kole jsme cestovali na hřiště Ratíškovic, kterým se v letošní sezoně nedaří. V tomto utkání jsme si hodně věřili a bez problémů vyhráli 0:3, když se opět trefila nová posila klubu a také Mansur. V posledním týdnu se nám dařilo velmi špatně, v pondělním 28. kole jsme jednoznačně podlehli VFT Turkey 0:4. Ve středečním 29. kole jsme také obdrželi nářez v podobě 3:0 nás vyklepla Fc Taragona, bylo to způsobeno slabou EC. V pátek jsme zaznamenali povinné 3 body na TBM, když jsme ho porazili   . O branky se postarali   . K vytouženému 8.místu to však nestačilo. Skončili jsme tak celkově .

16. ** Tým bez manažera ** 0 0 0 0 0:0 0

V Národním poháru jsme byli nasazeni do 3. kola, kde jsme přivítali volný tým. A tak nic jiného než postup jsme od tohoto zápasu nečekali. Utkání jsme nakonec zvládli a postoupili po výsledku 0:8. V 4.kole jsme dostali poměrně slabšího soupeře, druholigové FC SRALINKY.Lehce jsem se tohoto soupeře obával, ale nakonec se ukázalo, že zbytečně. Postavili jsme to nejsilnější co jsme mohli. Již ve 4. minutě jsme šli do vedení, když se trefil Tuncel. Domácí však poměrně rychle vyrovnali, zásluhou Meestera. To bylo však z jejich strany vše. V 23. minutě proměnil pokutový kop Tuncel. V 31. minutě se trefil Saritas a skóre prvního poločasu uzavřel Morais. Bylo jasné, že postup nás již neunikne. V 67. minutě uzavřel skóre Jepsson. Zaslouženě jsme tak postoupili do 5. kola. V 5. kole jsme narazili na velmi silného soupeře FC Zoom Zoom, přesto jsme byli mírným favoritem tohoto utkání. Domácí však mají střelce, který jim dělá zápasy, jelikož má velmi dobrou rychlost a mít útočníka s rychlostí je výhoda. My však žádného neměli, ale přesto jsme si věřili. Byli jsme v utkání jasně lepším týmem, ale chybělo přesné zakončení, nebo přesná finální přihrávka. Poločas tedy skončil 0:0. Ve druhém poločase však přišel trest, když se právě obávaný střelec Ouchi trefil a rozhodl o postupu domácích do čtvrftinále.

Turnaje

V 22. sezoně jsme se zúčastnili pouze jednoho turnaje, který se hrál v úterý, sobotu a neděli. Nakonec nás zaujal turnaj KLOKAN LIGA. Turnaj nám však zrušili uprostřed a tak nemá cenu se více rozebírat tímto turnajem. Měli jsme však šanci velkou vyhrát naši 2. ligu.

KLOKAN LIGA - byl uprostřed turnaje zrušen.

Příchody a Odchody

Do klubu nám v letošní sezoně přišli tito hráči:

24 let William CheriTouré - přišel z volného trhu za 89 768 BREJK, nejspíše mu smlouva nebude prodloužena.

24 let Saffet Yavas - přišel z VFT Turkey (Turecko) : za 3 000 000,  později se stal brankařskou jedničkou v klubu.

24 let Pablo Castro - přišel z CAM Cobreloa C.F. (Chile)  : za 543 444,  hráč čekající na šanci

23 let Nasiru Yobo - přišel z FC Trip Abuja (Nigérie): za 630 000

25 let Franklin Graham - přišel z ZR Elite Team (Ghana): za 765 455.

28 let John Winklaar - přišel z volného trhu za 29 343 BREJK - později propuštěn

26 let Tusan Kus - přišel z volného trhu za 31 433  BREJK - stabilní hráč do zálohy, či obrany

29 let Eduardo Maiza - přišel z Kašperky TJ (Ekvádor): za 143 444 - hráč na přáteláky.

28 let Octavio Advis - přišel z Kašperky TJ (Ekvádor): za 453 222 - stabilní záložník do ligy.

28 let Hugo Had - přišel z FC Gladiators (Irsko): za 1000 - posílil obranu v lize

25 let Blessing Owubokiri - přišel z volného trhu za 54 333, potřeboval jsem útočníka s Kr

24 let Ismet Sarp - přišel z TURKISH DREAM TEAM (Turecko): za 8888, musel přijít kvůi zranění Turků, bude propuštěn, jakmile to bude možné.

28 let Obong Chukwu - přišel z Střelci z Letovle (Nígérie): za 2 665 543, stabilní hráč do útoku, výborné parametry

28 let Adnan Dereli - přišel z MFK Senik (Turecko): za 298 555, přišel jelikož mám málo Turků.

28 let Besim Muhlis - přišel z Dream Teamu (Turecko) za 345 444, příšel jelikož mám málo Turků.

27 let Lukasz Lipski - přišel z Coyotes de Football Club Kraków, přišel posílit obranu, má výborné parametry mohl by být užitečný.

S některými přichody jsem spokonej, některé byli nucené, určitě by chtělo posílit tým, uvidíme jak finanční stránka, a také co bude na přestupovém trhu. Na přestupy jsme vydali

Z klubu odešli tito hráči:

31 let Len Chelyga - odešel do FC Hura na Parek (Korea) : za 111 111, odešel díky staří

27 let Gustavo Arrietta - odešel do Patrice Albion C.F. (Chile): za 485 000, odešel díky výkonnosti

28 let Hakki Aslanoglu - odešel do PETROBRAS RIO (Brazílie): za 250 000, odešel jelikož se neprosadil do kádru

28 let Oyakhire Obakhavbaye - odešel STS Chvoikovice Brod (Polsko): za 568 553, chtěli jsem omladit gólmany

19 let Tusan Ogan - odešel New Everton of Patriots (Korea): za 100 000

28 let Marat Berezutski - odešel do hattrick (Rusko): za 850 000, odešel díky finančním potížím

28 let Hugo Fernando Cordoba - odešel do FK Legedn Petříkov (Polsko): za 600 000, díky finančním potížím

28 let Charlie Maxwell - odešel do St Roch FC (Skotsko): za 80 000, díky finančním potížím

28 let Tamuno-Obakam Oliseh - odešel do Inter Faulentus (Slovensko): za 888 999, byla to chyba, že odešel.

29 let Hamit Akar - odešel do konkurenčního Dream Teamu (Turecko), který bude od nové sezony v 1. lize - odešel kvůli vysokému platu. za 325 525

Celkem jsme za přestupy utržili 3 941 663 MBk, což dělá ztrátu 4 772 765 Mbk.

Závěr

Co říci závěrem? Tato sezona měla svá pozitiva a také velká negativa, jsme rádi, že se nám podařilo zachránit klub od krachu a do další sezony musíme hodně změnit, bohužel budeme muset odehrát utkání s tím kádrem co máme, zkusíme v průběhu sezony vybudovat stadion na 84 000 diváků a také zlepšit zázemí, ale nebude to opravdu snadné, výrazně zaostáváme za prvoligovými kluby. Chtěly bychom postupně omlazovat tým, ale pár sezon to potrvá, myslím že v nejbližších sezonách první ligu opustíme, je to však jen názor. Věřím, že se Vám tiskovka líbila a chtěl bych Vám popřát hodně šťestí do nové 23. sezony. Georgre.

Autor: Georgre