Irish Week - zajímavosti z krajiny

Irsko po dalším týdnu

Zdravím čtenáře Irského deníku. Máme za sebou jeden z dalších týdnů plný zajímavých zápasů. Některé duely si přiblížíme a mrknem na světovou scénu, jak se našim borcům dařilo. Podíváme se i na Národní pohár a na Irskou reprezentaci. Tipovačka je velmi chabá, ale proč si netipnout na Irské zápasy. Více již níže..

Historie

Liga

Velmi vyrovnané boje, které každým kole překvapují nejenom fanoušky Iraské ligy, ale i samotné manažery. Co se u nás děje je dosti zajímavé. Boj o titul bude zase vyrovaný jako každým rokem. Bude to letos Bolka, Killarney a nebo někdo úplně jiný? Sleduj naši ligu a uvidííš !!!

7.kolo

Senzace!! Blava opět na kolenou!

FC BLAVA 0:1 Nikolcice Punkers

V pondělí se nám odehrálo další ligové utkání. Tentokrát jsem vybral velmi vyrovnaný zápas. Domácí neboli Blava neměla moc šťastný začátek sezóny i proto měla v tomto duelu nůž na krku. Na druhé straně tým z Nikolčic, který je o poznání lepším týmem tuto sezónu. Konečný výsledek to jenom potvrdil. Pojďme si to připomenout. Domácí nastoupili ve zvláštním rozestavení 4-4-2, kdy měli malinko pomíchanou obranu se zálohou. Na druhé straně bylo klasické útočné rozestavení 4-4-2, kdy na hrotu byli ostřílení střelci. Začátek zápas byl vyrovnaný, hrálo se nahoru a dolů. Domácí neměli žádné pořádné šanci, oproti hostům, kteří párkrát ohrozili branku svého soupeře. Do poločasu nepadl ani jeden gól, proto oba týmy šli do šaten za nerozhodného stavu. Po poločasu, se prostřídalo na obou stranách a mohlo se hrát zase dál. Pořád žádné góly nepadaly! Až v 69.minutě vystřídaný hráč v hostujících barvách Paul Curran konečně otevřel skóre. Zápas teď dostal pořádnou energii, protože domácí to tak rozhodně nechtěli nechat. Jenže, za celý zápas ani jednou netrefili branku soupeře, možná i proto "zase" prohrály sice o jeden gól, ale i to se počítá. Hosté se tak mohli radovat z proměnného matchbalu. Domácí už by se měli probrat jestli chtějí zase do pohárů.

Club Atlético BOLKA Juniors 5:0 Midleton FC

V pondělí se taktéž odehrál duel mezi Bolkou a Midletonem. Z počátku by každý řekl, že to bude vyrovnaný souboj maximálně rozdíl jedné nebo dvoubrankové výhry. Jenže tomu tak vůbec nebylo. Domácí si lehcie smlsnuli na smolně zahraném zápasu ze strany hostů. No posuďte sami jestli to nebyl nářez. Domácí si opět zvolili jejich oblíbenou sestavu s rozestavením 4-4-2, s vynikajícími střelci na konci. Hosté si připravili pro tento duel už známou 4-4-dvojku. Pojďme se mrknout jak tento zápas dopadl. Utkání začalo velmi zhurta, když už v 5.minutě se z prvního gólu radovali domácí. Útočník Ken Donnelly krásně prošel přes obránce a nekompromisně zakončil. To domácí nakoplo a hrály více útočný fotbal než hosté. Těsně před poločasem ve 42. minutě domácí vybojovali penaltu. Tu s přehledem proměnil talentovaný Stuart McNicholas. První poločas tedy skončil rozdílem dvou branek. Po poločasové přestávce proběhlo střídaní na obou stranách. Dalšího gólu jsme se mohli dočkat po deseti minutách hraní, kdy se podruhé v zápase trefil Stuart McNicholas a zvýšil tak náskok svého týmu již na 3:0. Hosté z toho byli velmi špatní, dělali moc chyb a nechávali soupeřům moc prostoru. Proto o pár minut nato zvyšoval již na 4:0 střední záložník Alberto Junior Moraes. Domácí měli zápas 100% ve svých rukách. Domácí mohli o 3 minuty nato opět zvýšit jenže druhý pokutový kop z kopačky Stuarta McNicholase neskončil za zády hostujícího brankáře. Ale v 77.minutě již tomu tak bylo. Stuart pěkně z přímého kopu zavěsil a zkompletoval tak svůj hattrick v dnešním utkání. Hosté zdrceni takovým výsledkem mohli odjet zase zpátky domů..

8.kolo

Pecka!! Bolka vyklepala Kobylnici.

Kobylí Kobylnice 2:3 BolkA HORNETS

V prvním utkání si poměřili také síly Kobylnice a Bolka Hornets. Domácí byli určitě v roli favorita jenže svoji výhodu domácího prostředí nedokázali využít, a proto také smolně prohráli 2:3. Domácí zvolili pro tento zápas rozestavení 3-5-2 oproti hostů, kteří hrály v deseti v poli 3-4-2 bez jednoho obránce, který byl nejspíše vykartovaný z minulého kola. Zápas započal v rychlém tempu, kdy každý ze soupeřů chtěl dát první gól do branky soupeřovi. To se povedlo prvně hostů kdy ve 13.minutě skóroval Darren Foley. Asi o dvacet minut nato před pokutovím územím fauloval domácí obránce Liam Minnock a byl z toho přímí kop, který bez problémů proměnil Damien Dunphy a bylo to už 0:2. Do poločasu se již nic nestalo a tak šli hosté do kabin s velkým nadšením. Jenže po poločasové přestávce dostali nejspíš domácí pořádný nářez od trenéra, protože hráli jako bohové. Hned po začátku druhé půle se trefil jeden z útočné dvojice Dave Snijders a hned byl zápas dramatičtější. Po inkasovaném gólu proběhlo střídání na obou stranách a zápas mohl dostat nový náboj. Jenže v 71.minutě se opět měnilo skóre, ale tentokrát zase na straně domácích, kdy se trefil druhý z útočníků Barry Byrne. Zápas byl tedy srovnán. Do konce zápasu hrály oba týmy vyrovnanou partičku, protože nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Jenže v 88.minutě kdy byl každý smířen s remízou padl ještě jeden a poslední gól v zápase. Branku vstřelil polský zkušený mazák Marcin Iwan v barvách hostů. Domácí byli zklamáni, protože věděli, že byli jasně lepším týmem. Jenže když nepadají góly nemůžou vyhrávat. Hosté tak utrhli první výhru v lize, ale stále okupují poslední místo v tabulce.

Midleton FC 0:1 Hadag Nahash

Druhé středeční utkání se konalo na hřišti Midletonu kam přijel tým z Nahashe. Domácí byli před zápasem v dobré formě při roztrénování, ale to nic neměnilo na tom, že to byl zápas velmi kvalitní a dosti vyrovnaný. Midleton měl být v tomto duelu jasným favoritem, ale opak byl pravdou. Na hřišti se uskutečnili neuvěřitelné věci. Zápas začal docela z hurta když už ve 4.minutě viděl domácí tým žluté ocenění. Po žlutém prohřešku již sudí nemusel mockrát přerušovat plynulost hry, protože se hrálo čistě a hlavně bez gólů. Do druhé poloviny zápasu vlétly čerství hráči naplněni energií, která z nich přetékala. Jenže už v 64.minutě pěkně prošel vápnem Tom Grimes, jenže domácí obránce David Wingate ho nenechal zakončit, a proto dostal žluté napomenutí a navíc pokutoví kop proti svému týmu. Hostující bývalí reprezentant Tom Grimes se nemýlil a svojí trefou poslal svůj tým do laciného vedení. O pár minut byl tentýž hráč vystřídán. Domácí se snažili strhnout zápas v jejich prospěch, ale bohužel se tomu vůbec nepodařilo. K tomu ještě dostal A. Gethins druhou žlutou kartu a mohl jít předběžně do sprch. Zápas tedy skončil jednobrankovou výhrou hostujícího celku. Mnozí byli docela překvapeni, když viděli konečný stav zápasu.

9.kolo

Midleton konečně bodoval !!

Jaguares de Derry City F.C. 0:1 Midleton FC

Páteční duel se nám ukázal jako hodně zajímavý. Domácí tým jako outsideři irské ligy přivítali na svém hřišti velmi silného soupeře, kterému se letos vůbec nedaří. Zápas byl po celou dobu takový vyrovnaný. No co posuďte sami. Jaquares si připravilo zajímavé rozestavení 4-4-2, kdy všichni hráči hráli na levé straně hřiště. Byla to zajímavá taktika, která se bohužel nevyplatila. Hosté si nachystali svojí tradiční sestavu ve které hrají už dlouhou dobu. Zápas začal docela klidně, hrálo se nahoru a dolů, poměr střel byl zcela vyrovnaný. Jen hosté dostali v první půli dvě žluté karty, jinak nic vážnějšího se nestalo. Ve druhém poločasu proběhlo pár střídání na obou stranách. Na první a zároveň poslední gól jsme museli počkat až do 68.minuty, kdy se trefil hostující hráč John Coughlan. Touto šťastnou střelou, tak zařídil konečně první body po dlouhé éře proher za sebou. Snad se tak hosté z chopí a už to bude jenom a jenom lepší. Domácí tak zase ztratili body na svém hřišti, které jim určitě v závěru ligy budou chybět..

Hadaq si také věřil na Killarney !!

Hadag Nahash 1:3 FC Internazionale Killarney

Hadaq jako aktuálně 9.tým tabulky přivítal Killarney jako druhý tým Irské ligy. Po vydařené sérii domácích vyhraných zápasů si věřili, že by mohli porazit úřadujícího mistra. Jenže hosté neusnuli na vavřínech a zápas dovedli do vítězného konce, i když s menší šmouhou nakonec. Obě mužstva si zvolili podobné rozestavení 4-4-2. Zápas začal v rychlém tempu a už se rozdávali žluté medailonky. V 7.minutě Ciaran O´Brien a chvíli později i jeho spoluhráč Barry Carter. V 21.minutě domácí Joël Grolleau a aby toho nebylo málo tak ještě hostující Tadhg McCarthy. Zápas byl teda trošku tvrdší než se čekalo, ale aspoň bylo na co koukat. Poslední zmiňovaný Tadhg o dvě minuty nato otevíral skóre zápasu svojí pohotovou trefou. Hosté tak byli na koni a mohli jít do kabiny s čistým svědomím. Do druhé půlky se připsali i další střídaní na obou stranách, které bylo ještě podpořeno nějakou tou žlutou parádou na straně domácích. Zápas byl spíše hrou Killarney. Uplynula 61.minuta a už se opět měnil stav utkání. Hosté tak navýšili svůj náskok gólem Ciaraneho O´Briena. Domácí byli z toho nějak zdrceni a o pár minut později opět inkasovali další branku. Tentokát od Colina O´Dowdna. Hosté už nechtěli udělat chybu a tak zápas podrželi do vítězného konce, i když v 78.minutě ještě symbolicky snižoval Angel Valverde. Hosté tak předvedli hru kandidáta na titul a domácí se mají ještě ledacos učit. Obou týmům přeji hodně štěstí.

Národní pohár

Národní pohár v Irsku ve čtvrtém kole měl už i pár zajímavých výsledků. Bolka Juniors si lehce poradila s týmem ze třetí ligy. Blavě se konečně poštěstilo a vyhrála nad Jaguaresem  0:3. Mistr Killarney měl velké problémy s Bolkou Hornets, kdy málem vypadli ze soutěže, ale nakonec výhrou 2:3 si zajistili postup. Praga si lehce poradila s týmem ze třetí ligy. Midleton ukázal svoji kvalitu a porazil druholigový tým vysoko 0:6. Kobylnice taktéž porazili tým ze třetí ligy 1:4 a jede dál soutěží. Nikolčice nezaváhali a porazili druholigový tým 0:4 a jede taktéž dál soutěží. Limerick City dal pěknou nakládačku druholigovému týmu Bray Wanderers. Už prvoligový Queens si lehce poradil s Rudnixem. První překvapení bylo vyřazení Polné týmem Celtik, ze třetí ligy. Druhé překvapení bylo vyřazení Irish mufflers týmem Green Wings, který aktuálně vede druhou ligu. Zajímavá přestřelka byla v zápase MB s Peerless Eagles. Zápas skončil pěkným výsledkem 3:5. Pěkný duel byl i mezi Barcelonou a Hadačem, kdy hosté vyhráli 0:2 a jedou v soutěži dál. Pěkný souboj byl i mezi prvoligovými týmy jako Derry City a Pokémon týmem. Domácí tak překvapivě těsně vyhráli 1:0, a jedou v soutěži dál. Předposlední zápas NP byl mezi Novis Teamem a Cikánama, kdy hosté zabojovali a postoupili dále do 5.kola. Poslední zápas byl asi nejvyrovnanější mezi všemi duely. Kdy Chiquita Banáni porazili až v prodloužení tým ze třetí ligy Gladiators. Všem postupujícím týmům gratuluji..

Reprezentace

Irsko-polské duely bývají vždy vyhrocené, jinak tomu nebylo ani v případě přátelského střetnutí výběrů do 21 let. Jedna změna však přeci jen nastala. Na polské straně se reprezentačních výběrů ujal Marcovan, který má s našimi hlavními trenéry Morpheem a Jedim rozhodně mnohem lepší vztahy, tudíž žádné slovní přestřelky na tiskové konferenci, ani žádné naschvály na samotném stadionu.
   Favoritem bylo polské mužstvo, které zažívají možná svůj nejlepší ročník v celé historii Polska. Už v deváté minutě otevřel skóre Bronislaw Lawa. Irská obrana působila hodně rozháraně, chyběla jí lepší organizace a také pohyb. Bronislaw Lawa se zaskvěl opět o čtvrthodiny později, kdy si poradil s jedním stoperem a nedal šanci irskému brankáři Horganovi. Do poločasu Poláci dokázali vstřelit ještě třetí branku a bylo jasné, že tenhle zápas se ponese v jednoznačném rytmu. Ve druhém poločase se ještě zaskvěl střídající polský útočník Gorkiewicz, který sám vstřelil hattrick a stanovil tak na konečných 6:0.

Vyjádření repre trenérů: "Určitě tohle utkání hodnotíme velice negativně, ale už když jsme ho domlouvali, tak jsme věděli, že nám ani tak nepůjde o výsledek. Poláci mají skvělý ročník, ten bude určitě dominovat i v nadcházejících výběrech a troufnul bych si tvrdit, že musí získat titul MS. My jsme tímhle zápasem chtěli samozřejmě také ukázat, že musíme i nadále makat všichni a táhnout za jeden provaz v případě reprezentace. Pokud budeme jednotní se společnými ambicemi, máme šance slavit i v budoucnosti úspěchy. O víkendu nás čeká kvalda s Anglií, do které nastoupí velmi mladé mužstvo. Jak jsme slíbili, chceme po úspěšném MS poskládat nový tým, který opět bude připraven útočit na mety nejvyšší."